Karadeniz Pet

Kuşumun kanadı şiş ve asagıda

Yaprakslk

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar 5 aydır yeni almış olduğum 7 aylık kuşuma bakıyorum kuşum kanadını incitti oda da ben yokken bir yere çarpmış yerde buldum veterinere götürdüm anestol krem ve sırınga da sarı bir ilaç verdi on gün kullandım ama geçmedi şimdi yaklaşık 20 gün oldu kuşum az uçabiliyor yere doğru uçuyor ve kanadı şiş eklemi de şiş hala yardımcı olabilir misniz image.jpgimage.jpgimage.jpg

Ö

yaşadıgım yerde o kadar gelişmiş sistem yok birde
Eklemlerdeki Ödemler hareketi kısıtlar...ve müdahale edilmediginde kalıcı olurlar..yani her gecen gün ödem kalıcı olup yerleşmeye baslar ve tedavisi zor olur...her canlı icin böyledir...kanattaki şişlikte muhtemelen ödemden..bir kremle(muscoril,voltaren,terramycn) ovmak şiş bölgeyi ısıtır ve ödemin dagılmasını saglar...iki parmak ile(bas parmak kanadın üstünde işaret parmağı altında olmak üzere)şiş olan bölgeyi vucuda yakın olan tarafından dısa dogru ovmak gerekir incitmeden...ancak diyelim ki kanat kırık...o zaman fayda yerine zarar verir bu islem...

LG-M250 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Eklemlerdeki Ödemler hareketi kısıtlar...ve müdahale edilmediginde kalıcı olurlar..yani her gecen gün ödem kalıcı olup yerleşmeye baslar ve tedavisi zor olur...her canlı icin böyledir...kanattaki şişlikte muhtemelen ödemden..bir kremle(muscoril,voltaren,terramycn) ovmak şiş bölgeyi ısıtır ve ödemin dagılmasını saglar...iki parmak ile(bas parmak kanadın üstünde işaret parmağı altında olmak üzere)şiş olan bölgeyi vucuda yakın olan tarafından dısa dogru ovmak gerekir incitmeden...ancak diyelim ki kanat kırık...o zaman fayda yerine zarar verir bu islem...

LG-M250 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Dediklerinizi harfiyen yaptım kuşum kendine geldi kanat eklemi hala azıcık şiş ama şişlik dağılıyor ve ovmamın 2. Gününde bir yerden bir yere uçabildi henüzpırpır uçamıyor ama yine de canının istediği yere uçup dinleniyor uctuktan sonra biraz acıdığını anlıyorum ovmaya devam edeceğim inşallah tamamen geçer verdiğiniz bilgi için çok teşekkür ederim ☺️

Geri