Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum 1 tane yumurtladi

Dururuu

Yeni Üye
İki kuşum var şu ana kadar toplam 5 tane yumurta yaptı ama erkek kuşum 4 tanesini kırdı. En son bir tane yaptı ve 17 gündür tek yumurta üstünde kuluçkada yatıyor erkek kuş bunu kırmadı da ve yumurta da dolu. Kuş çıkmak üzere her an çıkabilir ama hem kış günündeyim hem de dişi kuş sürekli yuvaliktan çıkıp erkekle ilgileniyor. Bu yavru çıktığı zaman tek başına yuvada üşümez mi? Yavru çıktığında dişi kuşum yine yuvada durmazsa ve yavruda tek olduğu için üşür diye korkuyorum altina talas seremedim dişi kuş talaslari yuvadan atmıştı ondan sonra yumurtlamisti yine serersem yuvaya hiç girmez diye korkuyorum bu yeni kuşu tuylenene kadar nasıl sıcak tutucam? Bir de tek olduğu için yaşama şansı daha da azalabilir mi? En son olarakda kuşlarım bana alışık değil yavruyu elimde falan tutamam yuvadan atarlar ne yapicam bilmiyorum.

Sadece bekle onlar ne yapacağını bilir yuvayı bir bezle örtebilirsin

Teşekkür ederim de ilk kuluçkası oluyor dişimin erkeğin daha önce başka bi eşinden 9 yumurtasi olmuştu o biliyor ne yapacaginida dişim de daha yavru bir yaşına girmesine 2 ay kaldı bilemiyorum bir de ben ne olur ne olmaz diye kuslarimin kafes tülündeki tüylerden bir avuc kadar toplayip yumurtanin etrafına yaydim ama kuşum yumurtayi yuvaligin en kosesine koyup orada ustunde yatiyor yuvaliktaki daire ve ici bos alan yerine o nedenle tuylerden yumurta görünmeyjnce tuyleri baya dagittim kuşum hâlâ üstünde yatıyor 19. gününde hâlâ çıkmadı pazartesiye kadar bekliyip yumurtaya bakicam yumurta içinde ölmüş olabilir mi diye bir de biliyorsan ne yaparsa yumurta içinde ölür?

Yumurtaya bakarken de eline birşey geçirerek bak belki elinin kokusu sinmiş diye kırıyorlardır

Bir şey sorucam az önce kontrol ettiğimde bir tane daha yumurtlamis bu sabah yoktu napicam bu yumurtayi altindan alsam mi bilmiyorum yavru çıkmak üzere iken ikinciyi yumurtluyor ne garip hareketleri var kuluckaya yattigindan beri hic ciftlestikletini gormedim de

Demekki çiftleşmişler bir ara öbür yavru çıksın bu yumurtanın boş olma ihtimali de var ama sen bir hafta civarı beklet yumurtayı dolu mu boş mu diye de bak boşsa direk çöpe at

Boşsa çöpe atmak yerine dolapta bekletmeyi düşünüyorum kış mevsimi bitince yuvaligi tekrar taktigimda bos da olsa dolu da olsa altinda dursun bos yumurta kirilmadigi surece atmam su an yuvanin icinden acayip tıkır tıkır ses geliyor ama bakmiyorum gec vakit diue sabaha yavru bekliyofum umarım cikmazsa yumurtaya bakicam yabru nasıl diye teşekkür ederim iyi geceler

Yavru hâlâ çıkmamış birazdan kontrol edip düzenliycem mesajı / düzenliyorum yumurta hâlâ canlı ama içindeki yavru sanki daha 12-15 günlük gibi gölgesi bile oluşmamış hani yeni yumurta gibi kaç gündür üstünde olmasına rağmen kuşum ilk günden beri kuluckaya yatiyordu aslinda neden oldu bilmiyorum belki yuvaligin icinde sadece duruyordur ilk zamanlar.

Son düzenleme:
Geri