Karadeniz Pet

Mantar mı bu?

394C16ED-F18D-475F-B070-255CBBEC03CC.png
Dışkısının net fotoğrafını paylaşır mısınız

Terramycin kullanmayın demiştim zaten. Hemen nöbetçi eczaneden mikostatin şurup alıp ağzına damlatın. Yarın duruma göre başka ilaç da kullanmaya başlamanız gerekebilir. Dışkısını takip edin

Terramycin kullanmayın demiştim zaten. Hemen nöbetçi eczaneden mikostatin şurup alıp ağzına damlatın. Yarın duruma göre başka ilaç da kullanmaya başlamanız gerekebilir. Dışkısını takip edin
Nolmuş hasta mı?

Bağırsaklarında sorun olduğu kesin. Suluğuna 8-10 damla sirke katın. Yarın sabah dışkısını tekrar paylaşın

Evde varsa suluğuna çok küçük bir parça limon tuzu koyup iyice karıştırın

İlacı bir hafta boyunca bahsettiğim gibi kullanın. Veterinerden ivermectin etken maddeli ense damlası isteyin ve yedi günde bir defa olmak üzere ense derisine gelecek şekilde bir damla damlatarak 3 hafta kullanın

İlacı bir hafta boyunca bahsettiğim gibi kullanın. Veterinerden ivermectin etken maddeli ense damlası isteyin ve yedi günde bir defa olmak üzere ense derisine gelecek şekilde bir damla damlatarak 3 hafta kullanın
Hastalığı nedir peki?

Bunun teramcyn ile bir alakası yok teramcyn antibakteriyel bir merhemdir. Kullanılabilir sakıncası yoktur. Orada bulunan bakteri oluşumuna izi vermez ve mantarın oluşması da candidadan olduğu için yararlı bakteriler azaldığında zararlılar ile bir olup fırsat bulan bir mikroorganizmadır. Bu yüzden aslında bakterilere de savaş açılması gerekiyor ancak travazol ise direk mantar kremidir o da kullanılabilir. Ayrıca gagasındaki mantar büyük ihtimalle sindirim sistemine sıçramış olacak ki bunu dışkıdan da görüyoruz etrafında sarı lekeler mevcuttur şu an mantar için antibiyotik kullandırılıyor size zaten teramcynin böyle bir şey yapması mümkün değildir. Geçmiş olsun denilen ilaçları kullanmaya devam edin ek olarak suyuna da ekleyin sadece gagadan damlatmak yeterli gelmeyebilir dozu az gelirse ilaca karşı bağışıklık kazanacaktır tedavi sonuç vermez. Suyuna 8 damla ekleyin ilaçtan ve günlük değiştirin. Arkasından 3 gün vitamin 3 günde probiyotik uygulayın. Sonra tekrar vitamin uygulayın. Probiyotik için hazır ürünler var DİAZYM gibi.

Mantar tedavisine vazelinle devam ediyorum ama çok halsiz, sessiz ve kafa tarafı kabarık bir şekilde kafeste duruyor. Öncesen çok hareketliydi ve devamlı ötüyordu. Şuruptan 12 saatte bir 1 damla damlatıyorum ağzına, suluğunada 8 damla koydum. Bugün baktığımda beni görünce kafeste korkar tele çıkardı şimdi gözünü dahi açamıyor. 3-4 saniye aralıklarla açıyor bana bakıyor tekrar kapatıyor. İnşallah ölmez. Bi mantar yüzüne hayvan ne eziyet çekti bizide 3 gündür moral olarak çökertti. Keşke biranönce iyileştirebilsek ve eski neşeli haline döndürebilsek.. ne yapmalıyım daha. Gittikçe kötüye gidiyor..

Geri