Karadeniz Pet

Kusumun Gagasi Koptu

FarukTaha

Meraklı Üye
Arkadaşlar Disi Kusumun Gagasi kapıya Sıkıştı . Üst Gagasi koptu dili disarida. Ben de apar topar veterinere kostum. Ağrı kesici kan durdurucu yaptı. O sırada tam kopmamisti sargı sarmaya çalıştı. Kuş da acidan hareket ettiği için saramadi. Gagasını düşürecek yumurta mamasi yap dedi. Yem yiyemez dedi. Fazlasıyla kan aktı daha olay taze kafes ve üstü kanlar içinde. Lütfen bana yardım edin ne yapmalıyım yalvariyorum bunu yazarken ağlıyorum daha yarim saat geçti olayın üstünden .

Kuşun resmini paylaşın lütfen

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Arkadaşlar Disi Kusumun Gagasi kapıya Sıkıştı . Üst Gagasi koptu dili disarida. Ben de apar topar veterinere kostum. Ağrı kesici kan durdurucu yaptı. O sırada tam kopmamisti sargı sarmaya çalıştı. Kuş da acidan hareket ettiği için saramadi. Gagasını düşürecek yumurta mamasi yap dedi. Yem yiyemez dedi. Fazlasıyla kan aktı daha olay taze kafes ve üstü kanlar içinde. Lütfen bana yardım edin ne yapmalıyım yalvariyorum bunu yazarken ağlıyorum daha yarim saat geçti olayın üstünden .

birincisi resim lazım, ikincisi eğer yem kıramayacak durumdaysa komple elle mama tavsiyesi yapacaksınız ama en doğru kararı veteriner verecek.

zaman kaybetmeden foruma sordugunuz sorunun aynısını veteriner'e sorun.

Söylemek istemesem de, mutlak çözüm belli..

Burası sadece tavsiye ve tecrübe yeri. Profesyonel desteği alacağınız yer veteriner.

Veterinerler genel de uyutmayı önerecekler zira gerçekten çok zor bir süreç başlıyor sizin için.

günde 3-4 kez beslemelisiniz. kabuksuz yem alip, toz haline getirecesiniz biraz sulandırıp bebe biskuvisi v.s. kıvamı mama halinde vereceksiniz. Eğer 1 ay kadar yaşatabilirseniz, alt gagasi ile yem yemegi öğrenecek. bir şekil de kabuksuz yem ile yeme alışkanlığına sahip olacak. Fakat bunlar aşırı zor bir süreç

ya da veterineri dinleyip uyutacaksınız..

birincisi resim lazım, ikincisi eğer yem kıramayacak durumdaysa komple elle mama tavsiyesi yapacaksınız ama en doğru kararı veteriner verecek.

zaman kaybetmeden foruma sordugunuz sorunun aynısını veteriner'e sorun.

Söylemek istemesem de, mutlak çözüm belli..

Burası sadece tavsiye ve tecrübe yeri. Profesyonel desteği alacağınız yer veteriner.

Veterinerler genel de uyutmayı önerecekler zira gerçekten çok zor bir süreç başlıyor sizin için.

günde 3-4 kez beslemelisiniz. kabuksuz yem alip, toz haline getirecesiniz biraz sulandırıp bebe biskuvisi v.s. kıvamı mama halinde vereceksiniz. Eğer 1 ay kadar yaşatabilirseniz, alt gagasi ile yem yemegi öğrenecek. bir şekil de kabuksuz yem ile yeme alışkanlığına sahip olacak. Fakat bunlar aşırı zor bir süreç

ya da veterineri dinleyip uyutacaksınız..

Ekli dosyalar

• 1538671735630-680495059.jpg
    1538671735630-680495059.jpg
    2.8 MB · Görüntüleme: 546
Sanırım Uyutacagim... Uyutmaliyim... Çok kotu oldu bugün birkac kez veterinere götürdüm . En son göturusumde kanama çoktu. Burnunu yaktılar . Hep kurcalıyor yumurta mamasi yaptım yemiyor gittim petshoptan mama aldım yemiyor . Ne yapmalıyım?? :((

Ben bile o kadar üzüldüm ki sizi düşünemiyorum. Zavallı yavrum benim :(

Şu an nasıl ne yapıyor? Veteriner uyutma dedi mi :(

Saldım eve... Hep burnuyla oynuyor. Tekrar kanatmazsa iyi. Siz de malum sonucu mu yapmamı düşünüyorsunuz? :"(

Evet :( bu belki biraz bencilce, hiçbir canlının yaşama hakkını elinden alamayız. Ama bu yavrucak böyle ne kadar yaşar bilemeyiz :( ne kadar canı var ki zaten.

