Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumun durumu

Ömercn

Yeni Üye
Muhabbet kuşum elime gelemiyor anca gagadiyla tutunup çıkabiliyor aynı şekilde yürümeside o şekil 4 gundur hasta olduğundan beri bu durumda kusum

Ekli dosyalar

• Screenshot_20210807-014404_Video Player.jpg
    Screenshot_20210807-014404_Video Player.jpg
    377.2 KB · Görüntüleme: 30
Peki yem yememe kusma salya akintisi su icmeme gibi bir durumu var mi yavrunun

Peki yem yememe kusma salya akintisi su icmeme gibi bir durumu var mi yavrunun
Yem yiyor havuç verdigim zaman az da olsa yiyor ha keza patateside o şekilde yiyor ne versem yiyor ishal yok hastalndigi ilk günde veteriner ateşi var demişti acaba geçmiş mıdır bilemiyorum

Kafesinde şu içeceği zaman kendisini yere atıyor aynı görseldeki gibi kafesin alt kısmından sulugunun yanina gidiyor

Acaba bağışıklık sıstemı düşmüş olabilir mi diye düşünüyorum. Ayriyetten tırnagında bır sıkıntı oldugunu soylemıstınız yanlış hatırlamıyorsam. Ayagını burktugu ıcın acı cekıyor bu acı da onun halsızlıgını etkılıyor olabılır. Bence kusunuz toparlancak ınsallah buna ınanıyorum. @Levent ACAR bey eğer müsaitse sizin kusunuzun durumunu okursa belkı o yardım edebilir. Keşke fazla bilgiye sahip olsam da yardım etsem. Bağışıklıgı dusmus olabilir cereyandan uzak tutun. Peki kusunuzda kuruma belirtileri var mı? Vitamın veriyor musunuz

@Ömercn dıger konu başlığında @Katze nın yazdıgı yorumu okuyun bence dediği gibi kusun ayağında bir sorun olabilir

Acaba bağışıklık sıstemı düşmüş olabilir mi diye düşünüyorum. Ayriyetten tırnagında bır sıkıntı oldugunu soylemıstınız yanlış hatırlamıyorsam. Ayagını burktugu ıcın acı cekıyor bu acı da onun halsızlıgını etkılıyor olabılır. Bence kusunuz toparlancak ınsallah buna ınanıyorum. @Levent ACAR bey eğer müsaitse sizin kusunuzun durumunu okursa belkı o yardım edebilir. Keşke fazla bilgiye sahip olsam da yardım etsem. Bağışıklıgı dusmus olabilir cereyandan uzak tutun. Peki kusunuzda kuruma belirtileri var mı? Vitamın veriyor musunuz
Veteriner in verdiği ilacı kullanıyordum 4 gundur yarın vitamin alacagim avisol olan kabartma şu ana kadar olmadı 3 gundur titremesi vardı bugün gitti titremesi yok denecek kadar az

@Ömercn bu bence ıyı bır gelısme yavas yavas toparlıyor demektır. Insallaj toparlayacaktır ınanıyorum

Ayagını yakından cekme fırsatınız var mı? Bu arada cok guzel masallah. Halsız bıraz kendısı ama verılen tedavıye bence olumlu cevaplar verıyor. Bu ugraslarınız guzel sonuclar doguracak ınsallah

@Katze bebeğin yeni fotoğraflarını yüklemiş arkadaşımız. Ben bebeğin ayaklarında mantar ya da herhangi bir şey göremedim. Belki bilgi yetersizliğimden anlamamış olabilirim. Sizin yorumunuzu merak ediyorum

@Ömercn peki bebek geldiğinden beri kendi kendine destek almadan yürüyebiliyor muydu

@rmkavc hasta olmadan önce gayet normal bir küstü yürüyordu halinin üzerinde didikliyordu halinin ipini uçuyordu salonda, uçtuktan sonra konuyor ya hani dengesini kaybetmeden duruyordu elimizdeki omuzuna çıkıyordu destek almadan

@Ömercn anladım. Ya kusunuz bır yere takıldı tırnagında bır sıkıntı olusturdu ayagı ıncınmıste olabilir. Ben boyle dusunuyorum. Sukurler olsun ıshalı tıtremesı yavastan gecmıs bence kendını yavastam toparlauacaktır ben de bıraz arastırayım ne sıkıntısı olabılır dıye ona gore sıze donus yapacagım. Bagısıklık sıstemı dusuk olabılır bu aralar dıkkat etmek gerek.

@Ömercn anladım. Ya kusunuz bır yere takıldı tırnagında bır sıkıntı olusturdu ayagı ıncınmıste olabilir. Ben boyle dusunuyorum. Sukurler olsun ıshalı tıtremesı yavastan gecmıs bence kendını yavastam toparlauacaktır ben de bıraz arastırayım ne sıkıntısı olabılır dıye ona gore sıze donus yapacagım. Bagısıklık sıstemı dusuk olabılır bu aralar dıkkat etmek gerek.
Sizlerle konuşurken hasta olduğundan beri kuşum kafasını fotoları gibi tutup uyuyordu suan normal haliyle uyuyor bu da iyiye işaret olabilirmi

Tırnakları uzamış acaba ondan olma ihtimali varmidir petsoplar kesebilirmi tırnak eğer keserse gotureyimmi kestirmesi için

İlk tırnak kırılmış Allahtan tırnakta o görülen mor çizgiye kadar kırılmamış yoksa kanama başlardı. Ayak parmağının başlangıç öncesi boğumları morarmış, tırnakları inanılmaz uzun olduğu için hep bir yere takılmaktan olabilir tırnağı da öyle kırıldı muhtemelen. Ya kanatlılardan çok iyi anlayan bir veterinere götürüp kestirin ya da kemirmemesine çok dikkat ederek kumlu tünek alıp maksimum 1 hafta sonra çıkarın, hastalık olsun olmasın fark etmeden gerwit w de verebilirsiniz. Son yorumu pek anlayamadım ama hastayken uyuklama süreci geçmiş sanırım. Avisol gibi vitaminler de buradan bilgili bir arkadaşın tabiriyle boyalı sular bildiğiniz, vitamin olarak ekstradan bir katkısı yok ancak gerwit w en kalitelisi. Ben kişisel kanaatim olarak petshoplara güvenmiyorum işinin piri elbette vardır ancak vukuatları da çok. Kanatlılardan anlayan veteriner dışında götürmeyin o tırnağın başındaki kısım kan akışı olan yer kuş çırpınır ve Allah korusun bir kaza olursa durdurulamayacak kadar kanayabilir kanatlılardan anlayan vetler nasıl müdahale edeceğini nasıl davranacağının eğitimini almıştır

Geri