Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumun nesi var

ErayCtn

Yeni Üye
Merhabalar, benim dişi Muhabbet kuşum kafasını sağa sola yukarıdan aşşağıya öğürerek sindirilmemiş yem taneleri kusuyor kustuktan sonra kafasındaki tüyleri yapış yapış oluyor. Ben internetten araştırdığım kadarıyla kusma nedeni kursak mantarı olabilirimiş bende mikostatin ilacı aldım verdiğim gün de dahil 3-4 gün kusmadı ama şimdi tekrardan kusmaya başladı ne yapabilirim tedavisi için

Merhabalar, benim dişi Muhabbet kuşum kafasını sağa sola yukarıdan aşşağıya öğürerek sindirilmemiş yem taneleri kusuyor kustuktan sonra kafasındaki tüyleri yapış yapış oluyor. Ben internetten araştırdığım kadarıyla kusma nedeni kursak mantarı olabilirimiş bende mikostatin ilacı aldım verdiğim gün de dahil 3-4 gün kusmadı ama şimdi tekrardan kusmaya başladı ne yapabilirim tedavisi için
Merhabalar kuşunuz bezamandır bu durumda yem yemeyle ilgili anormal bir durumu varmı gözlemledinizmi halsizmi zayıflama söz konusumu eğer bu belirtileri gözlemlemediyseniz gözlemlenezi tavsiye ederim bu belirtiler yoksa kuşta kuruma iştahsızlık gibi kursak mantarı olmayabilir kuşunuz sadece yediği yemleri öğütemiyor olabilir kuş kumu kullanırsanız düzelicektir

Merhabalar kuşunuz bezamandır bu durumda yem yemeyle ilgili anormal bir durumu varmı gözlemledinizmi halsizmi zayıflama söz konusumu eğer bu belirtileri gözlemlemediyseniz gözlemlenezi tavsiye ederim bu belirtiler yoksa kuşta kuruma iştahsızlık gibi kursak mantarı olmayabilir kuşunuz sadece yediği yemleri öğütemiyor olabilir kuş kumu kullanırsanız düzelicektir

Çok zayıf gözükmüyor ama gözleri kapalı dinlenme halinde duruyor birde kuş kumu dediniz ben kuşu veterinere götürmüştüm 1 yıl kadar oldu kuş kumu kullanmayın demişti o zamandan beri kullanmıyorum yeme konusunda iştahsız gibide değil yiyor birde kusma olayında şuan yem çıkarmıyor ama kendini kusmaya zorluyor sürekli öğürmeye çalışıyor kafasını sallıyor

Çok zayıf gözükmüyor ama gözleri kapalı dinlenme halinde duruyor birde kuş kumu dediniz ben kuşu veterinere götürmüştüm 1 yıl kadar oldu kuş kumu kullanmayın demişti o zamandan beri kullanmıyorum yeme konusunda iştahsız gibide değil yiyor birde kusma olayında şuan yem çıkarmıyor ama kendini kusmaya zorluyor sürekli öğürmeye çalışıyor kafasını sallıyor
Kuyrukta titreme varmı

Ben resim atıcaktım dosya boyutu fazla dedi instagtam kullanıyorsanız atabilitm burda nerden atılıyor bulamadım
Eğer kuyruk nefes alırken ttreyip yuksrı aşşa haraket ediyorsa dediğiniz belirtideki gibi kusma hareketide varsa büyük ihtimal soğuk algınlığı endişelenmeyin benim kuşlarımdada var şuan tedavi sürecindeler eritromisin içerikli toz antibiyotikler var örn eritrotek veya epimiycin gibi onlardan kullanmanız iyi olacaktır

Eğer kuyruk nefes alırken ttreyip yuksrı aşşa haraket ediyorsa dediğiniz belirtideki gibi kusma hareketide varsa büyük ihtimal soğuk algınlığı endişelenmeyin benim kuşlarımdada var şuan tedavi sürecindeler eritromisin içerikli toz antibiyotikler var örn eritrotek veya epimiycin gibi onlardan kullanmanız iyi olacaktır

Ama kusması genelde akşam oluyor ve geçmedi haftalardır oluyor bazen geçti diyoruz sonra akşam takır takır yem sesi geliyor sirkeli su vs veriyorum (elma sirkesi)
Şey oluyordu akşam kusuyodu yüzü yapış yapış gözüküyordu sonra eski haline geliyordu sabah baktığımızda ama bugün düzelmedi sokağa çıkma yasağı falanda var bir yere de baktıramıyorum ne yapıcapımı şaşırdım

Bağışıklığını güçlendirecek mama yada besin gbii bir şey var mı yumurta maması bu durum için kullanılabilir mi

Ama kusması genelde akşam oluyor ve geçmedi haftalardır oluyor bazen geçti diyoruz sonra akşam takır takır yem sesi geliyor sirkeli su vs veriyorum (elma sirkesi)
Şey oluyordu akşam kusuyodu yüzü yapış yapış gözüküyordu sonra eski haline geliyordu sabah baktığımızda ama bugün düzelmedi sokağa çıkma yasağı falanda var bir yere de baktıramıyorum ne yapıcapımı şaşırdım
Tahminimce kuşunuzda crd dedimiz hastalık var yani bakteri antibiyotik gerekmekte sarımsak kürü yapabilirsiniz 500ml lik şişenin içine bi büyük baş ikiye veya dörde keserek sarımsak atın ağzını kapatıp 12 saat boyunca bekletin ama kuşunuzu bir müddet susuz bırakmanız gerecekecek yatmadan önce suluğunu kafesten alırsanız yarın verdiniz sarımsaklı suyu mecbur içeçecektir

