Karadeniz Pet

Kuşumuz Hasta

mtek

Yeni Üye
Merhaba kuşumuz uyurken ses çıkarıyordu veterinere götürdük ve antibiyotik veriyoruz bugün 6.gün antibiyotikte . Son dışkı fotoğraflarını ekledim . Kuşumuz aktif ve herhangi bir tüy dökmesi yoktur . Halen ses çıkarması devam ediyor ilk günkü gibi çok fazla değil ama devam ediyor . Kontrol edebilirmisiniz . Teşekkürler

1577617689372.png

1577617706162.png

1577617719827.png

1577617733703.png

1577617751313.png

Merhaba kuşumuz uyurken ses çıkarıyordu veterinere götürdük ve antibiyotik veriyoruz bugün 6.gün antibiyotikte . Son dışkı fotoğraflarını ekledim . Kuşumuz aktif ve herhangi bir tüy dökmesi yoktur . Halen ses çıkarması devam ediyor ilk günkü gibi çok fazla değil ama devam ediyor . Kontrol edebilirmisiniz . Teşekkürler

Ekli dosyayı görüntüle 45738

Ekli dosyayı görüntüle 45739

Ekli dosyayı görüntüle 45740

Ekli dosyayı görüntüle 45741

Ekli dosyayı görüntüle 45742
Dışkı larin bazıları normal bazıları değil dışkinin içerisinde sindirilmemis yem mi var yok sa yemin üzerine mi yapmış

Yemin üzerine yapmış temizlenmiş yemde koymuştuk onları yemiyor .

Sarı bir toz verdi . İsmini soracağım şimdi ses çıkartmıyor akşam başlıyor bizi göünce sanki bebek gibi başlıyor sızlamaya vik vik diye video çekeceğim inş.

Şimdi video çektim . Bu şekilde ses çıkarıyor .

Merhaba video yükledim ama geri dönüş yapabilecek var mı ?

Sırasıyla önce iç parazit, sonra koksidiyoz, daha sonra da crd tedavisi yapman gerekiyor.

Çıkardığı ses iç parazitten kaynaklı olabilir. Parazitler rahatsız ediyorsa yapabilir. Yada solunumda problem varsa yapabilir.

İç parazit için SİTRAKS, koksidiyoz için SULPHAMEZATHİNE, solunum içinde DOKSİSİKLİN etken maddeli bir ilaç kullanabilirsin.

Bu tedavileri nasıl yapıcağını ilaçları alınca yazarım.

Merhaba mesajlarınız için teşekkürler . DOKSİSİKLİN etken maddeli antibiyotik kullanımını yaptık ancak halen ses çıkarması ve kuyruk atması devam ediyor . Tavsiye üzerine Ventolin şurup aldık 3 gündür yarım suluk için 5-6 damla damlatıyoruz . Ancak dünden beri sürekli ses çıkartıyor ve sanırım ağzından nefes alıyor . Kuyruğu da atıyor . Acil yardımcı olabilirmisiniz . Ayrıca bir kaba vicks ile kaynar su koyup 3-4 dk nefes alması için uygulama da yaptık . Yeterki rahatlasın diye ancak halen ses çıkarması devam ediyor .

Merhaba

Yardımcı olabilecek var mı ? Teşekkürler .

Son düzenleme:
Acil yardımcı olabilecek var mı ? Sürekli ses çıkarıyor halen .

Umarım en kısa zamanda düzelir. izleyince üzüldüm. Sıkıntım var diye bağırıyor resmen

Kuşunuza antibiyotik kullandıktan sonra probiyotik ve vitamin verdiniz mi?

Geri