Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu , havuç ve tüy dökümü..

Mubişseverkişisi

Meraklı Üye
havuç tüy dökümüne sebep olur mu bir kuşun cinsiyet etkeniyle beraber çok tüy dökme sebebi nedir?

havuç tüyler için çok çok faydalıdır.
Probleminiz tüy dökümü mü?

havucun kızıştırıcı etkisi var. benim kuşumda da sadece havuç değil buğday filizi ve yumurta mamasını aşırı verdiğimden dolayı tüyünü döküp göğüs bölgesi tüysüz kalmıştı. ama sadece havucla olacağını sanmıyorum.

Havucun içindeki beta karoten ve b vitamini tüyler için faydalıdır ayrıca tüyden kuşun çabuk çıkmasına yardımcı olur ama herşeyin olduğu gibi bununda fazlası zararlı olabilir.

Havuç yediği için tüy dokulecegini sanmıyorum denk gelmiştir belki tuye girmişlerdir. Sadece tüy döneminde havuç vermemek gerektiğini biliyorum kızıştırdıgi için.

Havuç yediği için tüy dokulecegini sanmıyorum denk gelmiştir belki tuye girmişlerdir. Sadece tüy döneminde havuç vermemek gerektiğini biliyorum kızıştırdıgi için.
sağolsun havuc versem burnu degişse bile çiftleşmediler knk knk geçiniyorlar :/ kesin tüye girdiler gene :/

Kızşan kuşlar hareketli oluyor. Hareketli kuşlarında belli oranda gövde tüyleri atıyorlar benim gözlemi e göre. Havuç görevini yapmış. Çok sık verdiğinizi düşünüyorsanız biraz azaltın

bazı kuşlar nijer, yumurta maması, havuç gibi şeylerde diğer kuşlara göre çabuk kızışıyor. burda kızışma dediğim hayvan bildiğin alev alıyor. bende 3 adet kuş var. 2 dişi 1 erkek. dişinin bir tanesi nijer de yese tüy döker havuç da. o kuşun kimyası öyle. görece zaten diğer kuşlardan daha tüylü. hayvanı sıcaklık bastıkça tüy yolup serinliyor genelde.
tüy döken hayvanı elinize alın diğerlerine göre vücut sıcaklığının muhtemelen fazla olduğunu göreceksiniz. zaten kuşun yanmasından anlarsınız anormallik olduğunu. eğer öyle ise ek gıda vermeyin. suyuna da iki damla elma sirkesi sıkın. imkan varsa uçurun enerjisini atsın. normale döner.

bazı kuşlar böyle yapacak bir şey yok.

• Beğen
Tepkiler: Kca
bazı kuşlar nijer, yumurta maması, havuç gibi şeylerde diğer kuşlara göre çabuk kızışıyor. burda kızışma dediğim hayvan bildiğin alev alıyor. bende 3 adet kuş var. 2 dişi 1 erkek. dişinin bir tanesi nijer de yese tüy döker havuç da. o kuşun kimyası öyle. görece zaten diğer kuşlardan daha tüylü. hayvanı sıcaklık bastıkça tüy yolup serinliyor genelde.
tüy döken hayvanı elinize alın diğerlerine göre vücut sıcaklığının muhtemelen fazla olduğunu göreceksiniz. zaten kuşun yanmasından anlarsınız anormallik olduğunu. eğer öyle ise ek gıda vermeyin. suyuna da iki damla elma sirkesi sıkın. imkan varsa uçurun enerjisini atsın. normale döner.

bazı kuşlar böyle yapacak bir şey yok.
havuç vermedim tüy dökümü geçti 2 günde 1 veriyorum birşey olmadı her gün vermem onları fazla yordu demek ki teşekkürler

Geri