Eritromisin içeren antibiyotiği almanızı tavsiye ederim çift kuşsa ayırmanızda fayda çünkü bu bulaşıcı bir hastalıktır (grip)gibi düşünün

Bağışıklığını güçlendirecek mama yada besin gbii bir şey var mı yumurta maması bu durum için kullanılabilir mi
Bağışıklığı günclendirmek için probiyotik gerekmekte hazır probiyotik ilaçları mevcut ama bana sorarsanız en güzel probiyotik yoğurdun üstüne biriken su

Tahminimce kuşunuzda crd dedimiz hastalık var yani bakteri antibiyotik gerekmekte sarımsak kürü yapabilirsiniz 500ml lik şişenin içine bi büyük baş ikiye veya dörde keserek sarımsak atın ağzını kapatıp 12 saat boyunca bekletin ama kuşunuzu bir müddet susuz bırakmanız gerecekecek yatmadan önce suluğunu kafesten alırsanız yarın verdiniz sarımsaklı suyu mecbur içeçecektir

Teşekkür ederim peki kuruma hastalığı olma yada başka bir ölümcül hastalık olma ihtimali var mı karnının oradaki tüyleri kaldırdığımda göğüs kemiği biraz gözüküyor çünkü bu normal midir

Teşekkür ederim peki kuruma hastalığı olma yada başka bir ölümcül hastalık olma ihtimali var mı karnının oradaki tüyleri kaldırdığımda göğüs kemiği biraz gözüküyor çünkü bu normal midir
Erken farketmeniz iyi bir durum evet kuruma hastalığa dönüşebilir eğer tedavi uygulamassanız bakteri çoğaldıkça kuşunuz halsiz düşecek yem yiyemeyecek bu oldunda son evre olmuş olacak ama şuan lık yem yiyorsa iyi bi durum tedaviye erken başlamanız önüne gecebilir bu durumun sık sık kontrol edin durumunu nefes alışını özellikle geceleri zorlanır aynı bizlerde olduğu gibi nefes alması zorlanır dediğim gibi ilacı biran önce almanız faydalı olacaktır

Bana crd nin ne olduğunu açıklarmısın. :)

Bana crd nin ne olduğunu açıklarmısın. :)

Tabi memnuniyetle solunum yolu hastalığı olarak bilinir etkili sebepleri arasında mevsimsel gecişler bulunduğu ortamda kuşalrın sıcaklığının biranda düşmesi yeterli havalandırmanın mevcut olmaması soğuk ortamda baklıması bulunduğu ortamın yüksek hava akımına mağruz kalması gibi durumlarda kanatlı canlılarda görülen akut üst solunum yolu enfeksiyonudur belirtilerinden bahsedecek olursak nefes alıp vermesinde zorlanma hırıltı solunum bozukluğu kusma hareketi yapıp kusamama kutrukta titreme olarak görülür umarım elimden geldiği kadar açıklayabilmişimdir eğer sizin bu konuyla ilgili tecrübeniz varsa bizimle paylaşırsanız sevinirim bende bu hastalıktan muzdaribip gerekli önlemleri aldım bulaşıcı bir hastalık olduğu için üretüm hanemi ayırdım bilginiz dahilinde etkili ilaç tavsiyelerinizi ve fikirlerinizi dinlemek isterim ☺️ Yanlış bir bilgi verdiysem affola

Tabi memnuniyetle solunum yolu hastalığı olarak bilinir etkili sebepleri arasında mevsimsel gecişler bulunduğu ortamda kuşalrın sıcaklığının biranda düşmesi yeterli havalandırmanın mevcut olmaması soğuk ortamda baklıması bulunduğu ortamın yüksek hava akımına mağruz kalması gibi durumlarda kanatlı canlılarda görülen akut üst solunum yolu enfeksiyonudur belirtilerinden bahsedecek olursak nefes alıp vermesinde zorlanma hırıltı solunum bozukluğu kusma hareketi yapıp kusamama kutrukta titreme olarak görülür umarım elimden geldiği kadar açıklayabilmişimdir eğer sizin bu konuyla ilgili tecrübeniz varsa bizimle paylaşırsanız sevinirim bende bu hastalıktan muzdaribip gerekli önlemleri aldım bulaşıcı bir hastalık olduğu için üretüm hanemi ayırdım bilginiz dahilinde etkili ilaç tavsiyelerinizi ve fikirlerinizi dinlemek isterim ☺ Yanlış bir bilgi verdiysem affola
Aynen doğru ama crd ye sarımsak suyu pek iyi gelmiyor. Tedavi olarak doksisiklin etken maddeli ilaçlar kullanılır. Doksisiklin etken maddeli ilaç kullanıp geçmemişse azeltin ve ventolin kullanılabilir.

Aynen doğru ama crd ye sarımsak suyu pek iyi gelmiyor. Tedavi olarak doksisiklin etken maddeli ilaçlar kullanılır. Doksisiklin etken maddeli ilaç kullanıp geçmemişse azeltin ve ventolin kullanılabilir.
Haklısınız çok iyi gelmiyor yazımdada belirttim arkadaş çıkamayınca evde yapabileceğim bişey varmı diye sorunca herkesin aklına ilk gelen olduğu gibi doğal antibiyotik önerdim bende ☺️ Verdiniz ilaç isimleri bilgileri için teşekkür ederim eritromisin etkenli antibiyotik bu tedaviye çözüm olabilme imkanı varmıdır

Geri