Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum ishal mi oldu? ne yapmaliyım?

eyüphandemirci

Yeni Üye
Arkadaslar dün bir petshopa girdim kuşum nerdeyse 1 yaşına gelicek 10 aylık falan yem olarak versele kullanıyordum bu beyaz paket sohbet ettik adamla hem daldarı aldım taze dedi adam tarihide yeniydi ve açık degil kutulu bi uründü crispy yanlış hatirlamıyorsam birde açık yem önerdi denemek için yarım kilo aldım bir yemliğe kalan son verseleyi digerine acik yemi koydum ve dal dariyida astim kafese . Bu arada kuşum günün 10 saati kadar uyur geri kalan 3-4 saati kafeste geri kalan 9-10 saatse genelde kendi keyfine gore evde dolanıyor serbest bi kuş bizimki . Aksam eve geldim bi baktım kakasinda siyahlik yok sadece beyazlik va4 o beyazlikta civık fotosunuda eklicem tuyde çıkarıyodu boyle tüy kapsüllerini kırıyor 2 gundür falan az kaldı onlarda şuan neden ishal oldu bilmiyorum daldariyı baya yemiş versele yemide baya yemis acik yemide baya yemiş kakasının ve kuşumun güncle fitosunu koyucam yapmam gereken nedir yardimcı olursaniz sevinirim elimd ebir vitamin var 2 gunde bir suyuna 1-2 damla damlatıyorum diger gunler sade su veriyorum onunda fotosunu koyucam neker yapmamı tavsiye edersiniz şimdiden teşekkurler

Not ; resimleri telefondan koyamadim nasıl koyabilirim.

bu arada uçmasında babcım aşkım tatlım tatlı kuşum konuşmasında sıkıntı yok geçiyo ayna karşısına kendine bana bal kuşum tatlı kuşum bıcır bıcır konuşuyor tek sıkıntı kakası şuan

@Merve diğer konularda yardımcı olduğunuzu gördüm belki banada yardımınız dokunu yardımcı olabilirmisiniz şimdiden teşekkürler

resim koyamadım bilgisayardanda olmadı link diyor resim için nasıl olucak anllayamadım

Çok fazla dışarıda kaldığında su gibi olabiliyor ya da tüyde olduğu için değişiklikler olabiliyor dışkısında.
Hızlıresim.com a yükleyip linkini buraya atabilirsiniz
fazla dışarıda olduğundan olduğunu sanmıyorum çünkü evimize geldiğinden beri böyle serbest kafeside açık oluyr acıkırsada girip yiyo vs ev biraz 20 derece gibiydi hafif bi serinlik vardı buraya yazdıktan sonra doğalgazı kökledim ev biraz ısındı bizimkide kendisine geldi dışkısıda düzeldi bu kadar hızlı düzelmesi şaşırttı açıkcası tabi tedbirli olmak lazım

fazla dışarıda olduğundan olduğunu sanmıyorum çünkü evimize geldiğinden beri böyle serbest kafeside açık oluyr acıkırsada girip yiyo vs ev biraz 20 derece gibiydi hafif bi serinlik vardı buraya yazdıktan sonra doğalgazı kökledim ev biraz ısındı bizimkide kendisine geldi dışkısıda düzeldi bu kadar hızlı düzelmesi şaşırttı açıkcası tabi tedbirli olmak lazım
Arada bir farklı dışkı yapabilir. Devamlılık arz ediyorsa şüphelenmek gerekir. Enerjisi, yemesi, içmesi yerindeyse korkmayın.
Birde yem değiştirmeyi tavsiye etmiyorum.
Memnun olduğunuz yemi bulunca sabit bir yemden devam edin. Eklemek istediğiniz tohumları o yeme ekleyin.
Ve 2 günde bir vitamin kullanımı fazla... Karaciğerini yormaya hiç gerek yok. Vitamin ürünlerinin, haftada bir kullanımı yeterlidir. Ve markasıda önemli... Ne kullanıyorsunuz bilmiyorum ama petshop ürünleri genelde kalitesiz olur onları boşuna kullanmayın, zararı olur hatta. Aşağıya tablo ekliyorum, o ürünler piyasada önde gelen kaliteli ürünlerdir. Tablodakileri tavsiye ederim.
IMG_20231125_112109.jpg

Geri