Karadeniz Pet

Mubabbet kuşu büyük yeşil dışkılama

Svg03

Yeni Üye
Merhaba 6 7 aylık erkek mubabbet kuşum var son birkaç gündür çok büyük ve yeşil dışkılıyor. Aynı zamanda tüy dökme zamanı sanırım aşırı tüy döküyor. Yorgun ya da hasta durmuyor. Bir sorunu var mıdır endiselenmeli miyim?

Ekli dosyalar

• Screenshot_20210611-171617_Gallery.jpg
    Screenshot_20210611-171617_Gallery.jpg
    423.6 KB · Görüntüleme: 38
  • Screenshot_20210611-171621_Gallery.jpg
    Screenshot_20210611-171621_Gallery.jpg
    162.7 KB · Görüntüleme: 25
Biraz geç oldu ama kusura bakmayın sanki büyük dışkı problemi geçti ama dışkısı habire değişiyor normal mi bilmiyorum şimdi de dışkısında yemler oluyor. Sağlıklı görünüyor sadece çok tüy döküyor. Ben mi çok endişeleniyorum sorun yoktur umarım.

suluğuna 3 damla elma sirkesi damlatın elma sirkesi olsun 1 gün suluğunda dursun dışkı foto atın sonra

Dışkıları iyi değil.. Kum kullanıyormusunuz? Ve de probiyotik kullanıyor musunuz?
Mineral blok ve gaga taşı var. Kum hiç kullanmadım. Ayrıca suyuna düzenli olarak Powertime markası e vitamini atıyorum 3 5 damla. Aldığım petshop bunlar yeter demişti. Probiyotik olarak hangi marka kullanmamı önerirsiniz?

İnternetten bölünmüş Multivitamin Gervit W ve Entrobac probiyotik almanızı tavsiye ederim.
Bildiğim kadarı ile E vitamini çift olan kuşlarda bir nevi kızıştırıcı üreme verim ve yumurta doluluk artırıcı olarak kullanılıyor, tek başına sürekli kullanılması sıkıntılı olabilir özelliklede tek kuş için
Probiyotik ve multivitamini haftanın farklı günleri 1er kez vermeniz yeterli olacaktır.

İnternetten bölünmüş Multivitamin Gervit W ve Entrobac probiyotik almanızı tavsiye ederim.
Bildiğim kadarı ile E vitamini çift olan kuşlarda bir nevi kızıştırıcı üreme verim ve yumurta doluluk artırıcı olarak kullanılıyor, tek başına sürekli kullanılması sıkıntılı olabilir özelliklede tek kuş için
Probiyotik ve multivitamini haftanın farklı günleri 1er kez vermeniz yeterli olacaktır.
Tamamdır çok teşekkür ederim.

Geri