Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum yumurtladi

Hıdırr

Yeni Üye
Dişi muhabbet kuşum ilk yumurtlaması ve suan 2 tane yumurtladi 3.yolda ama yumurtlalara oturmuyor neden otururmu hepsini yumurtlayinca

Bugun 2 yumurtasına da oturdu öğle vakti ama akşamları oturmuyor 3.de akşamları oturur mu acaba

Şuan hâlâ yumurtlamaya devam ediyor. Sizce yumurtalar bozulmamış mıdır? Öğle vakti oturup akşamları oturmamasndan dolayı

Şuan hâlâ yumurtlamaya devam ediyor. Sizce yumurtalar bozulmamış mıdır? Öğle vakti oturup akşamları oturmamasndan dolayı

Bazı kuşlar ilk yumurtada yatmayabiliyor acele etmeyin. Yuvalık folluklu mu? Odanın nem seviyesi nedir? Kafesiniz yerde mi yukarıda mı? Yukarıda olması iyidir. Sürekli yuvalığı açıp kontrol etmeyin kuş rahatsız olabilir strese girebilir. Yumurta maması verebilirsiniz anne ve babaya.

Bazı kuşlar ilk yumurtada yatmayabiliyor acele etmeyin. Yuvalık folluklu mu? Odanın nem seviyesi nedir? Kafesiniz yerde mi yukarıda mı? Yukarıda olması iyidir. Sürekli yuvalığı açıp kontrol etmeyin kuş rahatsız olabilir strese girebilir. Yumurta maması verebilirsiniz anne ve babaya.
Evet folluk, nem seviyesi vs iyi yukarıda değil çok orta seviye yüksekliğinde hic açıp bakmiyorum bile😂sadece yuvanın agiz kısmından uzaktan bakıyorum 😁

Evet folluk, nem seviyesi vs iyi yukarıda değil çok orta seviye yüksekliğinde hic açıp bakmiyorum bile😂sadece yuvanın agiz kısmından uzaktan bakıyorum 😁

Gözetlenmek hiç hoş değil 😂😂
Kafesinizi hiçbir yere kaydırmaksızın milimetrik biraz daha yükseltebilirsiniz dikkatlice 👍

Son düzenleme:
Yani gelişmeleri görmek için biraz gözetlemem gerek herhangi bir anormallik söz konusu ise müdahale etmek için😇😂 suan yumurtlama döneminde diye yükseltmek iyi bir fikirmi strese vs girmesin

Yani gelişmeleri görmek için biraz gözetlemem gerek herhangi bir anormallik söz konusu ise müdahale etmek için😇😂 suan yumurtlama döneminde diye yükseltmek iyi bir fikirmi strese vs girmesin

Kuş yumurtaları yapsın kuluçkaya yatsın bu süreçte ellemeyelim düzeni. Orta seviye dediğiniz ideal yükseklikse kalsın 👍🏻
Bu arada ben kafesi hiçbir yere kaydırmaksızın sadece kafesin yüksekliğini milimetrik olarak arttırmaktan bahsetmiştim ama kuşta halen daha yumurta olabilir ve streste olabilir o yüzden kendi haline bırakalım, yumurtalarını yapsın sonra da üzerine yatar diye düşünüyorum. 👍

Bazı kuşlar hemen oturmaz, 2-3'ten sonra oturur. 3'ten sonra oturacağını düşünüyorum
3.yumurtasini yapti ve şimdi bu geceden itibaren oturuyor yumurtalara ama hâlâ yumurtlamaya devam ediyor. Önceki yumurtalar bozulmuş mudur sizce