Karadeniz Pet

M.Kuşum uyurken kafasını eğiyor

Goncalimon

Yeni Üye
Merhaba,
Benim bir erkek muhabbet kuşum var, 4-5 ay önce yanına dişi kuş aldm ama anlaşamadılar, sonra erkek olan huy değiştirdi depresyona girmiş gibi konişurken konuşmaz oldu, sonra uçamaz oldu uçarken cabuk yoruluyor sonra konamıyor biryere duvara çarpıp düşüyor. Veterinere gittim, parazit teşhisi koydu, parazitler kansız bırakmış halsiz düşmüş dedi, ense damlası yaptı antibiyotik ve vitamin verdi. Bir kaç gün toparladı gibi oldu. Birgün aktif oluyor birgün enerjisiz sürekli uyuyor. Uyurken de kafasını yana doğru çeviriyor çeviriyor 180 derece. Uçarken de konamıyor biyere. Problemler bunlar, ben bir anlam veremiyorum artık. bakımı filan cok iyi çocuk gibi bakıyorum.

Tabiriniz şu fotoğraftaki gibiyse normal uyku şekilleridir hocam. Veteriner nasıl teşhis koydu, ne ilacı verdi onu da yazın lütfen muhtemelen ivermectin diye tahmin ediyorum. Paraziti nereden kaptığını da gözden geçirin açık satılan yemden kapmış olabilir veya diğer getirdiğiniz kuştan, o yüzden kafesleri bir süreliğine ayırmak en iyisi, tüm kafesi tünekleri ve yem kaplarını da bulabilirseniz muhabbet kuşları için güvenli bir dezenfektanla, bulamazsanız cam şişede satılan elma sirkesiyle baştan aşağı silip yıkayın, plastik şişe de olur kuşun suyuna katmayacaksanız. Beyaz sirke de olur ancak kuşa vermeyin fazla asidiktir ve elma sirkesine oranla bile çok daha kötü kokar.

Ekli dosyalar

• images - 2022-01-02T184817.183.jpeg
    images - 2022-01-02T184817.183.jpeg
    28.5 KB · Görüntüleme: 7
Tabiriniz şu fotoğraftaki gibiyse normal uyku şekilleridir hocam. Veteriner nasıl teşhis koydu, ne ilacı verdi onu da yazın lütfen muhtemelen ivermectin diye tahmin ediyorum. Paraziti nereden kaptığını da gözden geçirin açık satılan yemden kapmış olabilir veya diğer getirdiğiniz kuştan, o yüzden kafesleri bir süreliğine ayırmak en iyisi, tüm kafesi tünekleri ve yem kaplarını da bulabilirseniz muhabbet kuşları için güvenli bir dezenfektanla, bulamazsanız cam şişede satılan elma sirkesiyle baştan aşağı silip yıkayın, plastik şişe de olur kuşun suyuna katmayacaksanız. Beyaz sirke de olur ancak kuşa vermeyin fazla asidiktir ve elma sirkesine oranla bile çok daha kötü kokar.

Videosunu atar mısınız hocam çok net göremedim maalesef

Geri