Karadeniz Pet

Kuşumun dışkısı

Nefes sıkıntısı hala çekiyorsa kaynar su dolu kabın içine biraz vicks katın o kabın ağzını ince bezle örtüp kabı kafes yakınlarına koyun. Buharını kuş solusun. Nefes açar.
Dağ nanesi yağı kulak çubuğu yardımıyla sürüyorum şu an sıkıntı yok zaten ornitosis tedavisi için kullandığım ilaçlar buna yönelik şu an pek sıkıntı yok uçunca çabuk yorulmuyor nefes almakta zorlanmıyor fıt fıt ses çıkmıyor

Vitamine önem verin, sera markası kaliteli vitamin markalarından. Taze meyve sebze ile destekleyin. Cereyandan koruyun mutlaka. Dediğim vicks uygulamasını da yapın. Gözleme devam edin.
hepsini yapıyorum gerçekten ama sebzelerde 1-2 gün ara ile her gün değil yani haftada 2-3 desem daha doğru vitaminde haftada 2

Kuş biraz durgun duruyor aslında bu saatte uyuyor ama bilmiyorum ben çok korkuyorum.

Sıcak havalarda yemler çok çabuk bakteri üretiyor, bozuluyor. Yemini buzdolabında saklayın tavsiyemdir. Ve ne marka yem kullanıyorsunuz? Çoğu markayı denemiş biri olarak, güzel 1 yem tavsiye edebilirim.
Garden mix

Sıcak havalarda yemler çok çabuk bakteri üretiyor, bozuluyor. Yemini buzdolabında saklayın tavsiyemdir. Ve ne marka yem kullanıyorsunuz? Çoğu markayı denemiş biri olarak, güzel 1 yem tavsiye edebilirim.
Yem bozulduğu için mi böyledir kuş hala kuşu gözlemliyorum ve sulu dışkılaması arttı sanki ve leke bırakıyor

Yeminiz güzel bende bu yemi kullanıyorum.

53049835429691442.jpg

Yem bozulduğu için mi böyledir kuş hala kuşu gözlemliyorum ve sulu dışkılaması arttı sanki ve leke bırakıyor

Evet dediğim gibi yem sıcakta bozulmuş olabilir. Bende uzun süredir bu yemi kullanıyorum ve memnunum. Ancak bundan 2-3 hafta önce bende aynı sorunu yaşadım, dışkısı senin kuşun dışkısı gibi oldu. Yem güneş görmüyodu normal mutfak dolabının içindeydi, fakat sıcaktan ısındığını farkettim ve kokladığımda kokusu değişmeye başlamıştı.

Daha sonra yeni yem aldım ve buzdolabının kapısında muhafaza etmeye başladım. Ve suluğuna elma sirkesi damlatttım 2 gün ve 2 günde probiyotik olarak doğal ev yapımı yoğurt suyu kattım suluğuna.

Ondan sonra düzeldi dışkısı ve şuana kadarda sıkıntı yok.

Ek olarak sulu dışkılaması arttıysa kalamar kemiğini ve kuş kumunu koyma kafesine.

Geçmiş olsun umarım düzelir en kısa zamanda.

Evet dediğim gibi yem sıcakta bozulmuş olabilir. Bende uzun süredir bu yemi kullanıyorum ve memnunum. Ancak bundan 2-3 hafta önce bende aynı sorunu yaşadım, dışkısı senin kuşun dışkısı gibi oldu. Yem güneş görmüyodu normal mutfak dolabının içindeydi, fakat sıcaktan ısındığını farkettim ve kokladığımda kokusu değişmeye başlamıştı.

Daha sonra yeni yem aldım ve buzdolabının kapısında muhafaza etmeye başladım. Ve suluğuna elma sirkesi damlatttım 2 gün ve 2 günde probiyotik olarak doğal ev yapımı yoğurt suyu kattım suluğuna.

Ondan sonra düzeldi dışkısı ve şuana kadarda sıkıntı yok.

Ek olarak sulu dışkılaması arttıysa kalamar kemiğini ve kuş kumunu koyma kafesine.

Geçmiş olsun umarım düzelir en kısa zamanda.

Kalamar kemiği ve kuş kumu koyulmadığını biliyorum çıkarmıştım. Kuşumu saldığımda direkt kuş kumuna yönelince koydum hemen çıkarıyorum hemen yeni yem alayım off bugün meşgul olduğum için doğru dürüst girip göremedim mesajı bu saatte temin edemem yarın gidip alayım peki sizce yemi kaldırayım mı önünden yoksa kalsın mı? Ama bu yemi yiyen diğer kuşlarımda böyle bir sorun yok. Bence başka sorunu var bugün sürekli gidip geri çevirilmektense birkaç veterineri aradım artık çok mu meşguller hiçbiri cevap vermedi. Kuşum için endişeliyim bu da dışkısı
38526

Kalamar kemiği ve kuş kumu koyulmadığını biliyorum çıkarmıştım. Kuşumu saldığımda direkt kuş kumuna yönelince koydum hemen çıkarıyorum hemen yeni yem alayım off bugün meşgul olduğum için doğru dürüst girip göremedim mesajı bu saatte temin edemem yarın gidip alayım peki sizce yemi kaldırayım mı önünden yoksa kalsın mı? Ama bu yemi yiyen diğer kuşlarımda böyle bir sorun yok. Bence başka sorunu var bugün sürekli gidip geri çevirilmektense birkaç veterineri aradım artık çok mu meşguller hiçbiri cevap vermedi. Kuşum için endişeliyim bu da dışkısı Ekli dosyayı görüntüle 38526

Bence şimdilik kalsın çünkü aç kalmasın, diğer kuşların bağışıklığı daha kuvvetli olabilir ve etkilenmemiş olabilirler.

Evet başka 1 sorunda olabilir ama siz yinede dediğim gibi yemi tazeleyin bekleyip görücez faydası olup olmadığının.

Bence şimdilik kalsın çünkü aç kalmasın, diğer kuşların bağışıklığı daha kuvvetli olabilir ve etkilenmemiş olabilirler.

Evet başka 1 sorunda olabilir ama siz yinede dediğim gibi yemi tazeleyin bekleyip görücez faydası olup olmadığının.
Zaten yemi kesin değiştireceğim İnşaAllah sebep budur bence başka bir şey çıkmasından çok daha iyi çok teşekkür ederim

Yem koydum ama ornithosis tedavisinin bitmesine 3 gün kaldı 3 gün sonra sirkeli su koysam olur mu?

Aynen ornithosis tedavisi bitsin, daha sonra elma sirkesi damlatırsınız suluğuna ve probiyotik olarak yoğurt suyuda çok etkili deneyin derim, bikaç gün arka arkaya vermenizde bir sakınca yok. Gelişmeleri yazarsınız.
Tabii yazacağım hatta ornithosis ile ilgili konu açacağım tam düzelme olunca bunu da ekleyeceğim çok teşekkür ederim evet yoğurt suyu normalde kullanıyorum özellikle köy yoğurdu. Diğer yoğurtların kullanımı bize zararlı ise kuşlarımıza ne yapar. Özellikle antibiyotik tedavilerinden sonra çok etkili oluyor yoğurt kullanımı

Şu an hala bir düzelme yok 3 gün sirkeli su iki gün oluyor yoğurt veriyorum ama yok düzelme

Lekeler sarı idi kahverengimsi oldu dışkı rengi daha düzgün gibi ama sanki biraz garip

Az önce temizledim altını biraz sonra atarım

Geri