Karadeniz Pet

muhabbet kuşum su içer içmez ishal oluyor

fıstıkbey

Yeni Üye
Forumda yeniyim herkese merhaba. Tam emin değilim ama 4-5 aylık erkek muhabbet kuşum var. 2 aydır bizimle yaşıyor. Her defasında su içer içmez ishal oluyor. İlk yaptığı kakası su gibi sonraki 2-3 kakası ishal gibi oluyor ve sonra normale dönüyor. Neden böyle acaba? Normal mi bu durum? Ne yapabilirim? yardımcı olursanız sevinirim.

3 gün boyunca elektrolit takviyesi yapın.
Elektrolit olarak ge oral alın eczaneden. Tam dolu suluğa 2,3 pirinç tanesi kadar ekleyin.
Ge oral bulamazsanız hobi elektrolit ya da natural elektrolit alabilirsiniz..

Elektrolit olarak ge oral alın eczaneden. Tam dolu suluğa 2,3 pirinç tanesi kadar ekleyin.
Cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Bugün çıkamadığım için şeker tuz ve karbonat karıştırdığım suyu verdim. Yarın eczaneden alacağım inş dediğinizi. Her su içmesinde çiş gibi yapması devam ederse peki ne yapmam gerekir?

Cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Bugün çıkamadığım için şeker tuz ve karbonat karıştırdığım suyu verdim. Yarın eczaneden alacağım inş dediğinizi. Her su içmesinde çiş gibi yapması devam ederse peki ne yapmam gerekir?
Su içme durumu nasıl? Çok mu su içiyor?

Tamam, siz dediğimi yapın. Ondan sonra durumuna bakalım.
peki teşekkür ederim. bir de burdan öğrendiğim kadarıyla aşağıdaki takviyeleri alacağım. sizce ml ve gr olarak yeterli mi tek kuş için? ayrıca her kuşa mama veriliyor mu? yoksa yavrulara ve annelere mi veriliyor? cede yi ona göre alacağım da.

Röhnfried Bt-Amin B vitamini,Amino Asit ve Elektrolit Karışımı 100 ml
Röhnfried Gervit-W MultiVitamin Takviyesi 50 ml
Röhnfried Entrobac Probiyotik 50 Gr
Cede Muhabbet Kuş Maması
Versele Laga Prestige Karışık Muhabbet Kuşu Yemi

peki teşekkür ederim. bir de burdan öğrendiğim kadarıyla aşağıdaki takviyeleri alacağım. sizce ml ve gr olarak yeterli mi tek kuş için? ayrıca her kuşa mama veriliyor mu? yoksa yavrulara ve annelere mi veriliyor? cede yi ona göre alacağım da.

Röhnfried Bt-Amin B vitamini,Amino Asit ve Elektrolit Karışımı 100 ml
Röhnfried Gervit-W MultiVitamin Takviyesi 50 ml
Röhnfried Entrobac Probiyotik 50 Gr
Cede Muhabbet Kuş Maması
Versele Laga Prestige Karışık Muhabbet Kuşu Yemi
Miktarlar tek kuş için yeterli uzun süre kullanırsınız..

Yumurta mamasını kuşun bağışıklık sistemini güçlendirmek için, desteklemek için verilir. Tek bakılan kuşlara da verilmesi taraftarıyım. Yumurta yemiyorsa, üstüne biraz yem serpiştirin.

Yumurtayı minicik parça parmağın ucuyla gagasna uzat mutlaka tadına baktır bi kuşum yemiyoru zorla gagasına soktuğumu bilirim sonra müptelası oldu . Yani ilk etapta tadını bilmiyorlar sakın yer diye kafese koyup saatlerçe yemesini bekleme çabucak bozuluyor yumurta

Kuşun aynası vrsa mink bi parça aynasına yapıştır yer o minikten kastım yem tanesi kadar tam lokmalık

Hocam benim erkek kuşumda böyle. Çok fazla su içiyor, sürekli ishal. Yaklaşık 2016 dan beri. Suyuna aminosol koyduğumda dışkısı normale dönüyor çünkü hiç su içmiyor. Bende bu ilaçdan versem olur mu acaba?

Hocam benim erkek kuşumda böyle. Çok fazla su içiyor, sürekli ishal. Yaklaşık 2016 dan beri. Suyuna aminosol koyduğumda dışkısı normale dönüyor çünkü hiç su içmiyor. Bende bu ilaçdan versem olur mu acaba?
Hiç ilaç kullandınız mı?

hocam sizdede dışkı kuruyunca etraftaki ıslaklık renk veriyormu

Hiç ilaç kullandınız mı?
Hocam 4-5 ay kadar önce İzmir'de çok bilindik veterinere götürdüm. Orada 5 gün kaldı. Orda günlük ilaç veriyorlarmış. Her gün gidip gördüm. Ordayken dışkıları normaldi. Eve geldi yine ishal gibi. Orada ilaç verirlerken düzelmişti sanırım.

Hocam 4-5 ay kadar önce İzmir'de çok bilindik veterinere götürdüm. Orada 5 gün kaldı. Orda günlük ilaç veriyorlarmış. Her gün gidip gördüm. Ordayken dışkıları normaldi. Eve geldi yine ishal gibi. Orada ilaç verirlerken düzelmişti sanırım.
İlaç sade aspur falan verilince geçici düzelme oluyor sonrasında tekrar aynısı oluyor bendeki hafif yeşilimsi bir renk alıyor. 2016 dan beri bu şekilde dediğinize göre bu durum acaba istisnai bir normal olabilirmi bendeki kuşta 5 aydır bu şekilde

Geri