Karadeniz Pet

Kuşumun durumu hiç iyi değil

aedes

Meraklı Üye
Ceresi kan revan içinde. Tüyler sürekli kabarık. Veteriner bi ilaç verdi 5 gün oldu kullanali eskiye göre az biraz daha iyi ama kesinlikle iyi değil durumu. Artık iştahı da yok yem de yemiyor azıcık dal darı yiyor. İshali yok gibi ama cisli kaka yapıyor ve cisi baya sarı. İlacı bugün kestim. Sürekli uyuyor ama surekli. 2 haftadir heop uyuyor. Ne yapıcam lütfen yardım edin
nJ4oQa.jpg

Konu aşağılara inmesin diye yazıyorum çok geçmiş olsun umarım diğee üyeler yardımcı olabilirler.

mantardan falan mı oldu yoksa kaza mı geçirdi

Neden bu hale geldiğini belirtirseniz daha kolay yardımcı olunabilir hocam.

Teşekkür ederim. Kaza da yok mantar da yok. Tunegine kumlu torpuluyucuden takmistim Kuşçu bana gagasini ve tırnaklarını torpuler demisti. Oraya surterek yara etmiş. Çıkardım hemen 3 gündür takmiyordum ama sabah bi baktım bu halde. Hastalığı da iyilesmedi. Acaba kuruma hastalığına mı yakalandı bilemedim. Çok da su içiyor

Su içmiyordur, yarayı temizlemeye çalışıyordur. Hemen eczaneye gidip
15ml gliserin
15ml oksijenli su karışımı isteyin, damlalık da isteyin yanında. Yaranın üzerine damlatıp akmasını sağlayın. Bunu sabah öğle akşam tekrarlayın. Terramycin merhem alıp sık sık yara olan bölgeye sürün.

terramycin aldım bugün sürdüm zaten hemen. burun deliğini takıtmıştı pıhtı iğne yardımı ile onu da açtım. peki hastalığı ile ilgili ne yapmalıyım. dediğim gibi antibiyotiği daha bugün bıraktık ama iyileşmedi.

Antibiyotik içerideki enfeksiyon üzerinde etkilidir. Dışarıdaki enfeksiyona çok etkisi olmaz. Yaradaki enfeksiyonun temizlenmesi lazım. Siz söylediğim karışımı yaptırdınız mı?

yok hayır yaptırmadım onu yarın yarın yaptırıcam. dediğiniz karışımı daha yeni okudum. sizin bu yazdıklarınızı görmeden eve gelirken terramicyn almıştım onu sürdüm

Kuşumu yavrumu kaybettim. Hekimler kesinlikle anlamıyorlar verdiği ilaç bir işe yaramadı. Kuşlarınıza iyi bakın arkadaşlar yokluklari çok hissediliyor

Açık ve temizlenmeyen yaranın sürekli enfeksiyona sebep olacağının bilinmesi gerekiyordu. Daha önce buradan yardım istemiş olsaydınız durum daha farklı olabilirdi.

Açık ve temizlenmeyen yaranın sürekli enfeksiyona sebep olacağının bilinmesi gerekiyordu. Daha önce buradan yardım istemiş olsaydınız durum daha farklı olabilirdi.
hocam yara 2 gün içerisinde oluştu. tünekteki o zımpara gibi olan kağıdı çıkardım hemen geçer diye düşündüm ciddi olacağını tahmin etmedim hiç. ama ölüm sebebi burnundaki yara değil. buraya 15 gün önce ilan açmıştım zaten ondan sonra da hekime götürdüm hemen. bu yara 3-4 gündür vardı

Şimdi baktım, tetramezatin kullanmanızı önermişim. Kullandınız mı peki?

Vakti geleni durduramıyoruz maalesef, tedavi etsek iyileşse dahi vaktini biliyor ölüm; durumu değiştiremiyoruz. Başınız sağolsun, canını kolay vermiştir inşe'Allah. Umarım hobinizden vazgeçmezsiniz.

Şimdi baktım, tetramezatin kullanmanızı önermişim. Kullandınız mı peki?
Hayır ilacı almak için veteriner hekime gittim. O da bana önce kuşu görmem lazım dedi. Kuşu götürdüm baktı ve başka antibiyotik verdi. Sizin söylediğiniz ilaç ishal içinmis benim verdiğim daha etkili dedi.

Vakti geleni durduramıyoruz maalesef, tedavi etsek iyileşse dahi vaktini biliyor ölüm; durumu değiştiremiyoruz. Başınız sağolsun, canını kolay vermiştir inşe'Allah. Umarım hobinizden vazgeçmezsiniz.
Teşekkür ederim. Aslında yeni bir can evlat edinmeyi düşünüyorum ama korkuyorum. Petshoptan hasta geliyor resmen kuşlar. Ya da daha özenle seçmem lazım Artık

Teşekkür ederim. Aslında yeni bir can evlat edinmeyi düşünüyorum ama korkuyorum. Petshoptan hasta geliyor resmen kuşlar. Ya da daha özenle seçmem lazım Artık
Canınızı alırken dikkat ediniz, gözlemleyiniz. Hayırlı, sağlıklı beslemeler.

Kuşunuzda bağırsak enfeksiyonu vardı. İshal için antibiyotik kullanılmaz zaten, bağırsak enfeksiyonuna bağlı ishal görülürse kullanılır.

Geri