Karadeniz Pet

Muhabbet kusum yeniden kusmaya başladı

elif.ö

Yeni Üye
Muhabbet Kuşum 1buçuk ay önce bi anda kusmaya başladı veterinere götürdük antibiyotik ve mikostatin kullandık geçti . 15 gün önce yeniden tekrarladı yine veterinere götürdük röntgen çekilmeli dediler ama kuşunuz korkak sa kalp krizi geçire biliyormuş risk alamadık Röttgen çektiremediğimiz için yine antibiyotik ve mikostatin kullanmamızı söylediler kullandık. Tedavi sonrası probiyotik ve gerwit vitamin verdim. 1 gün önce yeniden tekrarladı ve şuan ne yapacağımı bilmiyorum. Yardım istiyorum.

Son düzenleme:
siyah değil ama koyu yeşil. kafes teli yediğini hiç görmedim ceviz tozu yedi yemden farklı olarak. yem yiyor

Son düzenleme:
Mantarlı kuşlar da bu sendromları gösteriyor. Tamamen tedavi edilmezse tekrar nüshediyor. Kuşunuzun hastalığını buradan anlayabilmek oldukça zor. Bir veteriner değiliz ve sadece birbirimize yardımcı olmaya çalışıyoruz. Şunu belirteyim ki her kuş sahibi elinde mantar ilacı bulundurmalı. İlaç da değil aslında niasin takviyesi. Ayda bir kaç kez suluklarina katılmalı. Hasta olsun olmasın. Bu onları hastalıklara karşı korur.

Son düzenleme:
evet haklısınız zaten mikostatin ve antibiyotik kullandık ve tedavi olmadı önerebileceğiniz birşey var mı

Fungus niasin takviyesi. Fiyatı 35 TL. Pet shoplardan temin edebilirsiniz. Ve ilk tedavi kuşun yaşadığı ortam ile başlar. Bu bizler için de aynı. Kafes sıcak su ile dezenfekte edilmeli. Malum kafeslerin de bir ömürleri var. Ufacık bir paslanma varsa bile değiştirilmeli. Bildiklerim bu kadar.

Geri