Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumu sağlıklı tutmak için hangi malzemelere ihtiyacım var ?

Atakan Atmaca

Paylaşımcı Üye
Genel olarak nelere ihtiyacım var ? Lütfen tam bir liste verebilir misiniz ? Şuan gaga taşı ve kemikten başka sağlığı için herhangi bir şeye sahip değilim.

benim bildigim probiyotik+vitamin+mama+kus kumu+gaga tasi+kalamar kemigi bildigim bu kadar baska varsa arkadaslar yazarlar

Probiyotik ve vitamin şart mı ben kullanmıyorum

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

kuş kumu(sindirim sistemi için) , kumlu tünek (tırnakları için) , kaliteli yem (versele laga). Bir de her gün taze meyve sebze http://www.kusmuhabbeti.com/2015/03/muhabbet-kuslar-neler-yer-neler.html bu linkte neler yedikleri detaylıca açıklanmış. vitamin sadece hasta olduğunda (bir şey yemeye gücü olmayınca) verilebilir

Benim bildiğim kumlu tünek çok tehlike ve gereksiz öte yandan her gün meyve-sebze canlının sindirim sistemini bozabilir

Benim bildiğim kumlu tünek çok tehlike ve gereksiz öte yandan her gün meyve-sebze canlının sindirim sistemini bozabilir
sindirim sistemini mi bozucak :D bizimkiler 2 yıldır yiyor , hiç hasta olmadılar. vitamini doğal yolla almaları en sağlıklısı , tabi bi günde bir dilim elma bitirecek değil ya :)

sindirim sistemini mi bozucak :D bizimkiler 2 yıldır yiyor , hiç hasta olmadılar. vitamini doğal yolla almaları en sağlıklısı , tabi bi günde bir dilim elma bitirecek değil ya :)

[emoji848]bilmiyorum ben tavsiye etmem tabi ki doğal vitamin en iyisi ama her gün vermek konusu sıkıntılı geldi bana tercih sizin tabi[emoji16]

Tahta tünek varsa dogal ağac odunu
Vitamin (multivitamin oneriyorum)
Pire ve bit spreyi ( tutto oneriyorum )
Daldarı (ishali onleyebilir yagsız dır oneririm)
Gaga taşi (sağlıkli uzamasi icin ve gaga mantarini onler)
Kalamar tası (kemik gelisimini saglamak icin)
Mineral block (minerali dengelemk icin)
Kuş kumu (sindirim icin)
En az 1 tane en fazla 3 tane 1ri aynali olabilir kafes buyuklugune gore zilli ve ayna olabilir severler
Hazır mamalar var istege gore alabilirsin

Ve hep dedigim ek gidalari unutma 2 gunde 1 marul yada attigim yiyeceklerden ver
Screenshot_20180317-132415.png

Ben alışverişlerimde goldwings ya da quik markalı ürünleri tercih ediyorum ve kuşlarım için kafeste şunları bulunduruyorum:
- Beyaz gaga taşı
- Mürekkep balığı kemiği
- Mineral blok
- Kuş kumu
Bunların açılmamış pakette olmasına özellikle dikkat ediyorum.

Ayda birkaç kez yemliğe bir miktar:
- Yulaf tohumu (özellikle kuşlarımı zayıf gördüğümde kilo almaları için)
- Yumurtalı kuş maması katıyorum. (bu mamanın içindekiler; fırıncılık ürünleri, bitkisel proteinler, nijer tohumu, yumurta ürünleri, bitkisel şekerler ve mineraller)
- Yuvadan yeni çıkmış yavru kuşlarım içinse bir dönem yemliğe aspur karıştırmıştım.

Ayrıca kuşlarıma haftada bir kez dal darı veya yıkanmış ve kurulanmış meyve sebze veriyorum.

Kuşlarımın suyuna ise haftada bir iki kez aşağıdaki solisyonlardan birini seçip katıyorum:
- Avisol Plus (multivitamin)
- Avisol A (a,c,d,e vitamin çözeltisi)
- Avisol B (b-kompleks vitamin çözeltisi)
- Avimineral (mineral çözeltisi)
- Avilin Vitamin (vitamin ve selenyum takviyesi)
Ayrıca;
- Tüy dökme zamanları, Deep Betisol Tüy Dökümü
- Yanlış beslenme nedeniyle oluşan geçici ishal durumlarında, Divitsol Bağırsak Florası

Bir de ilk defa kuş alacaklar için, lütfen alacağınız kafesi yeterli büyüklükte seçin ve tüneklerin ahşap olmasına dikkat edin. Kuşların ömürleri boyunca bir plastikle temas etmelerini kesinlikle doğru bulmuyorum.

Ben alışverişlerimde goldwings ya da quik markalı ürünleri tercih ediyorum ve kuşlarım için kafeste şunları bulunduruyorum:
- Beyaz gaga taşı
- Mürekkep balığı kemiği
- Mineral blok
- Kuş kumu
Bunların açılmamış pakette olmasına özellikle dikkat ediyorum.

Ayda birkaç kez yemliğe bir miktar:
- Yulaf tohumu (özellikle kuşlarımı zayıf gördüğümde kilo almaları için)
- Yumurtalı kuş maması katıyorum. (bu mamanın içindekiler; fırıncılık ürünleri, bitkisel proteinler, nijer tohumu, yumurta ürünleri, bitkisel şekerler ve mineraller)
- Yuvadan yeni çıkmış yavru kuşlarım içinse bir dönem yemliğe aspur karıştırmıştım.

Ayrıca kuşlarıma haftada bir kez dal darı veya yıkanmış ve kurulanmış meyve sebze veriyorum.

Kuşlarımın suyuna ise haftada bir iki kez aşağıdaki solisyonlardan birini seçip katıyorum:
- Avisol Plus (multivitamin)
- Avisol A (a,c,d,e vitamin çözeltisi)
- Avisol B (b-kompleks vitamin çözeltisi)
- Avimineral (mineral çözeltisi)
- Avilin Vitamin (vitamin ve selenyum takviyesi)
Ayrıca;
- Tüy dökme zamanları, Deep Betisol Tüy Dökümü
- Yanlış beslenme nedeniyle oluşan geçici ishal durumlarında, Divitsol Bağırsak Florası

Bir de ilk defa kuş alacaklar için, lütfen alacağınız kafesi yeterli büyüklükte seçin ve tüneklerin ahşap olmasına dikkat edin. Kuşların ömürleri boyunca bir plastikle temas etmelerini kesinlikle doğru bulmuyorum.
Kardesim vitaminleri hepsini bir araya karistirarakmi veriyorsun.

Kumlu tüneğin ne gibi bir zararı var? Versele laganınkini kullanıyorum herhangi bir problemle karşılaşmadım şimdiye kadar. Ne gibi bir şey olabilir?

Balli kraker vermeyin kimyasal dolu yerine biraz meyve verin cubuguna takarak

Kumlu tüneğin ne gibi bir zararı var? Versele laganınkini kullanıyorum herhangi bir problemle karşılaşmadım şimdiye kadar. Ne gibi bir şey olabilir?

Tam olarak bilgim yok fakat ben ilk malzemelerimi alırken bir konu açmıştım kumlu tünek için 4-5 kişi çok gereksiz ya da sakın kullanmayın gibi yorumlar yazdı ben de yeniyim fakat forumfan kimse önermiyor

Özellikle yavruysa hiç önermiyorlar gaga taşı,kalamar kemiği falan aynı işlevi görüyor

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Geri