Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşumun Gagası Koptu

Merhaba hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim iyi dilekleriniz için. Uzun bir zaman aktif olamadım işlerimden ve sınav sürecimden dolayı. Size iyi haber vermek isterdim Limon'un gagası hakkında ama malesef. Uzama bir yerden sonra durdu gibi. Artık alt gagasıyla yaşamını sürdürüyor. Ve garip bir olay oldu. Limon yumurtladı eşi olmadığı halde. Tabii boş yumurtaymış bu. Ben Limon 'u erkek zannediyordum bu zamana kadar ama dişiymiş tatlı kuş. Zaman zaman sinirli olması da bu durumdan kaynaklı olmalı. Limon hala sağlıklı, fazlasıyla hareketli.
Geçmiş olsun.

İnşallah ancak fotoğraftan da anlaşılacağı üzere eski halini alamayacak gibi durum.
Karamsar olma o yavaşca o kendi gagasını kalamar kemiği yada mineral blokla törpüleye törpuliye eski haline döner hemde daha iyisi olur sağlıcakla kalın

İnşALLAH kuşunuz daha iyi olurve gagası uzar

Aklıma gelince durumuna bakmak istedim. Gaga öyle tırnak gibi hemen uzayan birşey değil malesef. Belki 7-8 ay belki 1-2 seneyi bulabilir. Ama yavaşta olsa uzaması lazım. Siz yine gerekli besin desteğini verin. Eğer hiç hiç haraket olmazsa daha önce önerdiğim protez gaga uygulamasını düşünebilirsiniz..

Bu arada daha önce önerildimi bilmiyorum ancak %50 %50 pelet yeme geçmenizi tavsiye ederim. Hem daha rahat beslenir hemde pelet yemin besin değeri daha iyi olduğu için gaganın uzamasına faydası olabilir...

Geçmiş olsun tekrar..

Beaks Never Stop Growing​

While the bones of the beak grow only until the adult beak size is reached, the keratin protein continuously grows in parrots from the base of the beak, nearest to the face, out toward the tip at a rate of ¼ to ½ inch per month. Pet birds that use their beaks to grasp food, climb, and manipulate objects will naturally wear down the tips and sides of their beaks as they grow, eliminating the need for beak trimming. Injuries to the base of the beak, nearest to the face, may inhibit regrowth.

Diyor ki, gaga uzaması asla durmaz, ayda 10-12 mm uzar
Yorum: keratin içerikli besinlerle beslenmesi iyi olabilir

Beaks Never Stop Growing​

While the bones of the beak grow only until the adult beak size is reached, the keratin protein continuously grows in parrots from the base of the beak, nearest to the face, out toward the tip at a rate of ¼ to ½ inch per month. Pet birds that use their beaks to grasp food, climb, and manipulate objects will naturally wear down the tips and sides of their beaks as they grow, eliminating the need for beak trimming. Injuries to the base of the beak, nearest to the face, may inhibit regrowth.

Diyor ki, gaga uzaması asla durmaz, ayda 10-12 mm uzar
Yorum: keratin içerikli besinlerle beslenmesi iyi olabilir
Bir an reklamcı İngilizler geldi sandım 🤣

Geri