Karadeniz Pet

Kuşumun Dışkısı Aşırı Garip

Jakoben

Yeni Üye
Erkek muhabbet kuşu, neredeyse 8.5 yaşında. Yaklaşık 7 aydır tüyleri sanki tüy dönemindeymiş gibi kaldı, hiç değişmiyor ve düzelmiyor. Tünekte oturmakta zorlanıyor ve neredeyse tüm gün uyuyor. Son birkaç gündür de bu şekilde dışkı yapmaya başladı, sizce problemi nedir? Yaşlılıktan dolayı mı yoksa başka şeyler olabilir mi?

Ekli dosyalar

• 278842784_314531134081072_7819964193617356223_n.jpg
    278842784_314531134081072_7819964193617356223_n.jpg
    150.1 KB · Görüntüleme: 46
Hocam geçmiş olsun öncelikle. Beyaz dışkı pankreas hastalığını gösteriyor olabilir. En doğru bilgiyi uzman bir veteriner verecektir. Bence vakit kaybetmeden kanatlılardan anlayan bir veterinere göstermenizi tavsiye ederim.

Hocam geçmiş olsun öncelikle. Beyaz dışkı pankreas hastalığını gösteriyor olabilir. En doğru bilgiyi uzman bir veteriner verecektir. Bence vakit kaybetmeden kanatlılardan anlayan bir veterinere göstermenizi tavsiye ederim.
Merhaba, veterinere en erken pazartesi götürebilirim bu süreçte ne yapabilirim. Ben kendi başıma ilaç tedavisi uygulasam nasıl olur?

Pankreas sorunu var ilaç kullanmanız gerek en doğru dozu kanatlı uzmanı verir. Rastgelem bi veterinere gitmeyin lğtfen

Pankreas sorunu var ilaç kullanmanız gerek en doğru dozu kanatlı uzmanı verir. Rastgelem bi veterinere gitmeyin lğtfen
Merhaba, şehrimde kanatlı uzmanı olan tek yer Hayvan Hastanesi ve pazartesi gidebilirim, o yüzden eczaneden 'Pankreoflat' adında bir ilaç aldım. Toz haline getirip, bir pirinç tanesi kadar suyuna koydum. Sizce faydası olur mu?

Pankreas sorunu var. Enzim takviyesi gerekiyor.
Eczaneden pankreoflat adlı ilacı alın. Tam dolu suluğa 2 pirinç tanesi kadar ekleyin. 7 gün kullanın. İlaçlı su günlük değiştirilecek..

Eczaneden pankreoflat adlı ilacı alın. Tam dolu suluğa 2 pirinç tanesi kadar ekleyin. 7 gün kullanın. İlaçlı su günlük değiştirilecek..
Merhaba, size bir şey daha sormak istiyorum. Başlıktaki muhabbet kuşumun yine 7 aydır başka bir sorunu da var. Tüyleri iyice seyrekleşti, kuyruğu düştü ve çıkmıyor, kanatlarını kaldırınca iyice derisi falan gözüküyor artık. Kuruma hastalığı olabilir mi bu kuş, yoksa yaşlılıktan mıdır?

Merhaba, bugün üçüncü gün oldu ama değişiklik yok sizce normal mi

Geri