Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu Yağlanma

atesss

Yeni Üye
Dişi kuşumu kuşcuya götürdüm yumurta olduğundan ve sıkıştığından
şüpheleniyordum dışkısı büyüktü adam 2 saniye baktı yağlanma var yumurta yok dedi baştansavma bir şekilde. (3 hafta önce ciftlestiler) bilen biri lütfen cevaplasın kuşuma ne olcak şimdi
Belirtiler : Büyük dışkı, yorgunluk, kuyruk sallama

Yuvası varsa yuvaya sık sık gir-çık yapar yumurtası olan kuşlar. Bence petshop sahipleri her şeyin doğrusunu bilmiyor ya da insanları kazıklıyorlar. Bu cinsiyet meselesinde de böyle. Dişi diye kandırıp erkek veriyorlar misal. Siz kuşunuzun fotoğrafını ve dışkılarının fotoğrafını atın biz bakalım.

Arkadaşlar iyi günler, bir şey sormak istiyorum kuşumda bir şişlik var yemlerden kaynaklı olduğunu düşünüyorum ne yapacağımı bilmiyorum yardımcı olur musunuz

Ekli dosyalar

• IMG_20210416_170205.jpg
    IMG_20210416_170205.jpg
    720.9 KB · Görüntüleme: 53
Arkadaşlar iyi günler, bir şey sormak istiyorum kuşumda bir şişlik var yemlerden kaynaklı olduğunu düşünüyorum ne yapacağımı bilmiyorum yardımcı olur musunuz
Yeni konu açın bilgili kişiler yardımcı olacaklardır.

Fotoğraf net değil ve çok yakından çekilmiş. Bir şey anlaşılmıyor.

Hareketsizlikten sindirilmemiş olabilir. Kızarıklık yoksa yemin şişkinliğidir.
Kuluçkada oturmuş şuan o yüzden yeni tüyler çıkıyor şuan erkeğin yem yedirmesi ve yumurtaların üstüne oturduğu için diye öyle şişmiş diye düşünüyorum

Yuvası varsa yuvaya sık sık gir-çık yapar yumurtası olan kuşlar. Bence petshop sahipleri her şeyin doğrusunu bilmiyor ya da insanları kazıklıyorlar. Bu cinsiyet meselesinde de böyle. Dişi diye kandırıp erkek veriyorlar misal. Siz kuşunuzun fotoğrafını ve dışkılarının fotoğrafını atın biz bakalım.
Şuan fotoğrafını çekemiyorum dışkıları büyük oluyor ama arada bir oluyor yuvayada çok girmiyor genelde çubukta oturuyor.

Dışkısı bu sabah böyleydi

Kafes tabanına tuvalet kağıdı koyup güncel dışkı fotoğraflarını paylaşın bakalım.
Şuan dışarıdalar içeri girdiklerinde atacağım ciddi bir sorunmu normalde yumurta bekliyordum bir sürü şey oldu halsiz ve eskisi gibi iyide ucamiyor

Geri