Karadeniz Pet

KUŞUMUN TÜYLERİ DÖKÜLDÜ VE DURGUN

cemaslan58

Yeni Üye
Herkese selamlar değerli forum kullanıcıları. Durum fotoğraflarda görüldüğü gibi. Sürekli olarak kaşınıyor ve tüyleri zamanla bu hale geldi. Yaklaşık 3 ay gibi bi zamanda yavaşça döküldü bu son 1 hafta çok fazla döküldü. Veterinere götürdüm ancak kendilerinin bilmediklerini üniversiteye götürmem gerektiğini söylediler. Petshop a götürdüm ve mantar olduğunu söyledi vazelin önerdi sürüyorum 3 gündür kaşıntısı azaldı ama durgunlaştı. Ne yapmam gerekir lütfen yardımcı olun.

Merhabalar fotoğraf yüklenmemiş. Tekrar dener misiniz

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    737.8 KB · Görüntüleme: 11
  • image.jpg
    image.jpg
    850.3 KB · Görüntüleme: 11
  • image.jpg
    image.jpg
    752.2 KB · Görüntüleme: 11
Hayır vazelin iyilestirmez. Önceliğiniz bence üniversitenin veterineri olmalı. Sonrası için dis parazit tedavisi uygulayın. Aynı zamanda tüy gelişimi için b vitamini takviyesi yapmanız lazım. Ama kuşa mutlaka bir müdahale şart. Yemesi içmesi nasıl. Yemiyorsa siz ağızdan siringayla mama yapıp beslemeniz lazım.

Hayır vazelin iyilestirmez. Önceliğiniz bence üniversitenin veterineri olmalı. Sonrası için dis parazit tedavisi uygulayın. Aynı zamanda tüy gelişimi için b vitamini takviyesi yapmanız lazım. Ama kuşa mutlaka bir müdahale şart. Yemesi içmesi nasıl. Yemiyorsa siz ağızdan siringayla mama yapıp beslemeniz lazım.
Yemesinde bir sorun yok iştahı kesilmedi. Dış parazit tedavisiyle alakalı evde bir tane bit spreyi var etkili olur mu acaba ne dersiniz? ilginize teşekkür ederim.

Yemesinde bir sorun yok iştahı kesilmedi. Dış parazit tedavisiyle alakalı evde bir tane bit spreyi var etkili olur mu acaba ne dersiniz? ilginize teşekkür ederim.
Hayır sprey değil. Elinizde nasıl bir sprey var bilmiyorum ama onların çoğu zararlı. Sizin yapmanız gereken vilmectin dış parazit ilacı alıp enseye bir damla damlatmaniz olacak. Sadece bir damla fazlası zarar. Sonrası da tüy gelişimi için Bt amin forte temin edip haftada üç gün verin.

Hayır sprey değil. Elinizde nasıl bir sprey var bilmiyorum ama onların çoğu zararlı. Sizin yapmanız gereken vilmectin dış parazit ilacı alıp enseye bir damla damlatmaniz olacak. Sadece bir damla fazlası zarar. Sonrası da tüy gelişimi için Bt amin forte temin edip haftada üç gün verin.
Anlıyorum. Çok teşekkür ederim en kısa zamanda temin edip uygulayacağım. Söylediğiniz vilmectin ilacının herhangi bir zararı olur mu 1 damla damlatılması halinde o kafama takıldı çünkü sığırlarda kullanılıyormuş sanırım?

Evet büyük baş hayvanlarda da kullanılıyor. Ama muhabbet kuşu dozajı bir damla olacak şekilde. Ebat olarak kuçuk olduğu için bir damla yeterli. Bazı durumlarda kaşıntı çok fazlaysa 1 damla enseye 1 damla kuyruk sokumuna da damlatılıyor. Dediğim gibi bir damlayı geçmesin. Ama BT amin forteyi de mutlaka temin edin. İkisiyle birlikte toparlar inşallah.

Geri