Karadeniz Pet

Kuşumun Nefes Alması

Bende araştırdım biraz, iyi ve etkili bir ilaçmış. Ama mineral, vitamin kalsiyum ile birlikte kullanılmamalı, etkisini azaltır mış.
inşallah çok iyi gelir iyileşir ..
Evet oyle yaziyor ama 4 gunde bir karistirsam suluguna dogru olur mu Umit Bey soyler belki. Kus kumunu da kullanmiyor kaldirsam mi murekkep baligi kemigini bilemedim her sey cok karisik

Izmır de Özvet hariç kuştan anlayan hekim yok maalesef , mavi şehire gittiyseniz orası iyi niyetli olsa da ezbere çalışıyor
Ben menemende oturuyorum buradaki veterinere gittim horoz baykus muhabbet hepsine baktigini gordum o sekilde goturdum. Ama doksisiklin vermek istemedi basta agir diye sonra duzelmeyince yanina gidip istedim verdi. Simdi boyle soylenince iyice korktum. Mavisehiri daha once bilmiyordum digerini duymustum.

Bende araştırdım biraz, iyi ve etkili bir ilaçmış. Ama mineral, vitamin kalsiyum ile birlikte kullanılmamalı, etkisini azaltır mış.
inşallah çok iyi gelir iyileşir ..

Evet oyle yaziyor ama 4 gunde bir karistirsam suluguna dogru olur mu Umit Bey soyler belki. Kus kumunu da kullanmiyor kaldirsam mi murekkep baligi kemigini bilemedim her sey cok karisik

Mine hanım yarım yamalak bilgi veriyorsunuz yanlış yönlendiriyorsunuz. Mineraller ile etkileşime giriyor evet ama vitaminler ile aynı anda kullanılabilir. Benim söylediğim polivitte zaten mineral yok.

Kafeste kalsiyum ve diğer mineral kaynaklarını kaldırın. Kuş kumu, gaga taşı, kalamar kemiği vs. Ancak normal vitamin ile birlikte kullanılabilir. Antibiyotik ve vitamini aynı anda kullanmamızın sebebi kuşun güçten düşmemesi içindir.

Mine hanım yarım yamalak bilgi veriyorsunuz yanlış yönlendiriyorsunuz. Mineraller ile etkileşime giriyor evet ama vitaminler ile aynı anda kullanılabilir. Benim söylediğim polivitte zaten mineral yok.

Kafeste kalsiyum ve diğer mineral kaynaklarını kaldırın. Kuş kumu, gaga taşı, kalamar kemiği vs. Ancak normal vitamin ile birlikte kullanılabilir. Antibiyotik ve vitamini aynı anda kullanmamızın sebebi kuşun güçten düşmemesi içindir.
Tamamdır kaldırdım ama yediklerini ögütmekte zorlanır mı bu şekilde ? Bir de baya uzun antibiyotik tedavisi olmuş olacak inş mantar olmaz bir de garibim :(

Tamamdır kaldırdım ama yediklerini ögütmekte zorlanır mı bu şekilde ? Bir de baya uzun antibiyotik tedavisi olmuş olacak inş mantar olmaz bir de garibim :(

Kuş kumunun faydasından çok zararı var zaten. Ben kuş kumu kullanmıyorum. Ve öğütmekte zorlanmaz. Yemler kursakta sıvılarla yumuşar. Daha sonra ön midede asitlerle harmanlanır. Daha sonra midede yani taşlıkta (taşlık girintili çıkıntılıdır ve dişlere benzer) kasılarak öğütülür. Yani kuşun kuma ihtiyacı yoktur. Kuş kumları zamanla taşlıkta birikir ve vücuttan atılması kumun büyüklüğüne göre 6 ayı bulabilir. Ve midede yem yerine daha çok kuş kumu olucağı için kuş zamanla zayıflar. Ve bağırsakları tıkayabilir. Bilmem anlatabildimmi ;)

Yaa çok özür dilerim.. Asla yanlış yönlendirmek istemem.

Geri