Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşunun Dışkı Kokusu Sorunu

Samet Gokce

Meraklı Üye
Başımda böyle bir koku derdi var. Dişi kuşum hamile ve iki gündür dışkısı oldukça kötü kokuyordu havalansın diye pencereyi saatlerce açmama rağmen odadan çıkmadı ve kanepelere kadar sinmiş bu koku.

İlla ki bilenler vardır, ne yapıp kurtulabilirim bu koku belasından? Gerçekten dayanılmaz bir dert. Oda parfümü vs deneyip havalandırdım odayı bu arada. Halen aynı. :(

Eğer kafes tabanında herhangi bir malzeme kullanmıyorsanız, öncelikle zeolit, olmazsa mısır granülü kullanabilirsiniz. Dışkıdaki nemi kısa sürede içine çekerek koku oluşumunu engeller. Parfüm kullanmayın, kokuyu daha da ağır hale getirir.

Başımda böyle bir koku derdi var. Dişi kuşum hamile ve iki gündür dışkısı oldukça kötü kokuyordu havalansın diye pencereyi saatlerce açmama rağmen odadan çıkmadı ve kanepelere kadar sinmiş bu koku.

İlla ki bilenler vardır, ne yapıp kurtulabilirim bu koku belasından? Gerçekten dayanılmaz bir dert. Oda parfümü vs deneyip havalandırdım odayı bu arada. Halen aynı. :(
Evde kokuyu yok etmesini istiyosan yuvalığa ve kafesin dibine kara çam talaşı koy

Çam talaşı, her kanat çırpışlarında, odanın her tarafına saçılır.

Benim de 2 kuşum var ama hiç koku olmuyor. Sizin kuşunuzun neden bu kadar kokuyor ki acaba :/

Kokuyu önlemek adına tavsiye verilmiş fakat benim de merak ettiğim konu koku kaynağı. Dışkı normalde kötü kokmamalı. Sindirimsel bir durum mu var acaba? Probiyotik kullanabilirsiniz. Fayda etmezse hekime gitmelisiniz bence.

Geri