Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu banyo sonrasi ishal ve kurulama?

Birinsan

Yeni Üye
Merhaba.
Muhabbet kuşumda bakteri ve mantar var bu yüzden ishali vardı.
Ilık suyla çok güzel bir dus aldı ancak duştan sonra titremeye başladı ve ishali su gibi oldu.
Ben de daha fazla üşütüp hasta olmasın diye kafese aldım kafesinin yarısına polar örttüm polarin arkasindan saç kurutma makinası ile biraz isittim.
Kuşları kurutmayin diyorlar ama usutmesinden korktuğum için böyle yaptım. Çok yakınında tutmadım tenine direkt temas etmedi.
Yine de sorun olur mu?

Bakteri ve mantar dusla gitmez.hele birde siz yikadiysaniz travma oluşabilir. Bırakın kendi girsin suya. Çeşme suyunu çok az açın kendi gelir yada banyoluk alın. Büyük strese girdiği için titreme ve ishal olmuştur. Kurutma makinesi zaten asla tutulmaz.hocam gidişatiniz komple yanlış. Siz yine de gozlemleyin.

Bakteri ve mantar dusla gitmez.hele birde siz yikadiysaniz travma oluşabilir. Bırakın kendi girsin suya. Çeşme suyunu çok az açın kendi gelir yada banyoluk alın. Büyük strese girdiği için titreme ve ishal olmuştur. Kurutma makinesi zaten asla tutulmaz.hocam gidişatiniz komple yanlış. Siz yine de gozlemleyin.
Bakteri ve mantarı hastalığını ve başlangıçtaki ishal nedenini belirtmek için yazdım, duşla gitsin diye değil.
Ayrıca duşu kendimin aldırdığını nereden çıkardınız anlamış değilim. "Ilık suyla güzelce bir duş aldı" yazdım, aldırdım değil.
Muhabbet kuşunun direkt kurutma makinası ile kurutulmayacaginin bilincindeyim. Kafes uzerine Polat örtüp 10 cm mesafeden sadece ısı verecek şekilde kullandım, yine de sakıncası olur mu diye sormuştum.
Keşke yargıya varmadan önce yazdıklarımı okuyarak anlasaydınız.

Amacım yargılamak değil yanlış olan durumları dile getirmek.. kuşumda bakteri ve mantar var akabinde de duşa girdi deyince. Duşla geçer diye anladim.Üslubumda da herhangi ters bir durum olduğunu düşünmüyorum. Uzun sağlıklı ömürleri olsun.

Amacım yargılamak değil yanlış olan durumları dile getirmek.. kuşumda bakteri ve mantar var akabinde de duşa girdi deyince. Duşla geçer diye anladim.Üslubumda da herhangi ters bir durum olduğunu düşünmüyorum. Uzun sağlıklı ömürleri olsun.
"Bakteri ve mantar var"ın akabinde duşa girdi dememişim farkındaysanız, bu yüzden ishali vardı ve duş aldıktan sonra ishali su gibi oldu demişim.
Kuşumun üzerinde bu kadar titreyip iyileşmesi için elimden gelen her şeyi yapiyorken yapmadığım şeyleri yapmışım gibi söyleyip suçlu hissettirici uslupla konuşmanız zaten can sıkan durum.
Her neyse iyi günler dilerim.

Geri