Karadeniz Pet

Kuşunun ayağı kırık olabilir mi

Defne.q

Yeni Üye
İyi akşamlar herkese. 2 gündür muhabbet kuşum ayağına doğru düzgün basamıyor. Ne oldu anlamadım.gayet normaldi . birdenbire ayağına basamamaya başladı. Biraz basıyor ama genelde tek ayak üstünde duruyor. Yada kuvvet uygulamıyor sağ ayağına.
Morarma şişme vs. Yok. Yem yemesi normal. Eskiden çok hareketliydi şimdi eskisi gibi değil ama yinede çok durgun değil.
Kırık çıkık değildir dimi? Ne yapmam lazım

Ekli dosyalar

• IMG_20180301_155837.jpg
    IMG_20180301_155837.jpg
    5 MB · Görüntüleme: 39
  • IMG_20180301_214009.jpg
    IMG_20180301_214009.jpg
    5.5 MB · Görüntüleme: 41
  • IMG_20180301_155931.jpg
    IMG_20180301_155931.jpg
    4.4 MB · Görüntüleme: 36
Ayağında sorun var mı bilmiyorum ama dişiniz fena kızışmış ona erkek alın bence+ayağı kırıksa bu fotoraflarla anlıyamayız daha ayağını gösteren bir resim var bu hareketi dinlenmek amacıylada yapıyolar,üzüntüden,stresten veya ayağı acıyosa yaparlar.Sürekli mi böyle duruyor?

Bence üzüntü eş alın öyle bir kızışmışki yazık.

Eşi var. Normalde iyi anlaşmalarına rağmen çiftleşme gibi bir şey olmuyor. Erkek yanaşınca dişi kızıyor. Yuvalık yok . çiftleşmek için illa yuvalık şart mı

Ayağında sorun var mı bilmiyorum ama dişiniz fena kızışmış ona erkek alın bence+ayağı kırıksa bu fotoraflarla anlıyamayız daha ayağını gösteren bir resim var bu hareketi dinlenmek amacıylada yapıyolar,üzüntüden,stresten veya ayağı acıyosa yaparlar.Sürekli mi böyle duruyor?
Ayağı kırık olsa üzerine basabilir mi? Eşi var ama çiftleşmek için yanaşınca istemiyor

Erkek kuşunuzu beslemek istediğiniz kafese koyun ve erkeğin olduğu kafese yuvalığı da takın 10 gün erkek kafese alışsın sonra ki işiniz dişiyi hemen veterinere götürmeniz lazım bu ayakla eşe atmayın kuşu kuşun ayağının üstüne bakın orada bir şişlik olabilir tüyler kaplamıştır

Erkek kuşunuzu beslemek istediğiniz kafese koyun ve erkeğin olduğu kafese yuvalığı da takın 10 gün erkek kafese alışsın sonra ki işiniz dişiyi hemen veterinere götürmeniz lazım bu ayakla eşe atmayın kuşu kuşun ayağının üstüne bakın orada bir şişlik olabilir tüyler kaplamıştır
Yavru olmasını istemiyorum. Bunun için ne yapmam lazım. Okdar kuşa evde bakamam.
Kontrol ettim her yerini şişlik vs göremedim ama belkide ben anlayamadım. Dediğiniz gibi en iyisi veterinere göstermek

Ben olsam kuşu ziyan etmezdim bi petshopa gidin kızgın dişinizi başka bir kuşla takas edin herkes mutlu olur

Takas edemem. 3 4 yıldır bizimle olan bir kuş. Kızgınlık dönemi geçmez mi illa çiftleşmesi mi gerekiyor.
Kızgınlık dönemini daha çabuk atlatması için kabuğu soyulmuş elma verebilirsiniz ister rendeleyip mama yapın ister alışıksa kafesine asın yesin ama elma bu süreyi çabuk atlatmasını sağlar

HUAWEI VNS-L31 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Eğer kızgınlığını geçirmesseniz kızgınlık yumurtası derprosyon .. gibi durumlar olabilir

Geri