Karadeniz Pet

muhabbet kusumun gagasinda catlak

ipek demirkıran

Yeni Üye
merhaba kusumun gagasi ilk geldiginde normaldi sonra rengi koyulasmaya basladi gecen gun farkettim iki tarafinda catlaklari var normal bir durum mu yardimci olabilir misiniz? kus 1,5 yasinda erkek

O beyaz kısımları mantar değildir umarım. Çatlak kısımlarından kaynaklı bir beyazlık mı var siz daha iyi görürsünüz. Video şeklinde koyuluk olduğundan yakınlaştırmadım. Ama çatlakları normal, genelde kuşlarda olan bir durum. Mineral blok, kalamar vs kemirdiklerinde olabiliyor. Tatlı badem yağı temin edip kulak çöpü yardımıyla sürerseniz çatlaklarına iyi gelir hem de gagasını güçlendirir.

O beyaz kısımları mantar değildir umarım. Çatlak kısımlarından kaynaklı bir beyazlık mı var siz daha iyi görürsünüz. Video şeklinde koyuluk olduğundan yakınlaştırmadım. Ama çatlakları normal, genelde kuşlarda olan bir durum. Mineral blok, kalamar vs kemirdiklerinde olabiliyor. Tatlı badem yağı temin edip kulak çöpü yardımıyla sürerseniz çatlaklarına iyi gelir hem de gagasını güçlendirir.
evet o beyaz kisimlar catlaktan dolayi oyle gorunuyor mantar gibi degil, ilgilendiginiz icin tesekkur ederim 🙂

Geri