Karadeniz Pet

mantar bütün vücuduna yayıldı

Cuma günü de bende kızımı kaybettim çok zor.. Konunuzu okumuş ama sorunumuz için bilgim olmadığından birşey yazmamıştım. Çok üzülüyorum bilgimiz yetersiz kalıyor çoğu zaman. Kayıplar çok zor..

Cuma günü de bende kızımı kaybettim çok zor.. Konunuzu okumuş ama sorununuz için bilgim olmadığından birşey yazmamıştım. Çok üzülüyorum bilgimiz yetersiz kalıyor çoğu zaman. Kayıplar çok zor.. Başınız sağ olsun..

Başınız sağolsun çok üzüldüm gerçekten :(

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Cuma günü de bende kızımı kaybettim çok zor.. Konunuzu okumuş ama sorununuz için bilgim olmadığından birşey yazmamıştım. Çok üzülüyorum bilgimiz yetersiz kalıyor çoğu zaman. Kayıplar çok zor.. Başınız sağ olsun..
Sizinde başınız sağolsun. gerçekten çok zor öyle gözünüzün önünde ölmesi öper koklarken cansız bedeninin kalması gerçekten çok zor :(

Saatlerce elimde can çekişti bu çok acı. Can vermek ne kadar zormuş bunu bire bir yaşattı bana kızım.. Öperek koklayarak uğurladım bende onu. Çok günahına girdim. Bilmeliydim hasta olduğunu. Allah bizi af etsin. Günahlarına giriyoruz

Saatlerce elimde can çekişti bu çok acı. Can vermek ne kadar zormuş bunu bire bir yaşattı bana kızım.. Öperek koklayarak uğurladım bende onu. Çok günahına girdim. Bilmeliydim hasta olduğunu. Allah bizi af etsin. Günahlarına giriyoruz
Hersey yolunda gibiydi bir problem oldugunu paylasmadiniz hatirladigima gore ani bir kayip olmus sabir diliyorum :(

Sağolun Ahmet bey.. Burda konu açmaya pek fırsat kalmadı ki zaten. Bende çocuklar 24'saat salıklar beni bilen biliyor zaten. Yiyor içiyor uçuyor hiç bir şeyi yoktu. Ama son bir hafta fazla uyumaya başladı. Bunun dışında uçması iyi halsizlik yok yem yemesinde sorun yoktu. Bende ilk günler dikkate almadım. Bu bir haftayı bulunca elime aldım kızımı iş işten geçmişti tüylerinden anlamamışım kuruma hastalığı olmuş ten rengi kararmıştı. Bende zorlama yoktur elime alıp sıkıştırayım yoktur ondan bilemedim zayıfladığını görsel belirti de yoktu ki hiç. Hemen derhal elma sirkesi kattım suyuna kızımı kafese dinlenmeye aldım. Antibiyotik satışı reçetesiz yasak alamadım hiç bir yerden. Başka ilaçlar aldım kullandım suyuna ama olmadı iki gün sonra kaybettim. Kuruma hastalığı çok pis bir şey. Bende pislik kir kafeste sıkıntı olamaz. 2'gune kafes temizleyen biriyim ben. Stres den de oluyormuş bu hastalık. O stresini bilemedim işte. Suçum bu oldu.

Sağolun Ahmet bey.. Burda konu açmaya pek fırsat kalmadı ki zaten. Bende çocuklar 24'saat salıklar beni bilen biliyor zaten. Yiyor içiyor uçuyor hiç bir şeyi yoktu. Ama son bir hafta fazla uyumaya başladı. Bunun dışında uçması iyi halsizlik yok yem yemesinde sorun yoktu. Bende ilk günler dikkate almadım. Bu bir haftayı bulunca elime aldım kızımı iş işten geçmişti tüylerinden anlamamışım kuruma hastalığı olmuş ten rengi kararmıştı. Bende zorlama yoktur elime alıp sıkıştırayım yoktur ondan bilemedim zayıfladığını görsel belirti de yoktu ki hiç. Hemen derhal elma sirkesi kattım suyuna kızımı kafese dinlenmeye aldım. Antibiyotik satışı reçetesiz yasak alamadım hiç bir yerden. Başka ilaçlar aldım kullandım suyuna ama olmadı iki gün sonra kaybettim. Kuruma hastalığı çok pis bir şey. Bende pislik kir kafeste sıkıntı olamaz. 2'gune kafes temizleyen biriyim ben. Stres den de oluyormuş bu hastalık. O stresini bilemedim işte. Suçum bu oldu.
Nasip kismeti ömrü bu kadarmis elden birsey gelmiyor bazen zor durum malesef

Kayıplar çok zor.. Ahmet bey ömrü o kadarmış diyemiyorum inanın. Onlar hakkında bilmediğimiz çok şey var. Ve ne kadar iyi bakıyorum desemde kusurum suçum varmış demek.. Kimsenin mubişi asla böyle ani kayıplarla ölmesin çok zor..

