Karadeniz Pet

Kuşumun parmağı siyahlaşti sanki kopmak üzere

Sosyologhanim

Yeni Üye
Merhaba, muhabbet kuşum geleli 1, 2 ay oldu dişi kuşumuz ölünce onun yerine aldık. Geldiğinde zaten bir parmağı yamuk ve hissizdi, sanki ip dolanmis da bogumdan sonrası felç geçirmiş gbi, tunekte hiç sorun yaşamadı vs. İki gün önce kafesten almaya çalışırken sanırım zedelendi ve kararmanin yanı sıra çürümeye başladı sanırım düşecek. Sormak istediğim bütün ayağında bir problem görünmüyor sadece o parmakta sorun var, sizce ilerler mi bütün ayağını etkiler mi kangren gibi? bir fotoğraf yükleyeyim cevaplarsanız çok mutlu olurum. Ayağını içine çekip ısıtmaya çalışıyor bazen kabarıyor ama keyfi yemesi aynı. Zaten çok korkak ve sakin bir kustu geldiğinde de. He birde kuyruğu dökülmüştü sonra hepsi döküldü şuan yükseğe ucamiyor ama yuruyebliyor. vitamin desteği yapıyorum geldiğinden beri birde kanat da döktü bir iki tane, tüy dökümünde. Ekli dosyayı görüntüle 61549Ekli dosyayı görüntüle 61550

Fotoğraf açılmıyor acaba parmağına tül dolanmış olabilir mi elinize alıp yakından inceler misiniz çok ince de olsa dolanabilir IMG_20220310_193557.jpg bu şekilde

şuan böyle ip vs görünmuyor, ilk geldiğinde de kontrol etmiştik bu niye böyle diye, sanki öncesinde dolanmış da çıkarmışlar yer etmiş gibi, parmak hissiz ve yamuk duruyordu zaten :( şey düşünduk biz eğer ip dolanmis olsa 1 buçuk 2 aydır çoktan şimdiye morarmisti, ilk 10 gün sürekli kontrol ettim hiçbir şey olmadı, Daha yeni oldu işte bu kararma ortalama 1 ay sonunda ama ip vs yine yok anlayamadım. Varsa bile ip orda çürüdü belkide deri ile. Koyduğunuz fotodaki gibi hayal edin ipten tırnağa kadar olan sonrası morarmış çürümüş sadece.

Şimdi de kusmaya başladı kabarıp (3kez) Allah Allah sabah gayet iyiydi.

Kafes telleri arasındada sıkışmış olabilir; fakat Acil olarak veterinere baktırmanızda fayda olabilir ...

Geri