Karadeniz Pet

Kuşumun ayağı mı kırık incinmiş mi?

crystalx

Yeni Üye
Merhabalar, iyi forumlar. Aranızda yeniyim.

Öncelikle benim muhabbet kuşum 5-6 yaşlarında. Kuşumun problemi ise; son bir kaç gündür yürürken bi anda kafa üstü ya da yana devrilmesi, uçup kafesine veya bir yere konacağı zaman tam tutunamıyor bu da sendelemesine sebep oluyor, tutunamadığı zaman bir ayağı boşta kalıyor sürekli ayağını tekrarlayarak tutmaya çalışıyor, bazen insan avcunu sıkar ya onun gibi sağ ayağını sıkıyor tutunamadığında falan, sağ ayağı gözüme çarptı problem sağ ayağında. Elime aldığımda kavrayabiliyor ama parmağımda dolaştırmaya çalışırken sanırım pek sıkı saramıyorum ve dengeyi sağlamak için kanatlarını çırpıyor. hiç hareketsiz değil, basabiliyor. Dışkısı simsiyah ve curu. Yem yemesinde, su içmesinde bir problem yok. Yorulmasın diye tüneklerini çıkarttım ama kafesin dibinde de kendini gömüyor hareketsiz kalıyor, iki gündür vitamin veriyordum, bugün suyunu değiştirdim ve şu avisol ishal ilacından koydum. Ne yapacağımı bilmiyorum çok çaresizim öyle gördükçe üzülüyorum. Lütfen bana yardımcı olun.

Kırık olsa canının yandığını anlarsınız tepki verirdi diye düşünüyorum.İncinme de olabilir,eğer ayakta göze çarpan bir yara ya da şişlik vb yoksa geçici felç gibi bir durumda olabiliyor.Kaliteli bir B vitamini takviyesi yapabilirsiniz.

Kırık olsa canının yandığını anlarsınız tepki verirdi diye düşünüyorum.İncinme de olabilir,eğer ayakta göze çarpan bir yara ya da şişlik vb yoksa geçici felç gibi bir durumda olabiliyor.Kaliteli bir B vitamini takviyesi yapabilirsiniz.

Ağrı acı yok gibi canlı çünkü kabarma falan yok, on numara yem yiyor su içiyor, sadece sağ ayağına dokunduğumuzda hiç tepki yok, sola dokununca tepki veriyor elletmiyor elimi falan ısırmaya çalışıyor, onun dışında göze çarpan yara şişlik yok ama ayağı çok açılmış gibi. Yorulmasın diye tünekleri çıkarttım ama telden ayrılmıyor şimdide. Vitamin içiriyorum.

Ağrı acı yok gibi canlı çünkü kabarma falan yok, on numara yem yiyor su içiyor, sadece sağ ayağına dokunduğumuzda hiç tepki yok, sola dokununca tepki veriyor elletmiyor elimi falan ısırmaya çalışıyor, onun dışında göze çarpan yara şişlik yok ama ayağı çok açılmış gibi. Yorulmasın diye tünekleri çıkarttım ama telden ayrılmıyor şimdide. Vitamin içiriyorum.
Anladım,benim kuşumunda ayağı aynı şekilde olmuştu his yoktu ve açık duruyordu.Normal multivitaminden ziyade sadece B vitamini bu tarz sorunlarda daha çok yardımcı oluyor.

Geri