Karadeniz Pet

Kuşumun Gözü

yk12yk12

Paylaşımcı Üye
Okuldan geldiğimin de dişi kuşumun gözünde sarı lekel vardı.
IMG_20180226_162508.jpg
IMG_20180226_162527.jpg

aniden oluşabilecek birşey değil dikkatlice kontrol edin yem tozu kaçmış da olabilir

O bölüm şişmiş ve sararmış durumda ve ayağında kanadığını gördük.
Konuyu güncel tutun yardımcı olabilecek bir arkadaşımız çıkar inşaallah

HUAWEI VNS-L31 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gece bişeyleri yoktu eve gedlmi 14 saat falan bu durumda buldum ve o kırık kısım orda şauan napmalıyım o kırık kısmı koparrısam kılcal damar kanar diye korkuyorum.

Belki yanlış düşünüyor olabilirim ama bana dışkısı bulaşmış gibi geldi. Benim kuşumada aynı şey olmuştu. Silmeyi deneyebilir misiniz? Eğer öyle bişeyse bir an önce silmek gerekir. Göz mikrop kapabilir. Ayağının kanama nedenini anlayamadım..
Denedim kulak çubuğuyla göz kabağı şişmis sararmış ve ayak tırnaklarınan biri kırılmış kırık parça orda çekmeye korkuyorum ayak tırnağındai kılcal damar kanar diye.Özet bu

Gece bişeyleri yoktu eve gedlmi 14 saat falan bu durumda buldum ve o kırık kısım orda şauan napmalıyım o kırık kısmı koparrısam kılcal damar kanar diye korkuyorum.
Tırnağı kırıldıktan sonra kanamışsa zaten muhtemelen damar kısmından kırılmıştır. Bence tırnağı koparmamalısınız. Eğer çok derinse kırılan yer.

Ayağı kıpırdadıkça kanıyo kafes gözlemliyorum fikri olan yok mu ?

Ayağı kıpırdadıkça kanıyo kafes gözlemliyorum fikri olan yok mu ?
kanama devam ediyorsa önce oksijenli su ile temizle kulak çubuğu yardımıyla daha sonra teramcyn krem le tedavi et ancak bu yarasında mikrop oluşumunu engeller günde 3 defa sürerek tedavi edebilirsin 2 defa oksijenli su 3 defa teramcyn merhem

kuş elime alışık değil onu elime alırsam iyice debelenir bu daha kötü yapar

Kanama durunca baticonla temizledim artık kanamıyor ama gözü hala devam ediyor.Ayyağında sorun devam ederse veterinere gitcem.Gözüyle ilgili fikri olan.

Son durum kuşumun göz kapağına vazelin sürmüştüm o tomurculu şeyden sadece bit tane kaldı şimdi yediden sürdüm gözü derken kapağına.Ayak kanaması ise baticon sürdüm ama malesef tek tırnağı,çıktı düştü.Bide diğer ayakta aynı tırnakta sorun vardı.O anda da kanama oldu ama henüz o tırnakta bişey yok.Kanamalar durdu.

Mantar var gözünde vazelin sürmekle iyi yapmışsınız. Devam edin. Ayrıca tırnakların da kırılma noktasına gelmesi yine mantardan olabilir. Ayaklarına ve tüm tırnaklarına da vazelin sürün. Muhtemelen mantar çürüttü tırnakları bir yere takılınca da kırılıyorlar. Eğer ayakta mantar yoksa kuşa amino asit desteği verin. Özellikle de metionin. Çünkü eksikliğinde tırnaklar zayıflayıp deforme oluyor. Omnivit , mutavit , nekton , hobi vs amino asit içeren bir vitamin verin.

Son durum gece sürdüğüm vazelin gözündeki mantarı bitirdi aykalarındaki kanama artık iyice durduğu için bugün vazelin sürcem

Geri