Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu ishal ve solunum sorunu var mı?

Enes96

Paylaşımcı Üye
9-10 aylık muhabbet kuşum var bir süredir arada böyle yapıyor 1. Resimdeki güncel yeni yapılmış gibi duruyor az önce kafesini temizledim yeni yaptığı dışkı ramamen katı ve kupkuru sorunsuz. Anlamadım siz de bakarsanız sevinirim. Bu arada cinsiyetine karar veremedim ama dişi gibi cinsiyet tahmini de yaparsanız sevinirim. Bir de bazen ağzı açık bır şekilde hızlı nefes alıyor. Kuyruğu bazen cok az oynuyor ama her zaman yapmıyor. Resmide oyle nefes alırken çektim. Ortam çok sicak arada ondan yapiyor olabilir.

Elimde Ge-Oral, İshal için damla ilaç (petshoptan aldım), röhnfried probiyotik ve sitraks şurup var şuan. Kullanmam gereken varsa söykerseniz sevinirim.

Up
Henüz bir şey kullanmadım eve gittiğimde tekrar bakacağım eğer aynıysa ge oral vereceğim.

Sulphamezathine aldınız mı hocam ilaç şart
Hocam bu o kuş değil bu muhabbet kuşum diğeri sultan papağanım. Bunun durumunu az önce kontrol ettim gün boyunca katı yapmış 2 tane sıvı var sadece. Yani sıvı dışkı yapmıyor. Bu arada cinsiyeti için ne dersiniz normaldr başka konuya atmam lazım biliyorum ama resmini atmışken yazarsanız sevinirim. Ortalama 10 aylık. Sultan papağanım da daha iyi bugün sadece 3 tane falan sulu yapmış. Dışkıları daha iyi ve herhangi bir sorunu yok hala çok şükür. Az sonra o konudan güncel dışkı paylaşayım.

Solunum.problemi bende de var yarın veterinere gidicem sizede yazarım sonra

Gün icinde su gibi yaptigi birkac didki gordum elektrolit veriyorum. Zaten arada ishal olmasa bile verilmesi gerekiyor.

Dışkıdaki sululuk neredeyse hiç yok şuan sadece sabah birkaç sulu yapmış onlar da renksiz gibi. Her ihtimale karşı Ge-Oral verdim biraz toparlasın diye. Halsizlik veya başka bir sorun yok. Son 10 dışkısı tamamen normal az önce baktım ne sıvılık var ne renk bozulması. Bir sorun olursa yine haberdar ederim. Iyi geceler iyi forumlar...

Hocam bu o kuş değil bu muhabbet kuşum diğeri sultan papağanım. Bunun durumunu az önce kontrol ettim gün boyunca katı yapmış 2 tane sıvı var sadece. Yani sıvı dışkı yapmıyor. Bu arada cinsiyeti için ne dersiniz normaldr başka konuya atmam lazım biliyorum ama resmini atmışken yazarsanız sevinirim. Ortalama 10 aylık. Sultan papağanım da daha iyi bugün sadece 3 tane falan sulu yapmış. Dışkıları daha iyi ve herhangi bir sorunu yok hala çok şükür. Az sonra o konudan güncel dışkı paylaşayım.
Ben pek anlamıyorum yaş ve cinsiyet tespitinden.

Muhabbet kuşunuzu soruyorsanız cere odaklı fotoğraf atın bakalım

Sabah kalktığımda uyuğu ve dün gece yaptığı tüm dışkılar sökülmüştü sanırım yemiş. Kafesin ızgarası yok alana kadar ne yapabilirim gaga taşı ve kalamar kemigi var baska ne vermeliyim. Bu arada gece boyunca hiç sorunlu dışkı yapmamış. Hepsi normal.

Sulu 1-2 tane var sanırım uyuduğu yerde ama diskilarini yemiş gibi.

Karşıdan çekilmiş fotoğrafı yok mu, burun deliklerini görmek gerek
Çekmeye çalıştım ama yerinde durmuyor cıvıl cıvıldı maşallah. Sabah kuş seslerini duyunca çıldırıyor. Eski resimlerinden bulabilirsem atayım olmadı gece atarım. Suan evde degilim. Eski resimlerinde de pek belli değil daha 5 aylık falan onlarda.

Kuyruğu böyle az bir şey hareket ediyor ama fazla değil. Her zaman böyle nefes almıyor fis fis ile sıkınca ferahlatır duruyor hava sıcak ondan yapıyor olabilir.

Geri