Karadeniz Pet

kuşumun tek gözü kapalı

muhabbetkusu4455

Yeni Üye
merhaba 5 aylık muhabbet kuşum kirli sabunsuz bulaşık suyuna düştüğü için annem kuşu dalinle yıkamış diğer kuşlarımızı her zaman dalinle yıkar bugüne kadar bişey olmadı ama bu kuşum tek gözünü kapalı tutuyo ara sıra açıp bakıyo ama bi gözü açık bi gözü kapalı genel olarak yıkayalı bikaç saat oldu sabundan duruladık petek üstünde her zamanki gibi kendisi kurudu başka sorunu yok ama gerekmedikçe sol gözünü açmıyo arada açıp bakıyo diğer gözü kapayıp denedim gözü görüyo ama kapalı hep napabilirim gözüne düzelir mi sabun mu kaçtı anlamadım kafasına sabun sürmemiş annem ama yıkarken annemin elindeki sabun gelmiş olabilir

şimdi baktım kapalı tuttuğu gözü kızarmış ne yapapayım yardım edin nolur

Son düzenleme:
Hata üstüne hata yapılmış maalesef. Şampuan ile kuş yıkanmaz elle de yıkamamalıydınız ciğerine su kaçabilir. Kanatlı uzmanı kuş veterinerine götürmelisiniz 👍🏻

Vakit bulunca okumanız için yazdığım metni bırakıyorum.

hocam kuş yıkanmaz kendisi yıkanır zaten, sabunla hiç yıkanmaz gerekirse ılık suya biraz sirke atıp durgun kapta yıkanır sonra iyice durulanır. gözüne darbe almamış değil mi? gözünü ılık suyla iyice durulayın demlenmiş ılık çayı pamukla hafifçe uygulayın, eczaneden antibiyotiksiz göz damlası alıp damlatabilirsiniz. kanatlı veterinerine götürün.

Geri