Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşlarım Kavga Ediyor

Mertcan

Meraklı Üye
Arkadaşlar Benim bir erkek kuşum var adı kral kendisi bir buçuk yaşında ve 1 yıldır yanımda ilk eşi kaçtı ona sonra yeni bir eş aldım 1 ay kaldı sonra eşinin hasta olduğunu farkettim ve 2 gün önce yeni bir eş daha aldım eski eşini geri bıraktım ama benim erkek kuşum normalde hiç bir kuşla kavga etmezken yeni gelen kuşla kavga ediyor napmalıyım zamanla alışırlarmı ? dişiyi alalı iki gün oldu erkek kuşum kızıştı ama bu kuşa yakınlaşmıyor eşini kendisi şeçti

Son düzenleme:
Arkadaşlar Benim bir erkek kuşum var adı kral kendisi bir buçuk yaşında ve 1 yıldır yanımda ilk eşi kaçtı ona sonra yeni bir eş aldım 1 ay kaldı sonra eşinin hasta olduğunu farkettim ve 2 gün önce yeni bir eş daha aldım eski eşini geri bıraktım ama benim erkek kuşum normalde hiç bir kuşla kavga etmezken yeni gelen kuşla kavga ediyor napmalıyım zamanla alışırlarmı ? dişiyi alalı iki gün oldu
Erkek kusunuzu disilerin oldugu salmaya atin hangi dişi erkegi begenirse anlastigi disiyi alin disiler cok secicidir boylelikle hem kusunuz hemde siz mutlu olursunuz

Ewt aslinda disilerin arasindan en cok aldigim disi yanasiyordu hatta eve getirdigimde bile disi onun pesinden ayrilmiyor erkek ucarken o da onun yanina gitmek istiyor
O zaman bekliyceksiniz dişinin ortama alismasini ölumcul yaralamali kavga olursa ayirir yada disiyi degistirirsiniz

Başka bir kafes varsa ayırın birbirlerine baksınlar dip dibe koyun ya da kanatacak kadar kavga etmiyorlarsa ayırmayın alışsınlar.

Onlara alışmaları için zaman tanı çok ürkütme ve sürekli konuş onlarla senin ilgilenmen ikisine de güven duygusu kazandırır böylece birbirlerine ve çevrelerine daha hızlı alışırlar. Elinle kafesin içinde yem yedir mesela belki biri yiyince diğeri de yemek ister bu yolla da alışabilirler.

Onlara alışmaları için zaman tanı çok ürkütme ve sürekli konuş onlarla senin ilgilenmen ikisine de güven duygusu kazandırır böylece birbirlerine ve çevrelerine daha hızlı alışırlar. Elinle kafesin içinde yem yedir mesela belki biri yiyince diğeri de yemek ister bu yolla da alışabilirler.
tmm çok saolun