Kayıplar çok zor.. Ahmet bey ömrü o kadarmış diyemiyorum inanın. Onlar hakkında bilmediğimiz çok şey var. Ve ne kadar iyi bakıyorum desemde kusurum suçum varmış demek.. Kimsenin mubişi asla böyle ani kayıplarla ölmesin çok zor..
Soylemek zor ve cook bilinmeyen belki boyle bilinmezlikle surup gidicek bu durum hastaliklar insallah yeni bu canlilara gonul vermis veteriner arkadaslar yetisir acimiz insan hayvan farketmiyo sonucta canli bende kuzenimi cok kotu bir trafik kazasinda kaybettim alisilacak hazmedilecek bir durum degil koca bir karanlik kuyudayim sanki ben boyleyim esi anasi babasini dusunemiyorum gordukce aklima geldikce mazi bogazima birseyler dugumleniyor

Ahmet bey başınız sağ olsun.. Acının hepsi bir. Genç ölümler çoğaldı Allah yardımcısı olsun herkesin. Ölüme bir bahane bulunuyor ya hastalık ya kaza ya farklı bir nedenden kayıplar yaşanıyor. Kuzeninizin umarım çocuğu yoktur yetimlik çok zor. Ben 8'yaşında yetim kaldım. Her anlamda bu hayatta mağdur oldum. Bunu yaşamayan bilemez. Hiç bir çocuk anasız babasız kalmasın. Size de sabırlar diliyorum.

Amin tesekkurler cocugu yok gecen sene evlenmisti cocuk icin zor olucakti anne baba esine bir tesellide olabilirdi bilemiyorum ikilemde cok kaldigimiz bir konu ama geriye alamiyoruz zamani Tek soyledigimiz sabir su gunlerde

Sizin de uzucu zor hayatiniz olmus uzuldum sizin adiniza hergun aklima geldikce anne babam icin dua ediyorum saglikli uzun omurleri olsun acilarini yasatmasin diyerek amcamda genc yasta vefat ettim 3 cocuguna babam elinden geldigince bakti dogru olurmu bilmiyorum babalik etti diyebilirim herzaman el ustunde tuttu okuttu bizden buyukler cok sukur hepsi evli guzel is sahibi insanlariz Allahim buyuklerinizi eksik etmesin basimizdan

İki anlamda hem ölene hem kalana oluyor herşey. Ölen gencecik hayatının baharında birçok şeyi yaşamadan gidiyor. Kalanlarda bu yalan dünyada yapayalnız kalıyor. Bir ay iki ay belki bir yıl sonra eş dost akraba unutuyor ama eş ve çocuklar aile unutmuyor. Yokluğunu iliklere kadar hissediyorlar. Yanlış anlamayın iyiki de çocuk yokmuş. İnanın yetimlik çok zor. Birinin yanımda baba diye anması hala daha beni çok yaralar. Ben baba demeyi 8'yaşında bırakmak zorunda kaldım. Hiç kimse babamı geri getiremedi. Çocuk için anne ve baba çok önemlidir hayata her anlamda hazırlarlar. Baba demek kol kanat demektir hem erkek hem kız çocuk için. Anne doyurur baba korur derler bizde. Ve çok doğrudur bu soz.. Tekrardan başınız sağ olsun.

Ailenizi Allah başınızdan eksik etmesin.. Dua edin şukredin gerçekten bu yalan dünyada bazı sınavlar çok zor oluyor. Benim sınavımda zor olanmış maalesef.. Ne mutlu ki babanız yiyenlerine sahip çıkmış ben iki amcamdan bunu göremedim. Hayat kimine altın tepsiyle güzellikler sunarken kimini herşeyden mahrum bırakabiliyor.

Ailenizi Allah başımızdan eksik etmesin.. Dua edin şukredin gerçekten bu yalan dünyada bazı sınavlar çok zor oluyor. Benim sınavımda zor olanmış maalesef.. Ne mutlu ki babanız yiyenlerine sahip çıkmış ben iki amcamdan bunu göremedim. Hayat kimine altın tepsiyle güzellikler sunarken kimini herşeyden mahrum bırakabiliyor.
Aynen malesef oyle oluyor tesekkur ederim Allah razi olsun

Ayşe hanım Anlattıklarınıza göre kuşunuz E Coli denen hastalıktan ölmüş. Muhtemelen son günlerinde yemlik başında çok vakit geçirmiştir. Aşırı yemesine rağmen yediklerinden fayda sağlayamamıştır.

Bilinmelidir ki , düzenli bir uyku uyuyan kuşlar gündüz asla uyumaz. Hatta akşam lamba açıkken bile çoğu zaman uyumaz.
Eğer gece uykusunu almış olduğu ( En az 9 saat ) halde gündüz gagasını tüylerinin arasına alıp uyuyorsa mutlaka hastadır.

