Karadeniz Pet

Kuyruk aşağı yukarı oynuyor

--Blue Ice--

Meraklı Üye
Arkadaşlar yaklaşık 15-16 aylık erkek kuşum var.. uzun süredir takip ediyorum bir türlü geçmedi, kuyruğu aşağı yukarı oynuyo sanki kalbi orada atıyor gibi.. bugün de ağız açıp kapamaya başladı.. dışkısı normal, yem yemesi neşesi falan çok iyi.. hırıltı yok.. uçmakta zorlanma falan da yok.. ne yapabilirim? Solunum yolu rahatsızlığı çıkıyor araştırınca, önerebileceğiniz bir ilaç var mı? Aviastım diye bir şey duydum iyi gelir mi? Veterinere gitme şansım yok.. bilgisi olanlar yazarsa mutlu olurum.. sevgiler..

havayı nemlendirmeyi denesene kaloriferin yanındaysa yada ufo soba vb. gibi şeylerde ağız açıp kapayabiliyorlar benim kuşumda yapıyor arada bir yatmadan evvel odasına ıslattığım havluyu koyuyorum geçiyor ağız açıp kapaması belki sorunu kuru havadır diye.

Kuyruğunu oynatırken videosunu atarmısın. Birde sadece hasan arkadaşımızın dediği gibi sıcak ortamlarda ağız açma kapama hareketini yapabiliyorlar. Ortamı nemlendirmeyi dene.
Recai,benim bir sorum olacak.Kuşum bana alışık elime falan geliyor korkmuyor ama dışarı çıkardıgımda mesela 30 dk çıkardıysam en az 2-3 kez elimden kaçıyor gidiyor kapıya konuyor sonra yanına geliyorum hemen parmağıma geliyor?Güvenmiyormu bana?Ama hep benimle oynamak istiyor parmağıma kur yapıyor falan 4-6 aylık arası kendisi erkek

Bir de arada bunu yapıyor tüy falan mı kaçıyor boğazına anlamadım.. Kusma falan yok, hırıltı yok..

Bir de arada bunu yapıyor tüy falan mı kaçıyor boğazına anlamadım.. Kusma falan yok, hırıltı yok..
Son gönderdiğin videodaki hareketi dediğim gibi benim kusumda yapıyor.Kuş kumun varmı benim araştırmama göre o hareketi hazımsızlık tan yapıyorlar.Yemligin içine bir miktar kuş kumu kat yem yerken onuda yer.Tekrardan kuşuna bir bak.İnsallah geçer ben kuş kumu veriyor ve odayı nemlendiriyorum.(ilk hareketi yapmio benim kuşum 3. Videodaki hareket)

Recai,benim bir sorum olacak.Kuşum bana alışık elime falan geliyor korkmuyor ama dışarı çıkardıgımda mesela 30 dk çıkardıysam en az 2-3 kez elimden kaçıyor gidiyor kapıya konuyor sonra yanına geliyorum hemen parmağıma geliyor?Güvenmiyormu bana?Ama hep benimle oynamak istiyor parmağıma kur yapıyor falan 4-6 aylık arası kendisi erkek
Bol bol ilgilen. Sana karşı güveni daha da artacaktır.

Bu hareketi yediğini sindiremediğinden yapıyor olabilir kum kullanmıyorsan kullan. Birde düzenli probiyotik kullanın

Arkadaşlar yaklaşık 15-16 aylık erkek kuşum var.. uzun süredir takip ediyorum bir türlü geçmedi, kuyruğu aşağı yukarı oynuyo sanki kalbi orada atıyor gibi.. bugün de ağız açıp kapamaya başladı.. dışkısı normal, yem yemesi neşesi falan çok iyi.. hırıltı yok.. uçmakta zorlanma falan da yok.. ne yapabilirim? Solunum yolu rahatsızlığı çıkıyor araştırınca, önerebileceğiniz bir ilaç var mı? Aviastım diye bir şey duydum iyi gelir mi? Veterinere gitme şansım yok.. bilgisi olanlar yazarsa mutlu olurum.. sevgiler..
Öncelikle kusunuz da herhangi bir problem yok gibi gözüküyor biraz yorgun gibi gece yeterince uyku uyumasına musade edin birde Tuye girmeye hazırlanıyor olabilir enerjisini arttıracak yiyecekler verin aşırıya kaçmamak kaydı ile bisey olmaz inşallah

Geri