Karadeniz Pet

Kuşumun uzun kanat tüyleri döküldü, uçamıyor!

modernmabuse

Paylaşımcı Üye
Arkadaşlar, kuşumun sol kanadındaki uzun tüyler döküldü nedense. Kendi mi yoldu artık bilmiyorum. Şu an uçamıyor, neşesi iştahı eskisi gibi sorun yok. Vitamin takviyesi yapıyorum, yulaf veriyorum. Başka ne yapabilirim, fikri olan yazsın lütfen :( :( :( :(

C6903 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tüy dökümü zamanlarında,özellilklede kuluçka döneminde tüm kısımları sanki pamuk ipliğine bağlı gibi.
Benim tüm üretimhanedeki erkek kuşlarımın kuyrukları yok :).Hepsini ya yuvalığa döküyor yada kendini kafeste biyere vururken dökülüyor.Merak etmeyin mama takviyesi ve vitaminlerini eksik etmediğiniz sürece 1,5 ay içerisinde eski haline geliyor.Geçmiş olsun.Ben alıştım artık 4 çiftimin 3 erkeğinde kuyruk yok :)

Kuyruğu var, kanat tuylerınde eksilme söz konusu ve bu nedenle uçamıyor. Yeniden çıkar mı?

Yeniden çıkar inşaallah. Tüye girmiş olabilir

Kanat tüyleri yeniden çıkar mı arkadaşlar?

geçmiş olsun, hic basima gelmedi umarim kisa zamanda duzelir.

Teşekkürler, kuş tüyde değil kanımca. Çünkü baş bölgesinde hiç dökülme yok. Diğer kuşlar mi yoldu ne oldu ya :mad:

oyle siddetli kavgalarini gorduyseniz olabilir. resmi yok mu bakalim

Moderatör tarafında düzenlendi:
bir ikitane kanat tuyu ıse sorun olmaz ama geneli dökülduyse vitamin ve mınarel eksıklıgınden kaynaklanıyor genelde.genelde yavrularda görülür bu durum.

Hepsi dokulmedı ama en uzun olanları dökük. Şu an uyudukları için yarın resim yollarım. Merak ettiğim tekrar çıkar mı

Dönemsel olarak muhabbet kuşlarında uçtaki kanat tüyleri dökülür. Ben bir çok kuşumun kanat tüyünü döktüğünü gördüm. Sonrasında yenileri tekrar çıktı.

Geri