Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşum Üst Üste Bir Kaç Kez Hapşırıyor

Çiko Sandal

Yeni Üye
Merhaba, kuşum yaklaşık 1 haftadır üst üste 4-5 kere hapşırıyor. Çok sık olmuyor ama en az günde 1 kere ya da 2 günde bir oluyor. Yardımcı olabilir misiniz?

Bazen kuşlar tüylerini kaşıyınca burunlarına toz kaçar. Bu kuşlar da titiz ve hassas olduklarından dolayı hapşırarak çıkarmaya çalışırlar. Eğer dışkıda problem, kusma, halsizlik yoksa bir şey olacağını sanmıyorum.

kafesi nemli bir bezle silin iyice temizleyin mümkünse bi banyoluk takın banyo etsin eğer hapşurma devam ediyorsa dışkı fotoğrafını kuşun fotoğrafını atın

Bazen kuşlar tüylerini kaşıyınca burunlarına toz kaçar. Bu kuşlar da titiz ve hassas olduklarından dolayı hapşırarak çıkarmaya çalışırlar. Eğer dışkıda problem, kusma, halsizlik yoksa bir şey olacağını sanmıyorum.
bunu tüylerini kaşıdıktan sonra yapmıyor öyle olunca tek tük hapşırıyor kusma ve halsizlik yok ama dışkıyı bilmiyorum fotoğrafını çekebildiğim zaman atacağım ilginiz için teşekkürler

Odada onu rahatsız edecek koku vs. varsa da nefes almada zorluk veya hapşırma görülebilir diye biliyorum.

Geri