Karadeniz Pet

Kuşumun tüyleri çıkmıyor ve gelişmiyor

mircik12

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba yaklaşık 40 önce aldığım muhabbet kuşumun tüyleri ilk aldığım günkü gibi ve kuş gelişmiyor. ben alırken 1 aylıktı kuş.

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 59
  • image.jpg
    image.jpg
    1.8 MB · Görüntüleme: 54
Alırken bu halde mi aldın ? 1 aylıkken dd böylemiydi yani

1 aylık kuş nerdeyse bütün tüylerini tamamlamış olır. Bak bu 1 aylık.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20180408-202810.jpg
    Screenshot_20180408-202810.jpg
    230.2 KB · Görüntüleme: 45
evet biliyorum ama benim kuşun tüyleri hâlâ aynı bi hastalığı falan mı var acaba?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Evet. Ama ben bilemem ne oldugunu. Daha bilgili arkadaşlar yorum yaparlar.

Kuşun cildine bir şey sürdünüz mü? ve neyle besliyosunuz yem kırabiliyo mu?

hayır hiçbir şey sürmedim. yem kırabiliyor kendi yemi ve arada elma, havuç gibi şeyler veriyorum

Kuşa vitamin takviyesi yapın.Yemine yulaf koyun.Yeşillik tüylere iyi gelir ama yeşilliğin falzası kuşu ishal yapar haftada bir verin salata marul falan.

Kuşa vitamin takviyesi yapın.Yemine yulaf koyun.Yeşillik tüylere iyi gelir ama yeşilliğin falzası kuşu ishal yapar haftada bir verin salata marul falan.

teşekkürler yapacağım. şu petshoplarda satılan b vitaminini hiç kullanmadım kullansam faydası olur mu?

Kuşunuz da frenc molt denen bir tuy hastalığı var olabilir alırken bunu ne diyerek sattılar işde onu merak ettim bilerek akdi iseniz kuşunuzu durumuna göre besleyin misal yem ve suluk assagida olacak şekilde koyun salıyor iseniz kafesini assagida bir yere koyun yada bir merdiven ile kafese çıkabilecek rampa yapın kuşunuza güzel.bir b vitamini alin ve uygulama sina gire verin her halükarda dış parazit kaynak olmaması için ense damlası uygulayın ve sirkeli şu ile yıkanması ici n ortam ve şartları sağlayın

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kuş tüylerini yoluyor galiba. Tedavi uzun bir süreç. Vilmectin alın veterinerden ense derisine bir damla damlatın. 10 gün sonra bir damla daha. Fısfıs’a sirkeli su koyun 1/3 oranında sirke olsun içinde. Tüm derisi iyice ıslanana kadar sıkn üstüne. İşlemi banyoda yapın. İlk hafta 4 gün üstüste sonra haftada bir. Ayrıca diazyme 256 ve aminoasitler içeren multivitamin alın. Basit pet ürünü almayın. Mutlaka aminoasitler içersin. Onu da 3 gün üstüste sonra haftada 2 kez. Probiyotiği de 2 ay voyunca hergün katın suyuna. Vitamin katarken de katın. Sonrasında haftada 3-4 kez. Veya hergün. Su her sabah taze hazırlanacak.
Vülmectin uygulamasıyla banyo arasında en az 6 saat olsun aynı anda yapmayın.
Ayrıca kuşa yulaf ve aspur verin bol bol. İnşallah french molt değildir.

Kuşunuz da frenc molt denen bir tuy hastalığı var olabilir alırken bunu ne diyerek sattılar işde onu merak ettim bilerek akdi iseniz kuşunuzu durumuna göre besleyin misal yem ve suluk assagida olacak şekilde koyun salıyor iseniz kafesini assagida bir yere koyun yada bir merdiven ile kafese çıkabilecek rampa yapın kuşunuza güzel.bir b vitamini alin ve uygulama sina gire verin her halükarda dış parazit kaynak olmaması için ense damlası uygulayın ve sirkeli şu ile yıkanması ici n ortam ve şartları sağlayın

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

cevabınız için teşekkür ederim. dediklerinizi uygulayacağım

Kuş tüylerini yoluyor galiba. Tedavi uzun bir süreç. Vilmectin alın veterinerden ense derisine bir damla damlatın. 10 gün sonra bir damla daha. Fısfıs’a sirkeli su koyun 1/3 oranında sirke olsun içinde. Tüm derisi iyice ıslanana kadar sıkn üstüne. İşlemi banyoda yapın. İlk hafta 4 gün üstüste sonra haftada bir. Ayrıca diazyme 256 ve aminoasitler içeren multivitamin alın. Basit pet ürünü almayın. Mutlaka aminoasitler içersin. Onu da 3 gün üstüste sonra haftada 2 kez. Probiyotiği de 2 ay voyunca hergün katın suyuna. Vitamin katarken de katın. Sonrasında haftada 3-4 kez. Veya hergün. Su her sabah taze hazırlanacak.
Vülmectin uygulamasıyla banyo arasında en az 6 saat olsun aynı anda yapmayın.
Ayrıca kuşa yulaf ve aspur verin bol bol. İnşallah french molt değildir.

hocam çok sağolun. bingöl’de yaşıyorum söylediğiniz ürünleri burda bulamayabilirim internette önerebileceğiniz bir site var mı bu ürünleri temin edebileceğim?

Probiyotiği yaşamı boyunca hergün bile verebilirsiniz. Haftada 3-4 gün de. Probiyotik ilaç değildir. Destekleyicidir. Tek problem vücudun alışması olur. Onu da 3 ayda bir 1 hafta ara vererek aşarsınız. Hatta her zaman verecekseniz alışsa da sorun değil. Dediklerimi uygularsanız 2 ay içinde % 90 sağlığına kavuşur.
Mybest petshop , dostpet , akyol kardeşler vs. Çok site var. Multivitamin olarak omnivit veya mutavit olabilir.

Probiyotiği yaşamı boyunca hergün bile verebilirsiniz. Haftada 3-4 gün de. Probiyotik ilaç değildir. Destekleyicidir. Tek problem vücudun alışması olur. Onu da 3 ayda bir 1 hafta ara vererek aşarsınız. Hatta her zaman verecekseniz alışsa da sorun değil. Dediklerimi uygularsanız 2 ay içinde % 90 sağlığına kavuşur.
Mybest petshop , dostpet , akyol kardeşler vs. Çok site var. Multivitamin olarak omnivit veya mutavit olabilir.

teşekkür ederim hocam çok sağolun..

Geri