Karadeniz Pet

muhabbet kuşum,hastalığı ve çıkardığı ses

begumminik

Yeni Üye
merhaba öncelikle, buraya yazabilmek için az önce üye oldum.umarım bana bir yol gösteren olacaktır
yaklaşık bir haftadır cehennem gibi geçiyor günlerim.kuşum 3 kez fenalaştı ve her seferinde bu sefer öldü sanarak veterinerde aldık soluğu.hepsinde de şükürler olsun hayata tutundu.
2 kez oksijen aldı, 1 kez serum aldı.6 farklı veterinere gittim. hatta yarın bir veterinere daha gitmeyi düşünüyorum. kuştan anlayan bir veteriner bulmak oldukça zor.
kuşumda yaklaşık 1 aydır ishal vardı, son bir haftası ise halsizliği iyice arttı ve kendisini kaybetti 3 kez. ikisi gece 3-4 civarı oldu, korkudan onunla uyuduğum için farkettim ve aldığım gibi veterinere koştum.
her veteriner farklı konuşuyor herhangi bir test yapmadan. karaciğer yetmezliği dedi birisi. diğeri sarılık dedi, birisi bir şeyi yok dedi. birisi kortizon vermeye kalktı kullanmadım. ilk ishal döneminde doğal şekilde halletmeye çalıştım başarılı olamadım ve veteriner toz bir ilaç vermişti sarı antibiyotik. kullandık düzelir gibi oldu tekrar dışkısı yumuşamaya başladı. sonra da bayılaları başladı.
en son gittiğim veteriner oldukça methedilen bir veterinerdi bana. bütün ilaçları bırakmamı söyledi, infrared ışık almamı ve onu sıcak tutmamı söyledi. ek olarak bir vitamin verdi. bu şekilde biraz iyi ettim kendisini açıkçası. ama hala halsiz, ayrıca ona elektrolit yaptım onu da içiriyorum gün içerisinde vitaminli suyu hariç. yemek yemesi çok iyi, ama su içerken kafasını yukarı kaldırıyor sanki suyu zor yolluyor oradan.
asıl sorum, çıkardığı ses, normalde ses çıkarmıyor ama onun boynunu okşarken veya heyecanlandığında cızırtılı bir ses çıkarmaya başladı. bu beni oldukça korkuttu bugün. buraya video atabiliyor muyum bilmiyorum.umarım yardımcı olan birileri olur...

Kuşun dışkısının resmini ekle ve video da atarsan daha iyi olur.

bir video buldum. video bana ait değil.şu şekilde ama sürekli yapmıyor. başını okşarken yapıyor veya heyecanlandığında oynarken

tamam çekip ekleyeceğim.onu o duruma getirmek istemedim canı acıyor gibi o an.

yarın aydınlık havada çekeyim isterseniz, daha net olur.
sesi bayıldığı ilk gün de çıkarmıştı o yüzden korktum. az önce su verdim. su ben vermeden içmiyor ve su verirken tekrar o sesi çıkardı.ufak ciyaklama gibi geliyor sesi. böyle bir rahatsızlığı varmış da anlatmaya çalışıyor gibi

yarın aydınlık havada çekeyim isterseniz, daha net olur.
sesi bayıldığı ilk gün de çıkarmıştı o yüzden korktum. az önce su verdim. su ben vermeden içmiyor ve su verirken tekrar o sesi çıkardı.ufak ciyaklama gibi geliyor sesi. böyle bir rahatsızlığı varmış da anlatmaya çalışıyor gibi

Ses konusunda emin olamadım diğer arkadaşalrda yorum yazıcaktır. Dediğim gibi karaciğer sorunu olabilir o yüzden ilaç falan kullanma daha kötü olur. En son gittiğin veterinerin dediği gibi sadece multivitamin kullan yeterli. @Hayvansever03 sende bakarmısın.

2 gün önce kuş veterinerine gittim, karaciğerde yağlanma ve akciğer yetersizliği var. bu da onu hemen yoruyor ve nefessiz bırakıp bayılmasına neden oluyor. oksijen makinesi aldım 2 kez veriyorum gün içerisinde. biraz iyi hissedince kendisini oynamak istiyor hemen. şu an cleansing tea ilaç verdi veteriner karaciğeri için ve yemini de değiştirdik. b,r de bitikel bir karışım verdi ağzından damlatıyorum naneli bir şey. ayrıca mantarı çıktı ağızdan damla ve krem verdi. fakat karaciğeri sıkıntılı olduğu için şu an ben ağızdan mantar damlasını vermiyorum. kremlerini sürüyorum. ayrıca vicks aldım su ile karıştırıp uyumadan kafesin üzerine uzaktan sıkıyorum. kırmızı infrared lamba aldım en fazla 10 saat onu da kullanıyorum.araştırmalarım sonucu hipradoxi diye bir ilaç duydum astım için. ben muhabbet kuşumdaki bu sorunun başlangıç olduğunu ilerisinin astım olabileceğini düşünüyorum. kullanmam hakkında ne düşünüyorsunuz?

2 gün önce kuş veterinerine gittim, karaciğerde yağlanma ve akciğer yetersizliği var. bu da onu hemen yoruyor ve nefessiz bırakıp bayılmasına neden oluyor. oksijen makinesi aldım 2 kez veriyorum gün içerisinde. biraz iyi hissedince kendisini oynamak istiyor hemen. şu an cleansing tea ilaç verdi veteriner karaciğeri için ve yemini de değiştirdik. b,r de bitikel bir karışım verdi ağzından damlatıyorum naneli bir şey. ayrıca mantarı çıktı ağızdan damla ve krem verdi. fakat karaciğeri sıkıntılı olduğu için şu an ben ağızdan mantar damlasını vermiyorum. kremlerini sürüyorum. ayrıca vicks aldım su ile karıştırıp uyumadan kafesin üzerine uzaktan sıkıyorum. kırmızı infrared lamba aldım en fazla 10 saat onu da kullanıyorum.araştırmalarım sonucu hipradoxi diye bir ilaç duydum astım için. ben muhabbet kuşumdaki bu sorunun başlangıç olduğunu ilerisinin astım olabileceğini düşünüyorum. kullanmam hakkında ne düşünüyorsunuz?

hipradoxi solunum yolları enfeksiyonu için kullnılan bir ilaç astım için değil. Bence şuan için veterinerin dediklerini uygula. Gelişmeleri de yaz mutlaka. Geçmiş olsun...

teşekkür ederim. sorunlar aynı şekilde devam ediyor. pazartesi günü e coli testi yaptıracağım dışkıdan. ona göre bir tedavi yolu izleyeceğim.teşekkürler yardımlarınız için

Geri