Karadeniz Pet

Kuşun kanatları düsükmü

MeCHuLBeY

Paylaşımcı Üye
Arkadaslar disi kusun kanatlarında bir düsüs gördüm yada bana öyle geliyor disi kus gün icerisinde 6 7 kez yuvalıga girip cıkıyor sizcede kanatlarda düsüs varmı ?

evet düşük yumurta olabilir hatta kesin yumurta var denebilir çok rahatsız etmeyin yakın zamanda yumurta gelebilir

Kanatlarda biraz düşüklük var gibi ama yumurta olup olmadığı tam belli değil. Çiftleşme ayı diye bir şey söz konusu değil, kuşlar tüy döneminde olmadıkları herhangi bir zamanda, ortam koşulları elverişli ise çiftleşirler.

Kanatlarda biraz düşüklük var gibi ama yumurta olup olmadığı tam belli değil. Çiftleşme ayı diye bir şey söz konusu değil, kuşlar tüy döneminde olmadıkları herhangi bir zamanda, ortam koşulları elverişli ise çiftleşirler.
Gecen gün sadece erkek tepesine atlayip uzun esek oynar gibi bisiler yapiodu bu aralar disi asiri duskun yuvaliga bakalim 1 haftaya belli olur

Gecen gün sadece erkek tepesine atlayip uzun esek oynar gibi bisiler yapiodu bu aralar disi asiri duskun yuvaliga bakalim 1 haftaya belli olur
hocam erkek üstüne çıkması iyi birşey demek ki çiftleştiler erkek böyle 10 saniye fln üstünde kaldıysa çiftleşmişlerdir ne kadar geçti üstünden erkeğin dişinin üstüne çıkmasından yakında yumurta gelebilir yuvalığa karışmayın

hocam erkek üstüne çıkması iyi birşey demek ki çiftleştiler erkek böyle 10 saniye fln üstünde kaldıysa çiftleşmişlerdir ne kadar geçti üstünden erkeğin dişinin üstüne çıkmasından yakında yumurta gelebilir yuvalığa karışmayın
Alla alla öle ciftlesmemi olur sirtina cikti 10 saniye kadar durdu indi 4 gün oluyor bu olay olali

Alla alla öle ciftlesmemi olur sirtina cikti 10 saniye kadar durdu indi 4 gün oluyor bu olay olali

Sadece üzerine çıktıysa çiftleşme olmamıştır, erkek kuş kuyruğunu dişi kuşun kuyruğunun altına getirmesi gerekiyor.

Siz görmeden bir şeyler olmuş olabilir. Bazı dişi kuşlar, yuva ve yumurtlama hazırlığı yaptıkları zamanlarda erkek kuşları yuvaya sokmazlar.

Ama kusun kanatları dusuk buna eminim ben görmeden bir is cevirdiler gibi gelio harici olarak disi yuvalikta iken erkek girinci yuvaliga disi cirlak cirlak ötüyor neden ?
bunu bilmem ama doğru ben kuyruk olayını söylememişim erkeğin kuyruğu dişinin kuyruğunun altına geçecekki sperm gerekli yere gidebilsin tüyde kalmasın

bunu bilmem ama doğru ben kuyruk olayını söylememişim erkeğin kuyruğu dişinin kuyruğunun altına geçecekki sperm gerekli yere gidebilsin tüyde kalmasın
Valla bildigin atliyor üstüne 3 5 saniye duruo geri iniyor tahminimce kuslarin ilk agizi ve acemiler die düsünüyrm

Geri