Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum 2 saattir kusma halinde

emre53

Yeni Üye
Muhabbet kuşum 2 saattir kusma halinde kafasını yukarı aşağı oynatarak sağa sola ıslak yem kusuyor. (Kur yapma değil). Kusması çok kötü kokuyor. Onun dışında gözlemlediğim tuvaletini yapamıyor ve halsiz. Ne yapmamı önerirsiniz :(. Dün multi vitamin vermiştim 3-4 gün önce de probiyotik vermiştim. Röhnfried marka

Kusma arada bir şekilde devam ediyor. Aynı şekilde bu 3 saatlik kusma sürecinde dışkılama yaptığını görmedim. Şuan halsiz bir şekilde uyukluyor :(((. Rize'de olduğum için veteriner problemi çekiyorum. Kuşum 3 yaşında inşallah iyileşir. Ne yapacağımı bilemiyorum :((((

5 saat oldu son 1 saattir kusma eylemi yok. Zorla bir veteriner bulduk o da sadece bir yere ilaç bıraktırdı siringada gidip onu aldım. Suyuna 0.5 ml katın dedi ama suyu içmediği için başka şırıngayla ilaçlı suyu çekip zorla icirdik. 5 saattir yemek yemedi diski yapmadi. Son 1 saattir daha iyi en azından kusmuyor. Lütfen yardımcı olun şimdi video yükleyeceğim 2 saat öncesinden

5 saat oldu son 1 saattir kusma eylemi yok. Zorla bir veteriner bulduk o da sadece bir yere ilaç bıraktırdı siringada gidip onu aldım. Suyuna 0.5 ml katın dedi ama suyu içmediği için başka şırıngayla ilaçlı suyu çekip zorla icirdik. 5 saattir yemek yemedi diski yapmadi. Son 1 saattir daha iyi en azından kusmuyor. Lütfen yardımcı olun şimdi video yükleyeceğim 2 saat öncesinden
İlacın ismi nedir? Kuşun dışkısı ve iştahı nasıl ve ağız kenarlarında koku vs var mı?

İlacın ismini bilmiyorum veteriner herhangi bir bilgi vermedi. Kuş 6 saattir dışkı yapmadı. 6 saattir yemek yemedi. Ağız kenarları kokuyordu ama 3 saattir kusmuyor ve ağız kokusu geçti. Şuan uyuyor 3 sefer şırıngayla ilaçlı suyunu verdik. İlaç dediğim seruma benziyor ama herhangi bir açıklama yapmadı veteriner zaten yüzyüze gorusemedik ameliyatta olduğu icin. çalışan elemanlarından gidip aldım seruma benziyor şeffaf bir rengi var ilacin

İlacın ismi nedir? Kuşun dışkısı ve iştahı nasıl ve ağız kenarlarında koku vs var mı?
İlacın ismini bilmiyorum veteriner herhangi bir bilgi vermedi. Kuş 6 saattir dışkı yapmadı. 6 saattir yemek yemedi. Ağız kenarları kokuyordu ama 3 saattir kusmuyor ve ağız kokusu geçti. Şuan uyuyor 3 sefer şırıngayla ilaçlı suyunu verdik. İlaç dediğim seruma benziyor ama herhangi bir açıklama yapmadı veteriner zaten yüzyüze gorusemedik ameliyatta olduğu icin. çalışan elemanlarından gidip aldım seruma benziyor şeffaf bir rengi var ilacin

Ağız kokusu ve kusma olmasından dolayı kursak mantarı olma ihtimaline istinaden söylüyorum, antifungal bir ilaç olmalı. Aslına bakarsanız test tahlil yapılmalıydı ama dediğiniz gibi imkanlarınız kısıtlıdır o şehirde.
İnşallah antibiyotik falan vermemiştir.

Ağız kokusu ve kusma olmasından dolayı kursak mantarı olma ihtimaline istinaden söylüyorum, antifungal bir ilaç olmalı. Aslına bakarsanız test tahlil yapılmalıydı ama dediğiniz gibi imkanlarınız kısıtlıdır o şehirde.
İnşallah antibiyotik falan vermemiştir.

