Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşumun Nesi Var?

Özgün Arda KOÇ

Yeni Üye
Kuşu 14 Nisan tarihinde Adana'daki kanatlı hayvanlardan iyi anlayan bir veterinere götürmüştük bize 1 hafta boyunca vereceğimiz suyuna katacağımız bir toz ve ömür boyu kullanacağımız bir destekleyici verdi ilacı içiyorken kursak mantarı çıktı ve suyuna mikostatinde katmaya başladık mantarı düzeldi boğazında bir şey varmış gibi bir hareket yapıyordu o bitti. Lakin şimdi kuş aralıklı aralıklı yere düşüyor yuvarlanıyor ve normale dönüp tüneğine geri çıkıyor şok geçiriyor sanırsam düşünce elime alıp sakinleştiriyorum elime alınca yuvarlanmayı bırakıyor 2 tane çubuk vardı onları yemliklerinin seviyesine indirdim yere düştüğünde kendisine zarar gelmesin diye haftanın 4 günü destekleyici geri kalan günlerde temiz su veya vitamin koyuyoruz şuan 2 tane suluk var kafesinde temiz su ve multivitamin kuşun sorunu ne anlayamadık kabarık durmuyor ama sürekli uyuyor aylardır böyle aylardır düzelmeyen ishali vardı böbreklerine iyi gelecek bir ilaç verdi veteriner ve düzeldi tahminimce şuan aylardır ilaç içtiğinden çok güçsüzleşti, o yüzden ilaç vermiyoruz destekleyici veriyoruz destekleyici ile düzeleceğini düşünüyoruz ama yine de bir konu açıp buradaki bilgili kişilere sormak daha iyi olur diye düşündüm yardımcı olursanız çok mutlu olurum. Kafesinden tüneğine geçmeye çalışıyorken zorlanıyor düşüyor ve yuvarlanmaya başlıyor sonra birden düzeliyor normale dönüyor uyumaya geçiyor. Bu bir hastalık mı veya güçsüzleştiği için mi düşüyor ve şok geçiriyor?

Geri