Karadeniz Pet

Merhabalar, iyi seneler

Barisaltnbsk

Yeni Üye
Herkese merhabalar aranıza yeni katıldım 1 hafta önce 1 çift Muhabbet kuşu aldım ve bu konuda yeniyim gerekli durumlarda yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

Merhabalar hoşgeldiniz.

öncelikle üretim düşünüyorsanız öncelikle kuşların bulundugu ortama alışması lazım.
+plastik tünek yerine tahta tünek kullanmanızı tavsiye ederim.
+kuşların ayrı ayrı alındı veya eş degilse tek tünek kullan daha çok yanyana olurlar daha çabuk alışırlar birbirlerine.

+yuvalık resimdeki gibi tünege yakın olsun ilgilerini çekip içeri girsinler
+suluk resimdeki gibi tünegin ucunda olsun

+ Kalamar kemigi koy kafesine
+ kafes temizligine her daim dikkat et

Merhabalar hoşgeldiniz.

öncelikle üretim düşünüyorsanız öncelikle kuşların bulundugu ortama alışması lazım.
+plastik tünek yerine tahta tünek kullanmanızı tavsiye ederim.
+kuşların ayrı ayrı alındı veya eş degilse tek tünek kullan daha çok yanyana olurlar daha çabuk alışırlar birbirlerine.

+yuvalık resimdeki gibi tünege yakın olsun ilgilerini çekip içeri girsinler
+suluk resimdeki gibi tünegin ucunda olsun

+ Kalamar kemigi koy kafesine
+ kafes temizligine her daim dikkat et

Görüntü bu şekilde öneriniz var mıdır?Kuşları eş olarak aldım ve 2 hafta önce 4 yumurtası olmuş önceki sahibinde.Kuşlarım{maviş ve boncuk} 1 haftadır bizimle.

Son düzenleme:

Görüntü bu şekilde öneriniz var mıdır?Kuşları eş olarak aldım ve 2 hafta önce 4 yumurtası olmuş önceki sahibinde.Kuşlarım{maviş ve boncuk} 1 haftadır bizimle.

ahşap tünek kullanmanı öneriyorum

Birde tünekler birraz yüksekte olsun. Muhabbet kuşları yükseği sever.

Yuvalıkta aşağıdaymış. Daha yukarıda kapı varsa yuvalığıda yukarı konumlandır. Eğer yukarıda kapı yoksa çok önemli değil.
Yukarıda kapı yok mecbur oraya koyduk yuvayı. tünekleri değiştiriyorum dikey yapıcam teşekkürler

Hocam bana göre muhabbet kuşu besliyor iseniz en kısa muhabbet kuşu hastalıkları hakkında bilgi edinin ve ilaç kullanımı hakkında da bilgi edinin öğrenin çünkü benim ilk kuşumu bir hevesle almıştım ama hastalıkları hakkında bir bilgim yoktu kuşum hastalandı buraya yazdım ümit abi sağolsun ilaç tedavisi söyledi aldım ilacı ama dayanamadı öldü çok kötü bir duygu sizde hastalıklar hakkında bilgi sahibi olun en kısa zamanda zaten güzelim memlekette kuştan anlayan veteriner çok az

Aynen bak recai arkadaşımızın dediği çok önemli birşey dışkıları her fırsatta kontrol et değişik sıra dişi bir dışkı görürsen hemen forumda ilgili bölüme resim paylaş arkadaşlar yardımcı oluyor hastalık ve tedavi önemli