Hocam böyle seffaf birşey. Antibiyotik olduğunu sanmıyorum. Normalde Rize'de kuş veterineri bile yok sadece bu veteriner biraz anlıyor. O da meşguldü bunu verebildi sadece

Ekli dosyalar

• Screenshot_20230605-214036.jpg
    Screenshot_20230605-214036.jpg
    196.2 KB · Görüntüleme: 7
Hocam böyle seffaf birşey. Antibiyotik olduğunu sanmıyorum. Normalde Rize'de kuş veterineri bile yok sadece bu veteriner biraz anlıyor. O da meşguldü bunu verebildi sadece
Kuşu toparlamaya başladıysa sorun yok. Probiyotiğiniz var mı? Yoksa temin edin, ilaç sonrası kullanırsınız

Röhnfried probiyotigim var 3-4 gün önce vermiştim en son ama bugün sanki biraz topaklanma başlamıştı. Dokununca yine un gibi oldu 6 ay oldu alalı bozduğunu sanmıyorum ama endişelendim.

Kuşu toparlamaya başladıysa sorun yok. Probiyotiğiniz var mı? Yoksa temin edin, ilaç sonrası kullanırsınız
7 saate doğru gidiyor yemek yememesi ve diskilamamasi yarına çıkarsa dediğiniz gibi probiyotik desteği sağlayacağım inşallah.

7 saate doğru gidiyor yemek yememesi ve diskilamamasi yarına çıkarsa dediğiniz gibi probiyotik desteği sağlayacağım inşallah.
Aslında kursak beslemesi yapılsa çok iyi olur. Dal darı vs varsa koyun isterseniz birde yemi elinize alıp yaklaştırın belki yer

Denedik hocam şuan koltukta uyuyor etrafını ve ışığı kapattık. Yanında hem normal yem hem dal darı hemde yulaf ve salatalık var çok seviyor belki yer diye. 1-2 saat daha uyusun tekrar yemek yedirmeye çalışacağım. Sonra da ilaçlı suyundan şırıngayla icirecegim. 11-12 ye kadar uyuması daha iyi olur diye düşündüm. Etrafındaki seslere tepki veriyor kafasını çeviriyor şuan ama hiç hareket etmedi nereye bıraktıysak orda. Çok sağolun yardımcı olduğunuz için yaşaması için biraz da olsa ümidim var.

Beslenmezse bağışıklığı iyice düşer. Hiç yem yemediyse kursak beslemesi yapın ama aparatınız olmalı. Youtubedan video izlemeden yapmayın, yemeye biraz olsun tenezzül ederse mama hazırlayıp şırınca ucuyla da deneyebilirsiniz.

Beslenmezse bağışıklığı iyice düşer. Hiç yem yemediyse kursak beslemesi yapın ama aparatınız olmalı. Youtubedan video izlemeden yapmayın, yemeye biraz olsun tenezzül ederse mama hazırlayıp şırınca ucuyla da deneyebilirsiniz.
Hocam izledim şimdi ama benim gibi hiç bilmeyenler için riskli duruyor. Acaba o suyu açlık sorununu azaltır mı yani yarın ogleni girebilirse ve yememeye devam ediyorsa bir şekilde hallederim ama şuan zor. Normal suyu bile zorla icirdik şırıngayla.

Hocam izledim şimdi ama benim gibi hiç bilmeyenler için riskli duruyor. Acaba o suyu açlık sorununu azaltır mı yani yarın ogleni girebilirse ve yememeye devam ediyorsa bir şekilde hallederim ama şuan zor. Normal suyu bile zorla icirdik şırıngayla.
Yarın öğlen fazla gibi ama öğlene kadar yemeyip yaşarsa ve hala yememeye devam ederse şansınız çok az olur ne yazık ki. Şimdi bir şekilde yemeli. Rica etsem kuşun videosunu atabilir misiniz merak ettim

Az önce zorla yedirmeye çalıştık gücü var ama yemegi inatla yemiyor sağa sola çeviriyor kafasını ve kaçmaya çalışıyor şimdi üstünü orttuk kafesine yemeğinin yakınına bıraktık ve tekrar o ilaçlı sudan şırınga ile zorla da olsa verdik. Karanlık ortam ama çekiyorum şimdi uykusuz kaldı diye uyuması için karanlık yaptık ortami

Ufak ufak sendeliyor yemeğini yeniledim hemen yanındaki mavi kapta. Bu arada küçük de olsa dışkıladi. Normal klasik diskisinin yarısi boyutunda minik hali. Gözüm üzerinde yemek yiyip yemedigini izliyorum.

Geri