Karadeniz Pet

1 Çift muhabbet kuşum var nasıl yavru alırım

Eren Çopur

Yeni Üye
1 Çift muhabbet kuşum var nasıl yavru alırım ne yapmam gerekir herkes alamayabilirsin diyor

Gerçekten bu işin tek sırı kuşların ustünde durmamak iyi bir ciftlerse sadece temel ihityaçlarını gider kalamar yem su mama falan başkada hiç düşünme kuşları kafese ortama alıştıktan sonra bana kalırsa 1 ay bekle sonra yuvalık tak ztn her şey kendiliğinden oluyor bide sesli kalabalık ortamda olmasınlar kendi odana koy benimkilerde öyle
Çok rahatsız etme seni görsünler sana alışırlar ztn
Ben 5 yıl boyunca hep uğraştım kaç çift degiştim sonra pes ettim şimdiki kuşlarımda 2 farklı zamanlarda hediye olarak geldi eş bile degilerdi kavga ediyorlar diye farklı kafeslerdeydi dişim hem yaş hem kalıp olarak daha büyük hemde çok büyük iki bakımdanda
Ben ciftleştirme konusunda pes ettigim için hiç düsünmüyordum bile sonra aynı kafese aldım illaki kavgayı bırakır alısirlar dedim 2 kafes çok yer kaplıyordu
Sonra baktım çok iyi anlaşıyorlar -disi kuşum halen çok baskın- ama buna rağmen iyi alısıyorlar kaç kere dişinin egildigini erkek acemi diye ciftleşemediklerini gördüm hemen hemen 1 ay önce bunu bi bak kere gördükten sonra yuvalık taktım yine hiç umudum yoktu pes etmişim çünkü öylesine yuvalık taktım

Çok şükür 2 3 güne dişi kuşum ilk yumurtasını yapacak yumurtanın boş olduğundan eminim çünkü erkek kuşum çok kötü bi kuş cifleşmede az önce bile tam bir çiftleşme gerçekleşmedi her neyse yumurtlayacak çok şükür

Demem o ki çok ustelemeyecen takmıyacan düsünmeyecen kendiliğinden oluyor ama bolca sabır bolca

İnşallah sende sağlikli güzel yavrulara sahip olursun

Geri