Karadeniz Pet

Mubabbet Kuşu Ayağı Yağa Girdi

Boncuk Bey123

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar.
Dün gece Boncuğun ayağı tavada yağ vardı oraya değdi ama hemen aldım yine de ayağı yandı.
Yandıktan sonra zeytinyağı ile ovdum ayaklarını suya koymadım kabarmasın diye.
SILVERDIN yanık kremi sürdüm bugün. Doğru yaptım mi bilmiyorum lütfen yardım edin kuşumu kaybetmek istemiyorum tecrubelerinize çok ihtiyacım var.
Teramicyn kullanayim mi ?

Ekli dosyalar

• Screenshot_20210613-164823_Gallery.jpg
    Screenshot_20210613-164823_Gallery.jpg
    511.2 KB · Görüntüleme: 27
  • Screenshot_20210613-164816_Gallery.jpg
    Screenshot_20210613-164816_Gallery.jpg
    542.7 KB · Görüntüleme: 25
  • Screenshot_20210613-164857_Gallery.jpg
    Screenshot_20210613-164857_Gallery.jpg
    651.4 KB · Görüntüleme: 25
Çok ciddi bi yanık olduğunu düşünmüyorsan terramycin için acele etme derim, çok fazla antibiyotikli krem kullanmakri mantar enfeksiyonuna sebep olabilir. Bir süre takip et, Silverdin kullan. Eğer yaradam dolayı kuşunun canının yandığını düşünüyosan Anestol merhem ile karıştırarak kullanın, acı hissetmesini engeller. Önümüzdeki bir iki gün içerisinde iyileşme fark edersiniz zaten. Eğer Silverdin'in yeterli gelmediğini düşünürseniz terramycinden yardım alabilirsiniz fakat o genellikle enfeksiyon görülmesi durumunda kullanılır.

Çok teşekkür ediyorum. Şimdilik silverdin yeterli olacak galiba. 1 ayağını çekiyor arada öylece uyuyor. Ama canlı konuşuyor ötüyor

Peki silverdini nasıl kullanmalıyım? Sabah akşam mi yoksa gün de 1 kez mi ve kaç gün acaba?

Peki silverdini nasıl kullanmalıyım? Sabah akşam mi yoksa gün de 1 kez mi ve kaç gün acaba?
Bence sabah ve akşam kullanmak daha mantıklı olur. İki üç gün devam edin zaten o kendini toparlayacaktır. Belki üçüncü gün merhem sürmenize gerek bile kalmayabilir. Yine de siz dikkatli takip edin enfeksiyon kapmasın, tam olarak iyileşmediğini düşünürseniz üç günden uzun da devam edebilirsiniz yanığın durumuna bağlı ama ben çok ciddi yanık görmedim. Bir de merhemi sürmeden önce kuşunuzun ayağını tuzlu su ile temizlerseniz bakteri mantar enfeksiyonundan korur. geçmiş olsun

Geri