Karadeniz Pet

Kuşumun kuyruğu düşük duruyor

Kubilay1

Paylaşımcı Üye
Herkese merhabalar Kuşumun bu sabah ki duruşu bana biraz hasta gibi geldi. Normal de enerjik ama bu sabah bir süre böyle durdu. Kuyruğu aşağı doğru düşük duruyordu neden böyle oldu acaba? Son zamanlar da da çok tüy dökmeye başladı tekrar tüleğe mi giriyor acaba çok olmadı biteli. 6 Aylık kuşum 6 aylıkken gençlik tüyüne felan girerler mi acaba?
Aşağıda ki resimler de dökmüş olduğu tüy miktarı da mevcut.

img_20210415_081451-jpg.55144
IMG_20210415_165804.jpg
IMG_20210415_081807.jpg

Ekli dosyalar

• IMG_20210415_081451.jpg
    IMG_20210415_081451.jpg
    923.3 KB · Görüntüleme: 136
Bir sorun olduğunu düşünen var mı acaba?

Hep mi düşük dünden beri hiç mi düzelmiyor?

Ben de aynı sorundan dolayı konu açmıştım.Biz insanlar karın ağrısı çektiğimizde dizlerimizi karnımıza doğru çekip iki büklüm dururuz.Kuşunuz tüyde oldugundan dolayi karnında sancı oluyor ve kuyruğunu aşagı dogru eğiyor.Kusunuzun sagliginda bir sorun oldugunu dusunmuyorum.B vitaminiyle destekleyin.

Ben de aynı sorundan dolayı konu açmıştım.Biz insanlar karın ağrısı çektiğimizde dizlerimizi karnımıza doğru çekip iki büklüm dururuz.Kuşunuz tüyde oldugundan dolayi karnında sancı oluyor ve kuyruğunu aşagı dogru eğiyor.Kusunuzun sagliginda bir sorun oldugunu dusunmuyorum.B vitaminiyle destekleyin.
Hiç böyle bir bilgim yoktu iyi ki yazdınız😇

Fotograf attim hocam kuşum ilk tüye girdiginde sorun oldugunu dusunmustum ama tüydenn dolayıymış.

Teşekkür ederim 😊 Tüye girdiğine de emin olamıyorum.

Sizden korkuyordur. Dokunduğunuzda ve sizin yanınızda yapıyorsa sizden hoşlanmıyordur. Veya yüksek sesten evde çocuk varsa çocuktan kafesinde bulunan kuştan veya bir nesneden korkuyor ise bu tepkiyi gösterirler.

Sizden korkuyordur. Dokunduğunuzda ve sizin yanınızda yapıyorsa sizden hoşlanmıyordur. Veya yüksek sesten evde çocuk varsa çocuktan kafesinde bulunan kuştan veya bir nesneden korkuyor ise bu tepkiyi gösterirler.
Yukarda doğru cevabı vermişler. Gereksiz konuşmaları "Havadan Sudan" bölümünde yapabilirsiniz.

Yukarda doğru cevabı vermişler. Gereksiz konuşmaları "Havadan Sudan" bölümünde yapabilirsiniz.
Gereksiz olduğunu düşünmüyorum. Telefon ile fotoğraf çekerken yanına gidip telefonu gösterdiyse korku ile bu tepkiyi veriyor olabilir. Tek bir nedene göre değerlendirmek doğru değil. Bir çok neden kuşa bu tepkiyi doğuruyor olabilir. Eğer yanından uzaklaştığında düzeliyor ise kişiye karşı uyarıcı- tepki konumuna göre hareket ediyor olabilir.

Gereksiz olduğunu düşünmüyorum. Telefon ile fotoğraf çekerken yanına gidip telefonu gösterdiyse korku ile bu tepkiyi veriyor olabilir. Tek bir nedene göre değerlendirmek doğru değil. Bir çok neden kuşa bu tepkiyi doğuruyor olabilir. Eğer yanından uzaklaştığında düzeliyor ise kişiye karşı uyarıcı- tepki konumuna göre hareket ediyor olabilir.
Kuş tüye girmiş. Görebiliyor musunuz?

Levent bey ben tüyde iken yapamaz demedim. Eğer bu davranışı devam ettiriyorsa geçmiyor ise altında farklı bir nedende olabilir dedim korku unsuru sonucu bu davranış gözlenebilir.

Geri