Karadeniz Pet

Kuşumu Korkuttum

nwodrll

Yeni Üye
yaklaşık 1.5 ay önce bir kuş aldım yemini falan her şeyini veriyorum ama bir türlü alışmadı ani biraz hareket yaptım bide cam açıkken çıkmaya çalıştı kafesten yakaladım koydum tekrar kafese şimdi her yaklaştığımda sesler çıkarıyor ısırıyor aniden cinsinide bilmiyorum evde hiç ötmüyor elimden yiyor ama parmağımı uzattığımda ısırıyor anibi hareketle tüyleri sağdan soldan çıkmış durumda ne yapmam lazım?

Screenshot_148.png
Screenshot_147.png

Pekte tatlı maşallah 🤗 siz önce kafes içi eğitim vermelisiniz. Direk dışarı salmak olmaz. Önce sizi sonra etrafı tanıması lazım. Kafes içi eğitim de 1haftaya yakın kafesten çıkarmamak gerekiyor. Elinize sevdiği şeylerden alın yem olur daldarı olur sebze meyve farketmez kafesin içinde elinizden yedirin. Ama bianda elinizi sokmayın kafese ürkütmeden yavaş yavaş yapın.1hafta bu şekilde uygulayın gidin sık sık konuşun kafeste. Zamanla size bağlanacaktır ve bu zaman zarfında etrafı da tanıyacaktır. Yalnız saldiginizda perdeler kapalı olsun cama carpmamasi için. Etrafta tehlikeli hiçbir şey olmasın. Tabi birazda karakter meselesi. Kimi kuş 3 haftada alışır kimisi 3 ayda 🙂

1 hafta kafeste tuttum zaten :confused: ama yinede korkmuş yada ürkmüş bir şekilde bana saldırıyor elimden yediriyorum yiyor parmağımı uzattığımda saldırıyor
bide hiç ötmüyor acaba neden? :(

Size daha çabuk alışması için kafesten aynayı çıkarın yoksa aynadaki kuşu gerçek sanıp ilgisi tamamen ayna üstünde olur.

Zaten konu başlığınizda korkuttum yazmışsınız. Güveni gitmiş size. Ve muhabbet kuşları avuclanmayi hiç sevmezler. Tuttum kafese koydum demişsiniz. Travma oluşmuş olabilir. Siz yine zaman ve sabır göstererek dediğim seyleri sikinmadan usanmadan devam edin yapmaya. Ekstra arkadasinda dediği gibi kafeste ayna varsa çıkartın. Zamanla alisacaktir

Cep telefonunuzdan kuş sesi açın. O zaman bakın nasıl ötüyor. 🙂

:D denedim başarılı ama bir sorunu olabilir mi?🤔 hiç ötmemesi çok garip geldi bana

Yemesi içmesi hal ve hareketleri normalse bı sorun olcagini sanmiyorum. Sürekli yanında misiniz belki siz yokken ötüyordur

yok yiyor içiyor ama ben odada değilken ötüyor ama çok nadir

yaklaşık 1.5 ay önce bir kuş aldım yemini falan her şeyini veriyorum ama bir türlü alışmadı ani biraz hareket yaptım bide cam açıkken çıkmaya çalıştı kafesten yakaladım koydum tekrar kafese şimdi her yaklaştığımda sesler çıkarıyor ısırıyor aniden cinsinide bilmiyorum evde hiç ötmüyor elimden yiyor ama parmağımı uzattığımda ısırıyor anibi hareketle tüyleri sağdan soldan çıkmış durumda ne yapmam lazım?

Ekli dosyayı görüntüle 62727Ekli dosyayı görüntüle 62728
Kafese ayna takmayin

Geri