Evet :( bu belki biraz bencilce, hiçbir canlının yaşama hakkını elinden alamayız. Ama bu yavrucak böyle ne kadar yaşar bilemeyiz :( ne kadar canı var ki zaten.
Nasıl Uyutmaliyim :(((( veterinere götürüp iğne mi vurdurmaliyim? Yarın okul var öğlen gibi gelirim anca. O zamana kadar aç kalabilir mi? Açlıktan susuzluktan ölürse ayrı bir kahrolurum

Veterinerler iğne yapıyor.

gayet kötü ama bir okadar da karamsar değilim.

Birincisi siz uyutamazsınız, veteriner uyutur.

Sizin uyutma dediğiniz şey aç bırakmaktır ki bu zulüm olur. Allah muhafaza bunun ne burada ne de öbür dünya da vebali çok.

Mama ile besleyeceksiniz, mama vermeyeceksiniz.

Şırınga ile ya da yavru elle besleme maması ile besleyeceksiniz. Ortalama 1 hafta sürer kanaması. Veterinerden geldiği için uyuşuktur ilgili bölge lakin siz ne edin edin yavrucagı besleyin.

Besleyemiyorsanız da veterinere götürün uyutur.

Fakat ümitsiz değilim dedigim gibi. Alt gagası büyeyecek, yan gaga da uzama ihtimali var. Bir şekil de yaşatırsanız eğer, kendi kendine yaşama tutunur.

Sizin uyutma dediğiniz şey aç bırakmaktır ki bu zulüm olur. Allah muhafaza bunun ne burada ne de öbür dünya da vebali çok.

Şırınga ile ya da yavru elle besleme maması ile besleyeceksiniz. Ortalama 1 hafta sürer kanaması. Veterinerden geldiği için uyuşuktur ilgili bölge lakin siz ne edin edin yavrucagı besleyin.

Fakat ümitsiz değilim dedigim gibi. Alt gagası büyeyecek, yan gaga da uzama ihtimali var. Bir şekil de yaşatırsanız eğer, kendi kendine yaşama tutunur.
Ümidinizi görünce ben de ümitlendim. :)

Kardeşim muhabbet kuşları için gaga hayati önem taşır.
Kanat kopması ayak kırılması durumuyla karşılaşsa bile kuş belli bir süre sonra hayatını idame ettirebilir ama gaga en kritik nokta.
Kuşun malesef ki eskisi gibi yem yiyemiyecek.
Bu nedenle sana bir kaç öneri sunucam
Sert bir zemin üzerinde İki kumaş parçası arasına biraz darı serp daha sonra üzerinde merdane gezdir, kabukları soyulacaktır.
Bu şekilde 3-4 saatte bir besleyebilirsin
Çimlendirilmiş ak darı tohumu ile besleyebilirsin
Yumuşatılmış ve sulandırılmış mama, bebe bisküvisi vs ile de besleyebilirsin. Ancak bu yaptıkların kuşa ilk başta işkence gibi olucaktır.
Tüm bunları yaptıktan sonra da kuşunu kaybetme riskin ortadan kalkmayacak çünkü bağırsak florası zayıflayacak bağışıklık sistemi zayıflayacak.
Ve tüm bunları yaparken çok dikkatli olmalısın zira kopmuş gaga son derece ağrı yapar.
Diğer yol zaten bellidir...
Kuşun uyutulması ile zorlu bu süreç arasında seçim yapmalısın.

Hiçbir şekilde yediremiyorum. Alt gagası var zaten . Bilmiyorum çok arada kaldim bende.

Eğer gagası kanlı değilse bir fotoğraf daha paylaşabilme imkanın var mıdır?

Geri