Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum peş peşe 4. defa yumurtladı

kandes222

Meraklı Üye
Muhabbet kuşum şuan 4. defa yumurtladı.
Daha önce 3 defa yumurtladı, ilk seferinde olan yavru öldü, 2. seferde ise 2 tane yaşadı, şimdi 1 ay önce 3. yumurtlamasından 2 yavru yaşadı. Şimdi 4. defa yumurtladı.
Yavrular yem kırmayı öğrendiği an tekrar yumurtluyor.
Bacakları biraz ayrık duruyor normal dururken. Bu kadar fazla yumurtlaması sıkıntı olur mu? Kendisi yumurtlayı bırakır mı? Kuşları ayırmam gerekiyor mu?

Daha önce 3 defa yumurtladı, ilk seferinde olan yavru öldü, 2. seferde ise 2 tane yaşadı, şimdi 1 ay önce 3. yumurtlamasından 2 yavru yaşadı. Şimdi 4. defa yumurtladı.
Bacakları biraz ayrık duruyor normal dururken. Bu kadar fazla yumurtlaması sıkıntı olur mu? Kendisi yumurtlayı bırakır mı? Kuşları ayırmam gerekiyor mu?
ayırın.çok da sağlıklı değil.dişi yavrulara tek bakar.

Hocam tabi ki de ayırman gerekiyor. 4 tane art arda kuluçkaya bırakılır mı kuşlar? Yumurtalar dolu değilse al ve çıkar yuvalığı.

Hocam tabi ki de ayırman gerekiyor. 4 tane art arda kuluçkaya bırakılır mı kuşlar? Yumurtalar dolu değilse al ve çıkar yuvalığı.

Kuluçkaya ben bırakmadım.
Daha yavrular yem kırmayı öğrenmeden çiftleşiyorlar. Yani ayırabilmek için zaman bulamıyorum. Dişi tek başına yavrulara bakarken de zorlanıyor.

erkeği genede ayırın.dişi tek başına bakar.yumurta maması multivitamin kalmar kemiği ihmal etme

Gaga taşı var.
Havuç ve yumurta haşlıyorum, Mama-mia diye bir besleyici mama var muhabbet kuşları için, içinde bütün protinler, vitaminler var, ondan da koyulması gerektiği kadar koyuyorum, genelde haftada 1 veya 2 defa yapıyorum.

Gaga taşı var.
Havuç ve yumurta haşlıyorum, Mama-mia diye bir besleyici mama var muhabbet kuşları için, içinde bütün protinler, vitaminler var, ondan da koyulması gerektiği kadar koyuyorum, genelde haftada 1 veya 2 defa yapıyorum.
kalamar kemiği var mı?

Yumurtalar dolu.
Ne yapmam gerekiyor?
Gaga taşı var.
1- Babayı şimdilik ayırmanızın anlamı yok, yavrular büyümeye başladığında ayırın. Sende 2-3 kuluçka sınırdır zaten, art arda 4 kuluçka zaten çok fazla, 5.'de ne olur bilemiyorum.
2- Kafeste düzenli olarak kalamar kemiği ve mineral blok bulunmalı. Gaga taşı dediğiniz düz beyaz ve alçımsı bir şey ise hiçbir yararı yok, atın gitsin.
3- Havucu kesin, kızıştırır.

Kuşun kafesini paylaşır mısınız?

acil alın yumurta kabuğu oluşması için çok gerekli.

Yumurta yapacağı zaman sürekli gaga taşından yiyor.
2- Kafeste düzenli olarak kalamar kemiği ve mineral blok bulunmalı. Gaga taşı dediğiniz düz beyaz ve alçımsı bir şey ise hiçbir yararı yok, atın gitsin.

Evet, o fakat yumurta zamanı sürekli yiyor.
3- Havucu kesin, kızıştırır.

Yumurta haşlayıp da koyuyorum mamaya, yumurta olur mu?

Yumurta yapacağı zaman sürekli gaga taşından yiyor.

Evet, o fakat yumurta zamanı sürekli yiyor.

Yumurta haşlayıp da koyuyorum mamaya, yumurta olur mu?
Hocam istediği kadar yesin, öyle aman aman bir kalsiyum değeri olmadığı gibi, bazı zararlı maddeler de içerir.
Yumurta olur.