E koli bacterisi sağlıklı kuşların florasında da vardır. Ancak sayısı makul ölçüde olduğu için o kuşta zarar bir yana yararı vardır. Ne zaman ki kuşun bağışıklık sistemi zarar görür E koli fırsatçılık yapar ve gereğinden fazla çoğalır. Soğuk alan kuşta bile bu durum ortaya çıkabileceği gibi en sık stresle beraber ortaya çıkar. Bakteri Çoğaldıkça da kuşun yemden faydalanmasını engeller dolayısıyla kuş hayatta kalabilmek için önce yağlarını eritir sonra kaslarını. Tedavisi zor değildir Kuşlar için üretilmiş hemen her antibiyotik E coli'yi sağaltır.

E coli veya aşırı zayıflamış kuşların hepsine halk arasında '' Kuruma hastalığı'' adı verilir. Bu yanlış bir genellemedir. Çünkü E coli kaynaklı bir kuruma antibiyotikle tedavi eden biri Megabacter temelli kurumaya da aynı ilacı önermektedir. Zira aynı hastalık sanmaktadır. Halbuki Megabacter kaynaklı hastalıkta Antibiyotik kullanmak kuşun ölümünü hızlandırır sadece.

Canlılara haftada en az 2 defa probiyotik desteği vermek bir çok hastalığa karşı bağışık sistemini güçlü tutacaktır.

Son düzenleme:
Selçuk bey sağolun.. Ama kızımda yeme çok düşkünlük yoktu. Her şey normal di. Yem yeme su içme vs Tek şikayetim uyumaydı. Elime aldığım gün bir haftalık uyuma surecinde ki son gün hatta az yem yemişti. Uçuyordu halsizlik ishal dışkıda siyah renk yoktu. Kir pislik sebep olamaz ama stres olabilir oğlum eşleşme konusunda biraz ısrarcıydı. Yaralama zarar verme yoktu bende o yüzden olabilir gözüyle baktım. Kızım eğer strese girdiyse sebep bu olabilir başka olamaz. Bir çok mubişten daha iyi şartlarda bizde yaşıyorlar. Salıklar her şey istedikleri gibi. Rahatlar evde çocuk yok kovalayacak. Kaliteli yem alıyor veriyorum vitamin vermiyorum sizler gibi ama doğal mevsim meyvesini bizlerle yiyorlar.. Yeterli diye duşundum hataysa bu bunu bilmiyorum. Hastalık haline bakıp hemen elime aldım belirtiler karında keskin bıçak gibi sivrelme zayıflama ten renginde koyuluk olunca bu koruma denen hastalık diye duşundum.. Yanlış tedavi uyguladıysam eğer yıkılırım.

Son düzenleme:
Ayşe hanım Anlattıklarınıza göre kuşunuz E Coli denen hastalıktan ölmüş. Muhtemelen son günlerinde yemlik başında çok vakit geçirmiştir. Aşırı yemesine rağmen yediklerinden fayda sağlayamamıştır.

Bilinmelidir ki , düzenli bir uyku uyuyan kuşlar gündüz asla uyumaz. Hatta akşam lamba açıkken bile çoğu zaman uyumaz.
Eğer gece uykusunu almış olduğu ( En az 9 saat ) halde gündüz gagasını tüylerinin arasına alıp uyuyorsa mutlaka hastadır.

E koli bacterisi sağlıklı kuşların florasında da vardır. Ancak sayısı makul ölçüde olduğu için o kuşta zarar bir yana yararı vardır. Ne zaman ki kuşun bağışıklık sistemi zarar görür E koli fırsatçılık yapar ve gereğinden fazla çoğalır. Soğuk alan kuşta bile bu durum ortaya çıkabileceği gibi en sık stresle beraber ortaya çıkar. Bakteri Çoğaldıkça da kuşun yemden faydalanmasını engeller dolayısıyla kuş hayatta kalabilmek için önce yağlarını eritir sonra kaslarını. Tedavisi zor değildir Kuşlar için üretilmiş hemen her antibiyotik E coli'yi sağaltır.

E coli veya aşırı zayıflamış kuşların hepsine halk arasında '' Kuruma hastalığı'' adı verilir. Bu yanlış bir genellemedir. Çünkü E coli kaynaklı bir kuruma antibiyotikle tedavi eden biri Megabacter temelli kurumaya da aynı ilacı önermektedir. Zira aynı hastalık sanmaktadır. Halbuki Megabacter kaynaklı hastalıkta Antibiyotik kullanmak kuşun ölümünü hızlandırır sadece.

Canlılara haftada en az 2 defa probiyotik desteği vermek bir çok hastalığa karşı bağışık sistemini güçlü tutacaktır.
yazdıklarınızı okudum benim 2 mubişim daha var biri vefat eden mubişimin eşiydi 1 hafta öncesine kadar aynı kafestelerdi. Mubişim büyük ihtimalle kuruma hastalığından vefat etti. Eşine de geçmiş olabilir mi acaba ne yapmalıyım? aynı zamanda probiyotik olarak yoğurt suyunu nasıl vermeliyim?(yoğurdu kendimiz yapıyoruz) ve yoğurt dışında ne verebilirim nasıl verebillirim?

Geri