Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum kafesin içine yumurtladı ve şimdi folluğa girmiyor

Yıldız Aslan

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba;
Bu benim dişi kuşumun ilk kuluçka süreci. İlk 3 yumurtasını folluğa yaptı fakat bugün 4.yumurtasını kafese yapmış ve folluğa hiç girmedi. Ben de elimin kokusu sinmesin diye yumurtayı metal bir kaşıkla alıp folluğa koydum fakat yine de folluğa girmiyor ne yapmam lazım yardımcı olur musunuz lütfen? :(

Arkadaşlar merhaba;
Bu benim dişi kuşumun ilk kuluçka süreci. İlk 3 yumurtasını folluğa yaptı fakat bugün 4.yumurtasını kafese yapmış ve folluğa hiç girmedi. Ben de elimin kokusu sinmesin diye yumurtayı metal bir kaşıkla alıp folluğa koydum fakat yine de folluğa girmiyor ne yapmam lazım yardımcı olur musunuz lütfen? :(

Yapacak bir şey yok bekleyeceksin girmesi için. Bu yumurtalar heba olsa da üzülme, böyle şeyler herkesin başına gelebilir ilk kuluçkada.

Yumurtayı almamı söylediler. Sizce çıkarayım mı folluktan? Yumurta çatlamış malesef ama içi doluydu
Size kendi tecrübem den bahsediyim aynı durumda bir takımım oldu 2 yumurta yaptı folluga sonra yatmadı 10 gün sonra 3. 'yumurta yaptı 4. Kafes içine 5. Folluga ama sonunda yattı ve ilk iki yumurta doku cıktı kuluçkadan sonra yavru yumurtadan cıktı bence yumurtayı almayın bırakın kalsın istemezse o kendi atar zaten varsa imkanınız başka takımın altına alin ama imkanınız yoksa ellemeyin

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi