Karadeniz Pet

Mantar mı bu?

Samil

Meraklı Üye
B009BAED-9EA3-45A5-B4CB-2D23B5FB431A.jpeg
3D54D60E-41D0-41B5-900B-6A6FD5636533.jpeg
C09D8C95-3C37-4D50-BAFC-41D24C058D96.jpeg
B009BAED-9EA3-45A5-B4CB-2D23B5FB431A.jpeg
3D54D60E-41D0-41B5-900B-6A6FD5636533.jpeg
Mantar mı bu gagasındaki? Gagası değişik ağzının altı gaga yanı filan. Eşi var dişi. Eğer mantarsa bu bulaşır mı ona? Eğer bu mantarsa nasıl tedavi edebilirim?

Ekli dosyalar

• 453E6BA3-423B-4978-B52A-D3D1407AAEEA.jpeg
    453E6BA3-423B-4978-B52A-D3D1407AAEEA.jpeg
    1.5 MB · Görüntüleme: 13
  • 33372A32-79AD-4350-A536-62F66BFAA04D.jpeg
    33372A32-79AD-4350-A536-62F66BFAA04D.jpeg
    1.5 MB · Görüntüleme: 13
Evet mantar ve bulaşıcıdır. Eşleri ayırın, bu süreçte hasta olan kuşunuzun mantarlı bölgesine, antibakteriyel bir merhem kullanın günde 3-4 defa olabilir. Teramcyn sizin işinizi görecektir. Geçene kadar kullanın ayaklarında da varsa şayet, ayaklarına da kullanabilirsiniz. Suyuna da probiyotik uygulayın, arada bir elma sirkesi ekleyin kuşlarınızın. Akabininde günlük kullanımda zorlanmayacağınız bir yem takviyesi edinin. Nekton S olabilir, VİTALİS olabilir ve hakeza birçok marka mevcuttur, ancak ben VİTALİS tercih ediyorum. Geçmiş olsun.

Evet mantar ve bulaşıcıdır. Eşleri ayırın, bu süreçte hasta olan kuşunuzun mantarlı bölgesine, antibakteriyel bir merhem kullanın günde 3-4 defa olabilir. Teramcyn sizin işinizi görecektir. Geçene kadar kullanın ayaklarında da varsa şayet, ayaklarına da kullanabilirsiniz. Suyuna da probiyotik uygulayın, arada bir elma sirkesi ekleyin kuşlarınızın. Akabininde günlük kullanımda zorlanmayacağınız bir yem takviyesi edinin. Nekton S olabilir, VİTALİS olabilir ve hakeza birçok marka mevcuttur, ancak ben VİTALİS tercih ediyorum. Geçmiş olsun.
Teşekkür ederim. Eğer ben bunları ayırırsam strese girmezler mi?

Yo, bir şey olmaz. Aksine ayırma yöntemi bile uygulamış olursunuz. Birbirlerini özlerler, bibirlerini görebileceklerişekilde yanyana dursun kafesleri. Bu konuda çifthaneler iyidir, hem üretimde güzel kafeslerdir hem de ayırma yönteminde kullanlırlar. Dolayısı ile yerde kaplamazlar. Bulunduğunuz yerde bulunan çifthanelerden temin edebilirisniz.

Yo, bir şey olmaz. Aksine ayırma yöntemi bile uygulamış olursunuz. Birbirlerini özlerler, bibirlerini görebileceklerişekilde yanyana dursun kafesleri. Bu konuda çifthaneler iyidir, hem üretimde güzel kafeslerdir hem de ayırma yönteminde kullanlırlar. Dolayısı ile yerde kaplamazlar. Bulunduğunuz yerde bulunan çifthanelerden temin edebilirisniz.
Tamamdır, ben kremi sürdükten sonra tekrar size yazacağım son durumu.

Siz bilirsiniz, herhangi bir sıkıntı olmaz merak etmeyin.

BENİM erkek kuşta vardı,veterinere götürdüm, bir alet ile aldı, iki hafta sonra tekrar çıktı, kuşu aldığım üreticiyi aradım, su ile temizledikten sonra,kurulayıp, daha sonra vazelin sür dedi, kuşum alıştı kendi kendine sürdürüyor, dişi olan eş kuşu ise 10-15 dakika sonra yanına bırakıyorum.

2 gündür teramcyn uyguluyorum gagasına ve gaga etrafına. İnternetten araştırdığım zaman fazla etkisi yokmuş bu kremin. Mantar kremi mi bu önerdiğiniz krem? Kaç güne geçirir ve etkili midir?

2 gündür teramcyn uyguluyorum gagasına ve gaga etrafına. İnternetten araştırdığım zaman fazla etkisi yokmuş bu kremin. Mantar kremi mi bu önerdiğiniz krem? Kaç güne geçirir ve etkili midir?
Ve kremi sürdükten sonra çok kaşınıyor, yerinde durmadan gagasını kaşıyor sürtüyor. Geçtiğinin belirtisi mi yoksa kremden mi rahatsız yoksa yanıyor mu gaga çevresindeki eti nedir bu?

Ve kremi sürdükten sonra çok kaşınıyor, yerinde durmadan gagasını kaşıyor sürtüyor. Geçtiğinin belirtisi mi yoksa kremden mi rahatsız yoksa yanıyor mu gaga çevresindeki eti nedir bu?
Terramycinin faydası olmaz. Vazelin veya travazol krem kullanmalısınız

Yemesine sorun olmaz. Evde varsa vazelin sürün, yoksa eczaneden travazol alıp kullanın

Hangi sorulardan bahsediyorsunuz, tekrar yazabilir misiniz?

Krem bulaştığı için temizlemeye çalışması normaldir. Kremi kendisi temizleyeceği için sık sık sürmenizde yarar var. Önlem olarak her iki kuşun hem gagasına ve etrafına, hem de ayaklarına sürün kremi

Krem bulaştığı için temizlemeye çalışması normaldir. Kremi kendisi temizleyeceği için sık sık sürmenizde yarar var. Önlem olarak her iki kuşun hem gagasına ve etrafına, hem de ayaklarına sürün kremi
Kremi yiyor bakıyorumda hala, hasta filan olmaz inşallah mantarı geçirelim derken..

Arkadaşlar kuş çok halsizleşti. Her dakika yerinde duramayan kuş sessizleşti. Acaba kremi yedi bişey mi oldu. Tüyleri kabarık bir şekilde duruyor.

Geri