Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum kusma hareketi yapıyor

Kubilay1

Paylaşımcı Üye
Merhaba arkadaşımın muhabbet kuşu sürekli kusma hareketi yapıyor sebebi ne olabilir sizce? Kuş kumu almış kumu yeme karıştırarak veriyormuş.

Yavru kuş 1 aylık ama kafesten çıkarmışlar.
Duvara çarpmış ceresi biraz kanamış. Bu sebepten ötürü kusma hareketi yapıyor olabilir mi? 1 hafta olmuş duvara çarpalı sizce beyin hasar aldıysa ömür boyu gider mi düzelir mi.

IMG_20201130_094324.jpg

Kusma hareketi ile duvara çarpmış olması bağlantılı değil. Kuşun fotoğrafını ve kuşun taze dışkı fotoğrafını atın ona göre bir yorum yaparız. Bu şekilde hasta kuş konularında bir fotoğraf paylaşmadığınız sürece yorum yapmamız çok zor oluyor.
Yükledim efendim

@Recai dışkıların bazıları siyah o konuda benden daha iyi bir yorum yapar. Platik tüneği kaldırın bir tahta tünek takın. Kuşun çarpması ile kusması vesaire bağlantılı değil. Daha net tuvalet kağıdı üzerine yapılmış dışkı fotoğrafı atabilir misin? Bir de ben mi yanlış görüyorum yoksa kuşun sağ ayağında tırnak mı yok?

@Recai dışkıların bazıları siyah o konuda benden daha iyi bir yorum yapar. Platik tüneği kaldırın bir tahta tünek takın. Kuşun çarpması ile kusması vesaire bağlantılı değil. Daha net tuvalet kağıdı üzerine yapılmış dışkı fotoğrafı atabilir misin? Bir de ben mi yanlış görüyorum yoksa kuşun sağ ayağında tırnak mı yok?
Var ama küçük nedense

Dışkıları normal, hareketleri, iştahı nasıl?
İştahı çok yerinde hatta fazlası var bile diyebilirim. Çok yem yiyor bayağı da hareketli gündüz sürekli uyanık ve tünekten tüneğe atlıyor. Gece de uyuyor dışkısı tek bir yerde bütünleşiyor gece uykusu da yerinde. Sadece kusma hareketi yapıyor anlam veremedim. (arkadaşın yazdığı)

Yavru olduğu için heyecandan mı oluyor acaba

Meyve sebze de yemiyormuş elma dan marul dan korkuyormuş

İştahı çok yerinde hatta fazlası var bile diyebilirim. Çok yem yiyor bayağı da hareketli gündüz sürekli uyanık ve tünekten tüneğe atlıyor. Gece de uyuyor dışkısı tek bir yerde bütünleşiyor gece uykusu da yerinde. Sadece kusma hareketi yapıyor anlam veremedim. (arkadaşın yazdığı)
Herşey normal. Kafeste kum yoksa, kum tedarik etsin arkadaşınız.

Geri